Si造 lotnicze USA wybra造 鄉ig這wiec z kad逝bem PZL-安idnik

Si造 Powietrzne Stan闚 Zjednoczonych (USAF) wybra造 鄉ig這wiec MH-139, oparty o model AW139 Grupy Leonardo jako maszyn maj帷a zast徙i flot 鄉ig這wc闚 UH-1N "Huey", poda豉 w komunikacie Grupa Leonardo. Skorzystaj na tym wchodz帷e w sk豉d grupy polskie zak豉dy PZL-安idnik, kt鏎e produkuj dwa rodzaje kad逝b闚 鄉ig這wca AW139.

Śmigłowiec oferowany jest potencjalnym klientom przez firmę Boeing jako głównego wykonawcę. 

Program produkcji śmigłowca MH-139 ma wartość 2,4 mld USD i obejmuje maksymalnie 84 śmigłowce, urządzenia szkoleniowe oraz powiązany sprzęt wsparcia z datą wstępnej gotowości określoną na rok 2021. 

- Jesteśmy niezwykle dumni z tego znakomitego rezultatu. (...) Ten wybór to także potwierdzenie faktu, że spółka jest uznawana za mocnego, wiarygodnego partnera wnoszącego od dawna znaczny wkład w przemysł USA - powiedział dyrektor generalny Grupy Leonardo Alessandro Profumo, cytowany w komunikacie. 

MH-139 wykorzystuje platformę AW139 Grupy Leonardo. AW139 to nowoczesny,  wielozadaniowy śmigłowiec będący obecnie w służbie armii i rządów w różnych krajach na całym świecie. Przy projekcie śmigłowca AW139 pracowali polscy inżynierowie. 

Czytaj więcej: Nowy wyścig zbrojeń napędza militarną hossę na giełdach

Miliard dolarów oszczędności

Budowana w Filadelfii maszyna będzie użytkowana przez Siły Powietrzne USA i zastąpi ich flotę śmigłowców UH-1N zapewniając nowoczesne technologie, wysokie osiągi oraz oszczędności rzędu 1 mld USD w kosztach zakupu i całego cyklu życiowego floty. 

Leonardo należy do grona dziesięciu największych globalnych graczy w sektorze lotniczym, obronnym i bezpieczeństwa oraz jest najważniejszą włoską spółką przemysłową w tej branży. W 2017 r. firma Leonardo odnotowała skonsolidowane przychody w wysokości 11,7 mld euro i prowadzi działalność przemysłową na dużą skalę we Włoszech, Wielkiej Brytanii, USA i w Polsce. 

Budimex: Pracowników z Ukrainy wystarczy, jeżeli wszyscy do nas przyjadą. W branży budowlanej brakuje 100 tys. osób

Wi璚ej o: