MediaMarkt ostrzega przed fałszywą promocją. Chwila nieuwagi i można stracić pieniądze

MediaMarkt ostrzega przed fałszywymi SMS-ami od oszustów podszywających się pod sieć. Po kliknięciu w załączony do wiadomości link może dojść m.in. do zainfekowania smartfona.

Sieć elektromarketów MediaMarkt informuje o sygnałach od klientów, dotyczących SMS-ów z fałszywą promocją. W treści wiadomości znajduje się link odsyłający do ankiety zakupowej, wyłudzającej dane osobowe. Po wypełnieniu ankiety oferowany jest smartfon - za darmo, po podaniu swoich danych. Nie jest wykluczone, że takie osoby będą później także "atakowane" np. mailami z załączniku, które zainfekują ich komputery czy smartfony, albo linkami do serwisów bankowych.

Sieć ostrzega - nie ma z tymi SMS-sami nic wspólnego. 

MediaMarkt ani podmioty współpracujące z nami nie prowadzą takiej promocji i nie są nadawcą tych wiadomości. Ich autorzy bezprawnie podszywają się pod markę MediaMarkt i tym samym naruszają nasze prawa

- informuje MediaMarkt. Uczula też klientów, aby nie brali udziału w "promocjach" poza oficjalnymi kanałami informacyjnymi sieci - bo są to fałszywe oferty. - Uczestnictwo w nich może grozić szkodą materialną, zainfekowaniem komputera/smartfona złośliwym oprogramowaniem oraz wyciekiem udostępnionych danych osobowych - ostrzega MediaMarkt.

.. źródło: MediaMarkt

Niestety, kampanie phishingowe to w Polsce codzienność, trzeba być bardzo uważnym, żeby nie dać się nabrać. SMS-y od MediaMarkt są stosunkowo niegroźne (trzeba wiele kolejnych kroków, żeby stracić pieniądze - bardziej chodzi o zbieranie baz danych), ale np. kilka miesięcy temu mieliśmy do czynienia z kolejną groźną falą rzekomych bonów do sklepów Biedronka. Groźną, bo odsyłała do spreparowanej bramki płatniczej Dotpay. Zatem - chwila nieuwagi, i można było zdradzić swoje dane do logowania do systemu bankowego. 

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

***

Andrzej K. Koźmiński: Pracodawcy to nie są małe dzieci. To ludzie, którzy powinni dawać sobie radę [NEXT TIME]

Więcej o: