Tesla najgorsze ma za sobą? Analitycy zachwyceni, Musk zapowiada wzrost produkcji

Wiele wskazuje na to, że kończy się szczególnie trudny dla Tesli i Elona Muska okres. Firma otrzymuje pozytywne rekomendacje od maklerów a obecny kwartał ma być przełomem w produkcji jej samochodów.

Akcje Tesli na nowojorskiej giełdzie w poniedziałek podrożały o ponad 8 proc., odrabiając sporą część ostatnich strat spowodowanych między innymi nieudaną próbą wycofania spółki z giełdy oraz informacją o tym, że Musk palił marihuanę w trakcie wywiadu z komikiem.

Notowania Tesli na giełdzie w Nowym Jorku.Notowania Tesli na giełdzie w Nowym Jorku. Investing.com

Inwestorzy w ten sposób zareagowali przede wszystkim na dwie pozytywne rekomendacje z dwóch amerykańskich biur maklerskich. Analitycy z biura Baird wybrali się na wycieczkę do wielkiej fabryki Gigafactory 1, w której powstają akumulatory do Tesli. Wrócili zachwyceni i doradzają kupowanie akcji Tesli, bez przejmowania się całym „dramatem”, który rozgrywa się dookoła firmy i jej szefa.

Baird uważa, że fabryka Tesli jest czymś absolutnie wyjątkowym, trudnym do skopiowania przez konkurencję, przez co amerykański producent samochodów ma dużą przewagę konkurencyjną, której ponadto szybko nie utraci. Ta fabryka pozwoli mu wkrótce jeszcze bardziej obniżyć ceny samochodów elektrycznych.

Czytaj więcej: Mercedes-Benz EQC400 4MATIC już jest. Niemcy mają pojazd, który będzie konkurował z Teslą.

Pozytywnie o Tesli wyrazili się też analitycy z biura Bernstein. Ich zdaniem aktualna cena akcji firmy Elona Muska na giełdzie nie oddaje rzeczywistej ich wartości. Notowania spadły za bardzo. Uważają więc, że mogą wzrosnąć z okolic 270 nawet do 370 dolarów

To będzie wyjątkowy kwartał

Sam Musk nadal robi swoje. Po raz kolejny zapowiedział, że w obecnym kwartale Tesla stanie się rentowna. Przewiduje również, że w podsumowaniu okaże się on na naprawdę niezwykły. 

Czytaj więcej: Wiadomo, jaki będzie elektryczny Peugeot 208. Mówi o tym sam szef designerów we francuskim koncernie.

Tesla wyprodukuje i dostarczy klientom w trzecim kwartale, jak napisał Musk, mniej więcej dwa razy tyle samochodów, ile w ciągu trzech miesięcy od kwietnia do czerwca. Wtedy wyprodukowała 53,3 tys., a dostarczyła 40,74 tys.

Gdyby ta zapowiedź Muska się spełniła, Tesla najgorsze miałaby już raczej za sobą.

Tekst pochodzi z bloga PortalTechnologiczny.pl.

Andrzej K. Koźmiński: Pracodawcy to nie są małe dzieci. To ludzie, którzy powinni dawać sobie radę [NEXT TIME]