Polacy pokochali bank w aplikacji. Z bankowości mobilnej korzysta już 7 mln osób

Liczba aktywnych użytkowników bankowych aplikacji mobilnych przekroczyła już 7 milionów - wynika z nowego raportu Związku Banków Polskich. Wzrosła o blisko milion w stosunku do poprzedniego kwartału

Z raportu Związku Banków Polskich wynika, że bankowość mobilna upowszechnia się w szybkim tempie, a Polska znajduje się wśród narodów, które najszybciej wdrażają nowoczesne instrumenty płatnicze, co potwierdzają również raporty NetB@nku.

Wiceprezes ZBP Włodzimierz Kiciński zwrócił uwagę na fakt, że w ostatnim kwartale po raz pierwszy od roku średnia wartość przelewu klienta indywidualnego spadła do wartości poniżej tysiąca złotych i wyniosła 922 złote i 43 grosze.

Kiciński zaznaczył, że wiąże się to przede wszystkim  z upowszechnieniem bankowości internetowej i coraz większej liczby przeprowadzanych transakcji. Bardzo często są to transakcje na niskie kwoty, stąd ogólne obniżenie średniej.

Co ciekawe, nie zmieniły się natomiast dane dotyczące klientów biznesowych. Liczba klientów małych i średnich przedsiębiorstw posiadających dostęp do bankowości internetowej wyniosła 2,34 miliona.

Jarosław Kaczyński obiecuje emeryturę 500 plus. Minister: najwcześniej w przyszłym roku

Więcej o: