Wicepremier Włoch: członkowie Komisji Europejskiej chcieliby obalić nasz rząd

Luigi Di Maio, wicepremier Włoch zarzuca członkom Komisji Europejskiej chęć obalenia obecnego rządu Włoch i działanie na szkodę obywateli. "Oni wszyscy chcą, żeby ten rząd upadł. To pewne."

Wicepremier Włoch oskarżył członków Komisji Europejskiej o chęć obalenia jego rządu i działania na szkodę Włochów. Luigi Di Maio nazwał wczorajsze wypowiedzi członków Komisji na temat planowanego włoskiego deficytu budżetowego ciosami poniżej pasa.

Wczoraj szef Komisji Jean-Claude Juncker powiedział, że planowany deficyt może wpędzić Włochy w kryzys podobny do greckiego.

Komisarz ds. Ekonomii i finansów Pierre Moscovici mówił o zagrożeniu dla strefy euro. Di Maio dziś w wywiadzie radiowym stwierdził, że wypowiedzi te miały na celu wywołania niepokoju na rynkach finansowych i podwyższenie kosztów obsługi włoskiego długu publicznego, by w ten sposób wywrzeć nacisk na włoski rząd.

"Członkowie Komisji nie przylecieli z Marsa. Reprezentują partie polityczne prezydenta Macrona, kanclerz Merkel, włoską opozycję. Oni wszyscy chcą, żeby ten rząd upadł. To pewne".

Dziś oprocentowanie włoskich obligacji państwowych znacznie wzrosło. Di Maio zapewnił, że planowany deficyt budżetowy nie ulegnie zmianie.

---

Wiceprezes Modlina o tym, czy na Mazowszu utrzymają się cztery lotniska

Więcej o: