Rząd hojny przed wyborami. Sasin obiecuje 3 tys. zł dla każdego Koła Gospodyń Wiejskich

Przyjęty przez rząd projekt ustawy dotyczącej wsi zawiera ważne ustalenia dla Kół Gospodyń Wiejskich - podkreśla Jacek Sasin. Koła otrzymają osobowość prawną i co najmniej 3 tys. zł na działalność.

Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, w rozmowie z Polskim Radiem 24 zaznaczył, że blisko milion kobiet zrzeszonych w ponad 20 tysiącach Kół nie mogło dotąd liczyć na żadne wsparcie. Rząd chce to zmienić.

Projekt ustawy, który wczoraj przyjął, przewiduje możliwość uproszonego rejestrowania Kół w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, po to by mogły one uzyskać osobowość prawną i możliwość korzystania z dofinansowania. Sasin zapewnił, że rejestrujące się Koła otrzymają pomoc, aby proces przebiegł jak najłatwiej.

Czytaj też: S7 będzie dłuższa o 18 km. Rząd wyda kolejny miliard złotych

Od 3 do 5 tys. zł dla każdego Koła

Każde rejestrujące się Koło otrzyma zastrzyk finansowy jak ujął minister "na start". Będzie to od 3 do 5 tysięcy złotych w zależności od wielkości Koła.

Mniejsze, czyli te liczące od 10 do 75 członkiń, otrzymają 3 tys. złotych. Te zrzeszające więcej niż 75 osób, dostaną 5 tys. Minister zapewnił, że pieniądze dostanie każde - zarówno nowo tworzone jak i istniejące Koło, niezależnie od profilu działalności

Jacek Sasin dodał, że prócz tego Koła będą mogły także starać się o wsparcie rządowe na konkretne projekty na przyszły rok. W projekcie przyszłorocznego budżetu Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju na dofinansowanie projektów realizowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich zarezerwowano 100 milionów złotych.

"Otwieramy całą paletę działania, której Koła - w przeciwieństwie do innych organizacji działających na wsi - do tej pory nie miały" - mówił Jacek Sasin.

Przyjęty wczoraj przez rząd projekt to - zdaniem szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów - "przełomowa, znakomita ustawa, która nie tylko docenia te Panie, które angażują się w Kołach, ale także daje asumpt do rozwoju i pobudzania aktywności na wsi".

Jarosław Kaczyński obiecuje emeryturę 500 plus. Minister: najwcześniej w przyszłym roku

Komentarze (69)
Sasin obiecuje 3 tys. zł dla każdego Koła Gospodyń Wiejskich
Zaloguj się
 • andree111111

  Oceniono 33 razy 9

  Sasin kmiotku, to jest polityczna korupcja przydupasie Kuternogi. Bezrozumny tępaku, taki przekaz jest jasny dla zdrowej części narodu: sr...e już w gacie ze strachu.

 • terazjakinick

  Oceniono 11 razy 7

  No Panie Sasin, wyrazy szacunku. Skutecznie Pan udowadnia, że nie ma takiej granicy głupoty, której Pan nie pokona. Premier powinien powierzyć Panu zadanie pokonania bariery prędkości dźwięku na rowerze stacjonarnym. Wierzę w Pana... :)

 • gragos

  Oceniono 19 razy 5

  Demokracja skończy się wtedy, gdy rząd zrozumie, że może przekupić ludzi ich własnymi pieniędzmi - Alexis de Tocqueville, wicehrabia (1805 - 1859).

  Wątpię, by PIS czytał dzieła tego myśliciela, ale metodę odkrył i wykorzystuje po mistrzowsku. Otwarcie, bezczelnie i za wszelką cenę chce odtrąbić zwycięstwo w wyborach samorządowych.
  Ciekawe, kto jeszcze znajdzie się na listach "płac".

 • miston1989

  Oceniono 18 razy 4

  wyborcze obiecanki cacanki, a dla miłośników kotów niedługo przyjmą program KOT+. .

 • darek240273

  Oceniono 7 razy 3

  Tylko za czyje pieniądze, kaczy przydupasie! A tak swoją drogą, zauważyliście że PISdowaci ograniczają się tylko do minusowania komentarzy ? Czyżby Jarusiowe srebrniki się wyczerpały ?

 • verozon

  Oceniono 2 razy 2

  A kiedy i ile dla OSP I Rad Parafialnych? I jeszcze po 500 dla sołtysów, a co tam...

 • zyks

  Oceniono 2 razy 2

  Faktycznie, tylko minusują, a gdzie jest Szachermacher ze swoją ELCHUJMAKABRĄ? Schowali tą MAKABRĘ, przestraszyli się, bo wszyscy juz wiedzą :)

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 6 razy 2

  Już frankowiczów" uratowali",teraz będa ratować wszystkich tonących. Co za tupet i bezczelność pisowskiej bandy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX