Komentarze (193)
Ceny prądu w 2019 r. muszą pójść ostro w górę
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • labeo

  Oceniono 8 razy 6

  Problem polega na tym, że sektor energetyczny w Polsce nie jest rozwijany a konserwowany. Budowane są bloki energetyczne węglowe i gazowe czyli drogie w eksploatacji. Do tego jeszcze można dodać, że sprawności polskich elektrowni są na takim poziomie jak niemieckich w latach 1980-1990. Mamy kiepskiej jakości węgiel, kiepskie technologie - więc jak może być tani prąd? A elektrownia atomowa to u nas jest jak Yeti, wszyscy o niej gadają, ale nikt nie widzi.

 • Rafał 36

  Oceniono 5 razy 5

  A moze zmniejszyć zarobki w tych pseudo firmach energetycznych i zaoszczędzona kasd przeznaczyć na źródłs odnawialne dla klientow indywidualnych.

 • lukamipisze

  Oceniono 7 razy 5

  Godzicie się na utrzymanie rzeszy górnikow i nie rentownych kopalń?
  Chcecie OZE w obecnym kształcie?
  No to macie podwyżki.

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 9 razy 5

  To jest ta hodowla elbanowskich, religia od przedszkola, a później jak jestem w Bolandii słyszę od młodego chłopaka lat ok.26, że on będzie głosował na Qookisa bo oni mają dobre pomysły.
  A pisslamstwo doi bo wie, że jak ich oderwą od koryta to będzie koniec, do tego młode pisslamstwo i elbanowskie miśki pchają się do sitwy, która wygląda jak układ mafijny bo przejęła władzę w kraju. No i inwestowanie w związki zawodowe i wungiel tylko w jeden sposób daje efekty. Reform nikt nie zrobi, chociaż konieczne do 20lat bo nie-nie potrafią i nie chcą, jedynie potrafią drugą Wenezuelę robić, szkoda tylko, że nie ten klimat, bo moglibyśmy sobie w ogródku uprawiać passion fruits cały rok oraz mango.
  Rachunek za prąd i gaz za "domek" jest w drogim UK taki sam jak w "taniej" Bolandii"-a teraz w Bolandii wzrośnie 40%. To skoro przemysł coraz więcej płaci to czekajcie na wyższą inflację, po wyborach was dziabnie :P Przeraża mnie jak ludzie mogą być mniej rozgarnięci niż taka sierota jak ja i mogą głosować na wredne pisslamstwo dojne, obojtnie czy z pissu, z koorwina czy qookisa :P

 • zimman

  Oceniono 9 razy 5

  PIS już wprowadził mase parapodatków, płacimy więcej za usługi bankowe, paliwo i prąd. Wszystko przez brak odwagi na trudne decyzje jak zamknięcie nierentownych kopalń, brak woli budowy elektrowni jądrowych (jesteśmy 100 lat "za murzynami") oraz rozdawnictwo łapówkarskie wyborcze jak programy 500+, 300+

 • TheO

  Oceniono 5 razy 5

  1 kilowatt kosztuje 55 groszy zgadza sie, szkoda, ze autor nie napisze iz sporo więcej kosztuja rozne oplaty stale, zmienne, przesylowe itd

  ZŁODZIEJE !!!!!

 • fakduck

  Oceniono 9 razy 5

  Opozycja jest tak żałosne, jak wywody morawieckiego. Tymi wszystkimi podwyżkami, ostro przedstawionymi można zdmuchnąć pisuarnię w jeden tydzień. Ale czy słyszycie o czymś takim z ust Schetyny. Opozycja chyba tak naprawdę boi się po pisuarni przejąć ten kraj.

 • masta_of_dizasta

  Oceniono 11 razy 5

  Ja bym tam raczej powiedział,że musza pójść mocno w dół. I do tego jeszcze korporacje energetyczne będą musiały przebudować infrastrukturę. To, co się dzieje w obecnej, woła o pomstę do Eteru.

  Był juz czas na budowanie elektrowni słonecznych, ale z wielkim zaangażowaniem go przespali. To teraz niech prezesi płaca za niedopilnowanie swoich biznesów.

 • mirek76pl

  Oceniono 4 razy 4

  Caly narod sklada sie na odprawy dla co miesiac powolywanych i odwolywanych prezesow.

 • poparzony

  Oceniono 8 razy 4

  Cała POlska znowu dotuje górników jak za Gierka :(
  Twoje ziemniaki na chleb z masłem i szynką dla górników ;)

 • radon13

  Oceniono 14 razy 4

  Energetyka finansowala przez ostatnie lata deficytowe kopalnie .

 • sprzedanyzbolandy

  Oceniono 30 razy 4

  Wyprzedawczyki i złodzieje styropianowi oddali za grosze elektrownie i zakłady grzewcze. (w Gdańsku Adamowicz, a w W-wie Haneczka za jednoroczny dochód). Dlaczego ? Po te zakłady ZAWSZE są dochodowe. O take Polskie ...

 • kemor234

  Oceniono 30 razy 4

  OSTATNIO "RZĄDZILI" DWA LATA.
  JEDNAK CZTERY, TO DLA NICH ZDECYDOWANIE ZA DUŻO !!!
  NAJGORSZE, ŻE KOSZTY ICH "RZĄDÓW" ROSNĄ DO KWADRATU.

 • tymczasem_chwila

  Oceniono 10 razy 4

  No to do roboty pismaki, trąbić, pisać, publikować, działać, działać a nie tylko bakać i marudzic, że pis wygrał! Macie władzę, do dzieła!!!

 • 1docentpj

  Oceniono 3 razy 3

  No cóż wystarczyło nie kraść,ale się nie udało. Każdy piSSowski aparatczyk musi chociaż na chwilę objąć ważna funkcję w dużej spółce za sporą kasę a po kilku miesiącach zwolnić miejsce następnemu i wziąć odprawę. Taki system - prawie i sprawiedliwe.

 • obrazony2x

  Oceniono 5 razy 3

  Niech nam żyje Górnicza Brać ;) kosztem innych zawodów :(

 • race444

  Oceniono 7 razy 3

  Kilkanascie procent spoleczenstwa dostalo od PiS-u 500+ a teraz 38 mln czyli wszyscy oddamy 1000+. Brawo Polak potrafi. Za kilka tygodni PiS zacznie znowu rzucac na rynek kielbache wyborcza i znowu sie duzo na to da nabrac.

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 3 razy 3

  Będę głosował na .Nowoczesną, z nadzieją, że wygra pisslamstwo, bo akurat kryzys 2020 musi przyjść za pisslamu, inczej Ciemny Lud nigdy się nie obudzi. Czekają aż "opieka" zapłaci za wungiel i da zasiłki a z 500+ na piwo z promocji Lidla im starczy. Niestety -żadne stare układy reform nie zrobią-a ciemnota nie chce reform tylko igrzysk, disco polo i pisslamstwa, młodzi onr-u-jak słyszę co wygadują to można dostać wstrząsu.

 • r0b0l_reaktywacja

  Oceniono 13 razy 3

  dobra zmiana musi boleć, podobnie jak rewolucja bolszewicka w Rosji.
  Bida z nędzą wkrótce wrócą i zagoszczą na długo.

  Widocznie Polacy tak lubią

 • robertolewniczak

  Oceniono 2 razy 2

  Rząd PiS-owski,to jak Wenezuela,Zamiast zrobić Kuwejt,to zrobią młoty Bangladesz.Łajzom się nie podoba energia odnawialna,bo tak robi cały cywilizowany świat.A łajzy Pisowskie "wungiel" i "wungiel".

 • marc.pl

  Oceniono 4 razy 2

  Cały świat kieruję się w stronę siłowni wiatrowych, nawet państwa afrykańskie uruchomiły wielki program uzyskiwania prądu z wiatru, jedynie Polacy idą w innym kierunku stawiając przyszłość energetyki na węglu - z swoją nieuleczalną głupotę po prostu będziemy płacić ciężkie pieniądze, już mamy najdroższy prąd w Europie a będzie jeszcze o wiele droższy.

 • cmok_wawelski

  Oceniono 2 razy 2

  >'... tracą setki milionów złotych. Wszystko przez rosnące ceny węgla, jak również rosnące notowania uprawnień do emisji CO2'
  Nie podobaly sie Pisowi wiatraki? Oto efekt, ktory dawno temu byl wyliczony.

 • audisto

  Oceniono 2 razy 2

  Wczoraj słuchałam przemówienia premiera jak to wszystko potanieje. Między innymi prąd. Teraz czytam o podwyżce cen energii nawet o 40%. Drodzy emeryci idźcie głosować na pis! Dostaniecie za to 3,2 % waloryzacji, która już wcześniej zostanie Wam zabrana i jeszcze dopłacicie. Tak trzymać!!!! To będzie eutanazja głodowa bez leków w zimnie i po ciemku.

 • 1234qwerty

  Oceniono 2 razy 2

  No i ile z tych pińcset zostanie w kieszeni.

 • semm1

  Oceniono 2 razy 2

  A dlaczego prąd musi zdrożeć? Żeby spółki skarbu panstwa mialy wiecej na gigantyczne apanaze i odprawy? Niezależnie od tego kiedy oglosza potwierdza że kradną i kombinują

 • june-of-44

  Oceniono 4 razy 2

  To wszystko wkrótce runie. w tym kraju liczy się tylko wyngiel, zwiunzkowce i propaganda sukcesu. Energetyka oparta na węglu? A zaraz potem gadka że nie ma w Polsce smogu i mamy czyste powietrze więc nie ma problemu. Energia z wiatru - zła. Jądrówka - zła. Z wody - brak inwestycji.
  Inwestujesz (wchodzisz górnikom w d***) w wyngiel - wygrywasz wybory. Plus gadka o 500+, mosty+, drogi +, emerytury +......
  A to wszystko to pusta propaganda za moje i twoje pieniądze z coraz wyższych podatków.
  Niech każdy idzie na wybory !!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX