Tesla najgorsze ma za sobą? Analitycy zachwyceni, Musk zapowiada wzrost produkcji

Wiele wskazuje na to, że kończy się szczególnie trudny dla Tesli i Elona Muska okres. Firma otrzymuje pozytywne rekomendacje od maklerów a obecny kwartał ma być przełomem w produkcji jej samochodów.

Akcje Tesli na nowojorskiej giełdzie w poniedziałek podrożały o ponad 8 proc., odrabiając sporą część ostatnich strat spowodowanych między innymi nieudaną próbą wycofania spółki z giełdy oraz informacją o tym, że Musk palił marihuanę w trakcie wywiadu z komikiem.

Notowania Tesli na giełdzie w Nowym Jorku.Notowania Tesli na giełdzie w Nowym Jorku. Investing.com

Inwestorzy w ten sposób zareagowali przede wszystkim na dwie pozytywne rekomendacje z dwóch amerykańskich biur maklerskich. Analitycy z biura Baird wybrali się na wycieczkę do wielkiej fabryki Gigafactory 1, w której powstają akumulatory do Tesli. Wrócili zachwyceni i doradzają kupowanie akcji Tesli, bez przejmowania się całym „dramatem”, który rozgrywa się dookoła firmy i jej szefa.

Baird uważa, że fabryka Tesli jest czymś absolutnie wyjątkowym, trudnym do skopiowania przez konkurencję, przez co amerykański producent samochodów ma dużą przewagę konkurencyjną, której ponadto szybko nie utraci. Ta fabryka pozwoli mu wkrótce jeszcze bardziej obniżyć ceny samochodów elektrycznych.

Czytaj więcej: Mercedes-Benz EQC400 4MATIC już jest. Niemcy mają pojazd, który będzie konkurował z Teslą.

Pozytywnie o Tesli wyrazili się też analitycy z biura Bernstein. Ich zdaniem aktualna cena akcji firmy Elona Muska na giełdzie nie oddaje rzeczywistej ich wartości. Notowania spadły za bardzo. Uważają więc, że mogą wzrosnąć z okolic 270 nawet do 370 dolarów. 

To będzie wyjątkowy kwartał

Sam Musk nadal robi swoje. Po raz kolejny zapowiedział, że w obecnym kwartale Tesla stanie się rentowna. Przewiduje również, że w podsumowaniu okaże się on na naprawdę niezwykły. 

Czytaj więcej: Wiadomo, jaki będzie elektryczny Peugeot 208. Mówi o tym sam szef designerów we francuskim koncernie.

Tesla wyprodukuje i dostarczy klientom w trzecim kwartale, jak napisał Musk, mniej więcej dwa razy tyle samochodów, ile w ciągu trzech miesięcy od kwietnia do czerwca. Wtedy wyprodukowała 53,3 tys., a dostarczyła 40,74 tys.

Gdyby ta zapowiedź Muska się spełniła, Tesla najgorsze miałaby już raczej za sobą.

Tekst pochodzi z bloga PortalTechnologiczny.pl.

Andrzej K. Koźmiński: Pracodawcy to nie są małe dzieci. To ludzie, którzy powinni dawać sobie radę [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (57)
Tesla najgorsze ma za sobą. Analitycy chwalą, Musk zapowiada wzrost produkcji
Zaloguj się
 • Javox

  Oceniono 22 razy 10

  Analitycy wrócili zachwyceni.....hmmm .. No i jakie kompetencje mają ci analitycy do audytowania fabryki akumulatorów...oj ktoś sobie pogra na giełdzie...ha ha

 • dante_waw

  Oceniono 4 razy 4

  Wczoraj palil marihuane i zwolnil mu sie ksiegowy, dzisiaj analitycy chwala... ktos niezle zarabia na spekulacji akcjami

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 11 razy 3

  Co 20 minut nowa sytuacja. Raz mu brakuje 20 miliardów raz dostaje 200 nowych miliardów.
  Tylko Orlen nie zna takich problemów.Kupuje ropę gdzie tanio i sprzedaje z bułką śniadaniową z zyskiem.

 • stop_pis

  Oceniono 18 razy 2

  Niech wreszcie Tesla zrobi chociażby normalny produkt, to wtedy można będzie pogadać o jej świetlanej przyszłości... Jak na razie to co sprzedają to jest kit, a nie produkt! Rzesza chipsterów, którzy gotowi są kupić ten badziew jest w Stanach dość spora, ale oni też nie są skończonymi idiotami. Już niedługo konkurencja wejdzie z lepszymi modelami i wyśle tą Teslę na śmietnik historii.

 • mocno_kwasny

  Oceniono 3 razy 1

  Tesla to zbawienie dla spekulantow, ten kto wie jak swiruje Musk ma juz miliony :-)

 • farcry3

  Oceniono 16 razy 0

  Przecież ta rekomendacja jest na zamówienie, bo kurs leci na ryj. Ta spółka nie miała i nie będzie miała zysku na akcje.

 • a.ba

  Oceniono 14 razy 0

  "Ich zdaniem aktualna cena akcji firmy Elona Muska na giełdzie nie oddaje rzeczywistej ich wartości". - zgadzam się z nimi - akcje są kilkukrotnie przewartościowane.

 • japka_putina

  Oceniono 28 razy 0

  Musicie chłopcy wcześniej wstawać do pisania, bo się wam artykuły dezaktualizują. Dzisiaj akcje już spadają (w momencie pisania) o 10 dolarów w stosunku do wczorajszego zamknięcia.

  Zachwyt analityków mnie zaskoczył, bo z dzisiejszych wieści o Tesli doczytałem się zupełnie innych informacji. Na przykład:

  - w piątek szef finansowy Tesli Deepak Ahuja sprzedał po niecałe 285 dolarów 1300 akcji Tesli. W zeszłym tygodniu z pracy odszedł główny księgowy Tesli (oraz pani od komunikacji),

  - żeby przyspieszyć produkcję, zostaną z oferty usunięte 2 z 7 dotychczas dostępnych kolorów (lakiernia okazuje kolejnym wąskim gardłem, a w namiocie samochodów malować chyba nie będą?),

  - dzisiaj rano analityk Nomura Instinet, Romit Shah, dotychczas gorący orędownik Tesli, obniżył rekomendację na neutral z poprzedniego buy i określił akcje Tesli jako “No Longer Investable.” Powód: nieodpowiedzialne zachowania Muska,

  - "Markets send Tesla a message about funding needs" - tytuł dzisiejszego artykułu z Financial Times.

 • Mariusz

  Oceniono 5 razy -1

  I znowu atak forumowych trolli na Teslę.

  Może pochwalicie się tym co wam się udało w życiu zbudować lub jakie wasze produkty podbijają światowe rynki??

  Musk konkuruje ze starymi wyjadaczami o ugruntowanej pozycji posiadającymi setki fabryk dawno zamortyzowanych i ogromną ilością skojarzonej infrastruktury, dzisiątkami tysięcy patentów, inżynierów itp itd - czyli odniesienie sukcesu polegającego na tym, że klient wybierze jego produkt a nie Toyotę czy Forda to bardzo duże osiągnięcie. Na tak konkurencyjnym rynku nawet poważne marki jak Opel czy VOlvo już prawie bankrutowały i bez pomocy finansowej byłoby po nich. WIęc po co ten cały hejt frajerzy? Płaci wam ktoś za to żebyśmy do końca byli uwiązani do ropy naftowej?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX