Komentarze (126)
Komisj śledcza ds. wyłudzeń VAT rozpoczęła przesłuchania
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • alinawaza

  Oceniono 7 razy 3

  Z pelna odpowiedzialnoscia chce powiedziec , ze "piniedzy" w budzecie na to NIE MA i NIE BEDZIE! Hrabia J. Rostowski.

 • najebullach

  Oceniono 4 razy 2

  prawda o wzroscie dochodów z VAT - przekonałem się na własnej skórze - celowo nie płaciłem należnego VAT aby nie wspierać kłamstw o dobrej zmianie. Okazuje się że PiS ma taką sraczkę i pustki w kasie, że z relacji urzedników z US zajmujacych się egzekucją zalegóści nigdyw historii MF nie stosowało takich opresji jak w tej chwili. Urzednicy mówili, że w piatek o 13 potrafi przyjść bezpośrednio z Warszawy nakaz zajmowania wszystkich kont podatników albo zajmowania należności u kontrachentów i nakazu kierowania ich bezpośrednio na konto fiskusa a nie przedsiębiorcy. W efekcie tego jesli ktoś ma już zalegóść to nawet gdyby chciał nadgonić zaległości z bieżących wpływów części VAT to nie może bo MF zajmując całą FV czyli wartość netto i brutto powoduje powstanie kolejnej zaległości - co powoduje efekt tzw. kuli śnieżniej. Stosujac nie słychaną oresyjność w ściąganiu należnych podatków od najmniejszych podatników chwali się walką z mafią paliwową i VATowską jak ją nazywają. Tak ze nawet najmniejszy podatnik jest dla tej bandy z PiS poprostu mafią. Utrzednicy mówią że im głupio z petentami rozmawiać bo nawet jak się z kimś umawiali na spłaty zaległości w ratach aby pomóc podatnikowi wyjść ze spirali zadłużenia to przełożeni i tak stoja teraz im nad głowami i każą robić zajęcia jek leci. Morawiecki doskonale wie że szystkie programy PLUS sa na kredyt a uszczelnienie systemu to cześcoiowa fikacja. Zwiekszyła się tylko opresyjność skarbówki.

 • Kamil Hołub

  Oceniono 4 razy 2

  Te 50 mld rocznie dziury to bełkot, który funkcjonuje w debacie publicznej. Obejmuje upadłości, nieściągalność zobowiązań podatkowych, zobowiazania umorzone, szarą strefę. Powstaje w wyniku głupiego zastosowania algorytmu, ze wpływy z VAT to powinno być 8% PKB. Nie obejmuje takich zjawisk jak deflacja czy inflacja, a nawet zachowań inwestycyjnych przedsiębiorców. Jeśli przedsiębiorca zainwestuje w środek trwały i będzie produkował towary sprzedawane na rynku detalicznym wpływy z Vat wzrosną, jeśli zakupi instrumenty finansowe-czynności nieopodatkowane VAT- PKB będzie taki sam, ale struktura podatkowa inna. Inflacja dała budzetowi państwa z 10 mld wpływów z VAT w 2017 r, bo była najwyższa od 2012r .

 • 0roman0

  Oceniono 4 razy 2

  Czasami żal mi jest że nie jesteśmy drugimi Chinami. Tam z różnymi urzędnikami którym zdarza się coś "przeoczyć" rozprawiają się bardzo szybko. W najlepszym przypadku długoletnie więzienie. I jakby co to nie mam zamiaru wsadzać PO do więzień ale wszystkich złodziei, oszustów, kombinatorów oszukujących ludzi bez względu na ich poglądy i przynależność polityczną.

 • grazanica

  Oceniono 4 razy 2

  Nowy layout strony jest tragiczny.

 • kist22

  Oceniono 14 razy 2

  Donald,jaki stopień dzisiaj dostałeś z matematyki -jedynkę odpowiada syn. Oj to niedobrze. Ale tato mój kolega Jarek dostał też kiedyś jedynkę . Synku,ale jarek dostał to jedynkę dawno temu a ty nadal nie wyciągasz wniosków. Wg tego schematu tłumaczy się Leszczyna

 • angelus-silesius

  Oceniono 26 razy 2

  Była minister z PO o VAT: Nie chodzi o to, żeby wpaść z siekierą jak Szyszko do puszczy
  Chodzi o to, żeby było tak, jak było wtedy, kiedy 250 000 000 000 złotych znikło nie wiadomo gdzie.
  Ot, rozbjeżalis :)

 • 7rybek

  Oceniono 12 razy 2

  Z siekierą nie, ale z rozumem i działaniem owszem. Ilu uczciwych przedsiębiorców straciło firmy przez indolencje, niewiedzę i lenistwo takich urzędasów. W sprawie podatków rządzili nieudacznicy lub skorumpowane chwasty. Nic ich nie usprawiedliwia i nie chodzi tylko o rządy PO i PSL.

 • czarna_zoska

  Oceniono 1 raz 1

  Bardzo dobry wywiad. Rzadko kiedy trafia się tak logiczny. Jeśli ktoś studiował ekonomie wszystko jest dla niego jasne. Pozdrawiam

 • grab31

  Oceniono 1 raz 1

  " cały klub Prawa i Sprawiedliwości, a lobbował za nią dzisiejszy dyrektor departamentu VAT w Ministerstwie Finansów." - i to cała hipokryzja pisatych.... a ruch na forum opanowany rzez rusko - pisie trolle.

 • pietrix79

  Oceniono 7 razy 1

  Hej boty, do roboty! Już macie tak podobne te wpisy, że dziecko 5 letnie się zorientuje, kto te komentarze pisze...
  Dobry wywiad i trochę faktów, vs złodzieje! Kto? No złodzieje! pff... Złapano kogoś i oskarżono, są jakieś dowody na takie oskarżenia, czy tylko wycie? Złodzieje! Acha czyli to tylko boty i nieuki pojedyncze robią szum.
  Dobrej zabawy :)

 • Tds Sbl

  Oceniono 5 razy 1

  Skoro sama tak twierdzi, to może faktycznie należałoby takie przesłuchiwać przez przygotowanych oficerów służb specjalnych a następnie prawomocnie osadzać - aby już nigdy nie mogły szkodzić.

 • jerzykkur38

  Oceniono 15 razy 1

  Całe legiony PIS-owskich trolli i hejterów,cierpią na całkowitą amnezję.Jeszcze nie opadł kurz,po elektryzującej wiadomości,że ten genialny i dziewiczy rząd Szydło i Morawieckiego,w bezczelny i ordynarny sposób,okrada polskich obywateli.W ścisłej tajemnicy,wypłacali sobie olbrzymie kwoty pieniędzy,jako drugą pensję.Na niewydarzonego prezesa Polski,w formie ochrony osobistej,jesteśmy okradani na 1,5 miliona zł.Ilość PIS-owskich cwaniaków,ludzi bez odpowiednich kompetencji,bez odpowiedniego przygotowania,często obejmuje funkcje prezesów lub członków w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa,jest porażająca w niepodległej Przenajświętszej Rzeczpospolitej.Ich wynagrodzenie w dziesiątkach tysięcy zł,przekracza wszelkie normy przyzwoitości i zdrowego rozsądku.Wystarczy,że kandydat na super złodzieja,oddaje codziennie boską cześć,nieomylnemu Naczelnikowi Państwa,zwanemu przez członków sitwy,Komendantem.Pisowskie SKOK-i ,kosztowały Polaków ponad 5 mld. zł.A co powiecie o Bre Baku i jego stratach.A jak Wam się podoba Fundacja Narodowa ? A co powiecie,miłośnicy i wyznawcy PIS-owskiego Zakonu,o panoszący się wszędzie Bizancjum.Dla swoich żołnierzy,są pieniądze w każdej ilości.Ludzi niepełnosprawnych traktuje się jak śmieci.Ten raj na ziemi,został stworzony dla "wybrańców Bogów".Jesteśmy wielkim,potężnym i niezłomnym krajem,A ci rodacy,którzy mają inne zdanie od Niedoścignionego Wodza,niezwykłego bojownika o Wolność i Demokrację,rycerza bez zmazy i skazy,są przez niego nazywani elementem animalnym,ZOMO,gestapo,zdrajcami,zdradzieckimi mordami,złodziejami i komunistami.Te piękne,pełne miłości do bliżniego swego słowa,znamionują genialnego,charyzmatycznego Wodza.

 • dorsz_pitery

  Oceniono 5 razy 1

  1. Weszliśmy do unii z vat dziurawym jak ser szwajcarski (co powiedział wczoraj Modzelewski)
  2. Europosłowie reprezentują kraj ZA CIĘŻKIE PIENIĄDZE
  3. Zwiefka podpisywał liste obecności i uciekał

  TO OCZYWISTE, WINNI SZAREJ STREFY SA EUROPOSŁOWIE POLSCY, KTÓRZY ZAMIAST WSZCZĄĆ ALARM I USZCZELNIAĆ UNIJNE PRAWO .........NIE ROBILI NIC!!!

 • burkaklucha

  Oceniono 9 razy 1

  Jakie zabezpieczenia przed oszustwami wprowadził do ustawy o podatku VAT jej autor ? Niech się pochwali.

 • bandziorek02

  0

  Ale się tu trolli piździelskich nazlatywało! Tyrają na zlecenie...

 • andrzej1s

  0

  Tecław naucz sie czytać bo wypisujesz głupoty w 2008 było 101mld a w 2015 123 mld. jak widzisz głąbie jest wzrost a przypominam że wtedy był kryzys i recesja na świecie.
  Na forum wypowiadają się inteligenci Morawieccy co obalili mur berliński i reformowali Polskę za Kazimierza Wielkiego

 • Marcin Polerowicz

  Oceniono 3 razy -1

  Złodzieje bez godności Parodia Odpowiedzialności. Wszystko sobie wytłumaczą. Traktują ludzi jak bydło! Peowska propaganda. Tak na prawdę nic nie robili, stołki pozostawiali i myśleli że kraść będą do 22 wieku. Ludzie Was jeszcze rozliczą bando!

 • runnin.biz

  Oceniono 7 razy -1

  Pani Leszczyna rzecz jasna politykuje i chroni swoich. Ale mi brakuje generalnego wniosku: VAT w takiej formie (a taka się utrzyma gdyż jest cała armia jej beneficjentów) jest k r y m i n o g e n n y.

  Dwie dygresje: (1) na VAT zarabia się na spreadzie między stawką wyższą a niższą. Ale przecież tak zarabiają na całym świecie tysiące traderów i jest ok. Tu jednak stroną arbitrażu jest państwo i stąd to zbulwersowanie. A dokręcić śrubę można większą opresyjnoscią aparatu skarbowego. (2) VAT nie nadąża za rynkiem, jego mobilnoscia i dynamiką.

  Wniosek jest jeden, o czym pies z,kulawą nogą nie wspomni: najlepszym rozwiązaniem jest wyrównanie stawek w ramach UE lub zastąpienie VAT sprawiedliwym i dramatycznie tańszym podatkiem o b r o t o w y m.

 • westgreg

  Oceniono 19 razy -1

  Ta komisja to hucpa. Zasiadają w niej totalni dyletanci, a jedynym jej celem jest wykreowanie medialnych pierdów przydatnych w pisowskiej propagandzie. Słuchając wczoraj profesora Modzelewskiego, można śmiało powiedzieć, że ten ignorant jak najbardziej nadaje się na eksperta tej komisji (eksport wg niego powoduje spadek wpływów do budżetu z tytułu VAT).

 • tilow3

  Oceniono 39 razy -1

  Ta "komisja" nie jest od wyjaśnienia czegokolwiek! Podam przykład jaki od znajomych pisowców. Dla nich sprawa jest jednoznaczna! 250 miliardów (słowo miliardy jest przez nich wypowiadane specyficznie, przeciągają każda sylabę) powinno trafić do budżetu a nie trafiło, kto rządził wtedy? Tusk! ktoś powinien ponieść odpowiedzialność za ten stan rzeczy i tyle. Wszelkie tłumaczenia nie maja najmniejszego sensu, bo przekaz do suwerena dotarł i jest silnie zakorzeniony - "miliardy" ukradli złodzieje z PO i koniec dyskusji. Jeśli politycy obecnej opozycji chcą pozyskać elektorat, to nie powinni licytować się z PiS-em, to jest bezcelowe. Powinni określić dwa cele! pierwszy to za wszelką cenę odpiąć łatkę "vatowskich złodziei" a drugie, stworzyć plan gospodarczy i mocno go eksponować i nie dawać się wciągać w głupie rozmowy o sprawach nieistotnych. Niech w tym programie będzie wszystko, od naszej współpracy z Europą (a nie z Rosją- czemu nie jest to wypominane pisowcom???) po sprawy pedofilii w kościele (wiem, że nikt nie wygrał z kościołem, ale można wysunąć postulat o walce z gwałcicielami w sutannach, jeśli to kogoś oburzy, to moje gratulacje) Na każdym kroku PO powinna cisnąć, by pisowcy ich winy związane ze złodziejstwem przedstawili, a nie gadali o nie wiadomo czym.

 • mariner24

  Oceniono 12 razy -2

  Ile tu PISowskich kłamliwych TROLI.

 • ffstv

  Oceniono 11 razy -3

  Znowu boty nabijają oceny pisowskim trollom. Szkoda, że gazeta.pl znowu nic z tym nie robi. Tak się wygrywa wybory.

 • gerardpolak2

  Oceniono 11 razy -3

  a ja chcę wyjaśnić wyłudzenia Vatu również za rządów pisuarów.....

 • ffstv

  Oceniono 13 razy -3

  Ale wysyp pisowskich trolli, znowu przed wyborami podnieśli wam stawki?

 • tinley

  Oceniono 13 razy -3

  Ameby pisowskie w amoku. Znaczy zabolało. Jelfę kto sprywatyzował tak zapytam przy okazji? Dizs leki tłuką Czesi i Szwajcarzy a ceny kilkadziesiąt % w górę.

 • javall

  Oceniono 12 razy -4

  "Ta komisja to polowanie na czarownice", prawda i te czarownice musza byc trwale wyeliminowane z zycia publicznego. Niestety, niektore z tych "czarownic" np niejaki Balcerowicz ciagle demonsruja swoj tupet i bezczelnosc.

 • gerardpolak2

  Oceniono 14 razy -4

  piskie trole piszą bo są teraz w pracy.... pewnie na państwowych stołkach.....ciężko "pracują" bidoczki......

 • stagrz20

  Oceniono 16 razy -4

  A dlaczego nie polować na czarownice skoro okazali się nieudolni.

 • justas32

  Oceniono 15 razy -5

  Do wszystkich idiotów z PiS piszących na tym forum za pieniądze : ch...j Balbiny wam w d...e ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX