Jest umowa na kolejny odcinek A1. Jeszcze jeden i cała autostrada będzie gotowa lub w budowie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o podpisaniu umowy, z konsorcjum firm Strabag i Budimex, na projekt i budowę odcinka autostrady A1 od Kamieńska do Radomska.

Odcinek Kamieńsk - Radomsko w województwie łódzkim na mieć długość ok. 16,7 km. Wartość podpisanej umowy to 573,1 mln złotych.

Istniejąca dwujezdniowa droga zostanie gruntownie przebudowana. Kierowcy będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu w każdym kierunku. Czas realizacji inwestycji to 32 miesiące (z wyłączeniem okresów zimowych: 15 grudnia - 15 marca). Odcinek powinien być więc gotowy w 2022 r.

Autostrada A1 docelowo ma połączyć Gdańsk z granicą z Czechami. Do dostosowania do standardów autostrady pozostały odcinki na południe od Łodzi, aż do Pyrzowic nieopodal Katowic - łącznie blisko 140 km. Zdecydowana większość umów na realizację tych odcinków jest już podpisana. Pozostał kontrakt na odcinek od węzła Piotrków Trybunalski Południe do Kamieńska, ale i on powinien zostać zawarty jeszcze we wrześniu. Najkorzystniejsza oferta została już wybrała, aktualnie trwa kontrola uprzednia Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Umowy na "łódzkie odcinki", a także jeden odcinek "śląski" - od granic województw do węzła Częstochowa Północ - zostały podpisane dopiero niedawno, bo w lipcu i sierpniu br. 

autostrada A1autostrada A1 źródło: GDDKiA

Już w 2019 r. kierowcy będą mogli z kolei pojechać, jeśli nie dojdzie do opóźnień, nowymi odcinkami autostrady A1 na Śląsku od Pyrzowic do węzła Częstochowa Północ. To łącznie ok. 58 km.

autostrada A1autostrada A1 źródło: GDDKiA


Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

***

Jacek Gadzinowski: Nie trzeba pracować 10 godzin dziennie, żeby osiągnąć sukces [NEXT TIME]

Więcej o: