Komentarze (125)
Astaldi ucieka przed problemami. Buduje zakopiankę, S2, S7, metro, tory. Schodzi z dwóch polskich placów budowy
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • putinolog

  Oceniono 11 razy 3

  te bydlaki posowieckie z służb mogłyby chociaż raz na jakiś czas, dla zwykłej przyzwoitości (nie mówię dla Polski bo te q rwy nie maja ojczyzny) oprócz okradania Polaków zabezpieczyć wywiadowczo takie poważne kontrakty.

  ZLIKWIDOWAĆ SŁUŻBY DO ZERA. Są czy ich nie ma też brak osłony.

 • hens

  Oceniono 2 razy 2

  Kiedy wykonawca schodzi z placu budowy aby uniknąć bankructwa ?
  KIEDY ZLECENIODAWCA NIE MA KASY . . . . ! ! !
  ( przedłużone terminy płatności, a materiały kosztują i pracownicy muszą dostać wynagrodzenie)

 • velluto

  Oceniono 2 razy 2

  Może po latach tego typu akcji należałoby wreszcie ucywilizować państwowe przetargi i stworzyć mechanizmy, które bronią podwykonawców przed bankructwem pożal się boże inwestorów czy "głównych wykonawców"? Rachunki powiernicze stosuje się w umowach deweloperskich, czemu nie przy takich inwestycjach, gdzie ryzyko jest o wiele większe?

 • cyniczny.komentator

  Oceniono 2 razy 2

  Tu nie chodzi o cenę - wbrew temu, co mówią niektórzy. Chodzi o to, że przetargi na roboty budowlane wygrywają firmy, które nie mają fizycznej możliwości roboty wykonać, więc szukają podwykonawców. Tak nie może być. Chcesz budować za publiczne pieniądze, to pokaż, że masz sprzęt, maszyny i ludzi. A dzisiaj mamy sytuację taką, że firma w składzie prezes, teczka, laptop wygrywa przetarg warty setki milionów i dopiero, jak wygra to zaczyna się szukanie, kto to tak naprawdę zrobi.

 • Prasco

  Oceniono 10 razy 2

  jak można zlecać prace firmie, która nie ma swoich pracowników a tylko korzysta z podwykonawców? Obowiązkowe zatrudnienie pracowników powinno być bezwzględnym kryterium powierzenia zlecenia - i to na dodatek załogi złożonej w 100% z obywateli kraju, w którym jest wykonywane zlecenie

 • strach_sie_bac

  Oceniono 22 razy 2

  ".... zwrócił się do sądu o ochronę przed wierzycielami."

  To jest "fajne", firma (tłuste ryby) wyruch.ała podwykonawców, pracowników i nie wiadomo kogo jeszcze, a teraz: "sądzie ratuj, bo domagają się należnej im kasy". Jakby to zaśpiewał Czesław Niemien ... "Dziwny jest ten świat."

 • komentator.81

  Oceniono 34 razy 2

  Dobrze że bankrutująWłosi a nie Polacy tym razem. Będzie miejsce dla polskich firm.

 • y.y

  Oceniono 1 raz 1

  Bartosz Sawicki jest rzecznikiem Gülermak, a nie Astaldi (co obecnie wynika z tekstu).

 • starszy-65

  Oceniono 1 raz 1

  Morawiecki i PiS, Morawiecki i PiS, Morawiecki i PiS, Morawiecki i PiS - czyli zaczyna się tragedia w polskiej gospodarce więc należy odebrać wszystkie podwyżki i tzw +++++.

 • hiperon59b

  Oceniono 3 razy 1

  To efekt najniższej ceny w przetargach. Firma która go wygrywa ma wkalkulowane że nie zapłaci kilku podwykonawcom i to będzie jej zysk. Podwykonawca który nie dostanie zapłaty padnie i minie wiele lat zanim wyegzekwuje (jeśli mu się to w ogóle uda) zapłatę w sądzie.

 • adam.c.54

  Oceniono 3 razy 1

  Tak to zwykle sie zaczyna, zwykle tak. A potem efekt domina?

 • wieszard

  Oceniono 2 razy 0

  chciało by się zaśpiewać "ale to już było", oby nie był to początek serii, tak jak 2012-13 za rządów PO-PSL... niestety nikt nie uczy się na błędach, trochę winy jest po stronie PiS, ale jednak to za rządów PO-PSL były na hura podpisywane kontrakty przed wyborami w 2015...kto bardziej myślący mógł powiązać fakty i przewidzieć sytuację zatkania rynku za dużą ilością zleceń...
  Chyba nie jest żadną tajemnica że lepiej dla branży jak przetargów na budowy dróg jest równo co roku np po 300km, a nie 50-100 jak w latach 2012-2014, a później skok do 700-800km w 2015, bo się wszystko ze.ra/zatka z powodu braku pracowników, sprzętu, surowców...nikt przecież nie będzie trzymał przeskalowanych zasoby żeby przez dwa trzy lata zarabiać...
  Ale do rządu PiS zarzut że wiedział o tej sytuacji i miał już 2-3 lata żeby "rozłożyć" to spiętrzenie robót na dłuższy okres czasu.

 • jakub13579

  Oceniono 2 razy 0

  Ludzie, wójta się nie bójta. Jak taki jeden jaki zdobędzie wadzę to bez kozery zbuduje 6 linii metra w 6 dni.
  Siódmego dnia jak pan b. przykazał będzie odpoczywał przy kawie i ciasteczkach.

 • romek_z_warszawy

  Oceniono 2 razy 0

  A już myślałem, że będę jeździł metrem z Targówka do centrum. A oni przestraszyli się rządów PiSu w stolicy i wieją.

 • mer-llink

  Oceniono 2 razy 0

  No oczywiście, najlepiej dawać wielokrotne oraz róznobranzowe zamówienia firmom turecko-italiańskim. Gwarancja rzetelności i terminowości.

  P. S. Astaldi to była dobrze wczepiona we włoskie i paneuropejskie inwestycje firma. Ona może dzieki protekcjonizmowi państwowemu nie zbankrutuje, ale będzie fala dalszych bankructw tzw. odbit.ych. Już porzucaja pozawłoskie zlecenia. Uj, będzie się działo.

 • pigeon_shit_dust

  Oceniono 4 razy 0

  "Bartosz Sawicki, rzecznik prasowy tureckiego przedsiębiorstwa budowlanego, cytowany przez portal inzynieria.com zapewnia, że nie inwestycja nie jest zagrożona. "
  Czy polskie media tez zatrudniaja do pracy Ukraincow?

 • aqua7x

  Oceniono 12 razy 0

  tak to jest jak wygrywa najnizsza oferta... glowny wykonawca schodzi z budowy, przytula kase i nie wyplaca podwykonawcom... on jest zarobiony.... podwykonawcy bankrutuja....

 • siwywaldi

  Oceniono 38 razy 0

  He, he...
  Widać i ich już dopadły skutki "dobrej zmiany".....

  A swoją drogą, to SZKODA że nie żyjemy za czasów Cara. Wtedy np. taki Mateuszek-kłamczuszek, w ramach kary, mógł by osobiście kontynuować przerwaną budowę jakiejś drogi. Rzecz jasna z nogą przykutą łańcuchem do taczki.. :-))

 • stalowy_jez

  Oceniono 1 raz -1

  No ale na czym polega przekret?

 • trog73

  Oceniono 7 razy -1

  Houston mamy problem. My chcemy 3 i 4 linie metra (w Warszawie) ale nawet drugiej nie dobudujemy. Szybko trzeba zmienic obietnice przedwyborcze.

 • aron2004

  Oceniono 7 razy -1

  W Parczewie nadal w nocy nie będzie można spać przez te pociągi?

 • walek7003

  Oceniono 3 razy -1

  Włoska firma ....niech zgadnę pieniądze wzięli..?

 • ekomorda

  Oceniono 9 razy -1

  To teraz proszę, jak rzyć pisdafony, no jak rzyć?

 • phugoid

  Oceniono 7 razy -1

  no cóż. makarony, miałem wątpliwą przyjemność z nimi współpracować (nie z astaldi), cyrk by rzec, to mało powiedziane... oni tam mają totalny bezwład decyzyjny, wszystko zawsze się rozmywalo gdzieś na wielu szczeblach decyzyjnych i w konsekwencji nie było żadnych decyzji :) a winni na końcu byli zawsze polacy :)))

 • wk-19

  Oceniono 21 razy -1

  No i co Panie Adamczyk? Da Pan d..y jak nikt wcześniej ! Tak się kończy kariera błazna.

 • mcguirre

  Oceniono 35 razy -1

  Tak buduje drogi PiS ? :) Super, jeszcze jakiś czs temu mówili, że podczas rządów PO wykorzystywano podwykonawców. Panie Morawiecki, trzeba uważać co się mówi i najpierw myśleć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX