Premier Mateusz Morawiecki rozpocznie sesję na amerykańskiej giełdzie

Premier Mateusz Morawiecki rozpoczyna wizytę w Stanach Zjednoczonych. Szef polskiego rządu spotka się tam z szefami największych amerykańskich firm, weźmie udział w konferencji promującej polski biznes i odwiedzi nowojorską giełdę.

Mateusz Morawiecki przybył do Nowego Jorku wczoraj późnym wieczorem. Pierwszym punktem pobytu polskiego premiera w stolicy światowych finansów będzie wizyta na Wall Street. Premier spotka się z prezes nowojorskiej giełdy Stacey Cunningham, a następnie uruchomi dzwonek inaugurujący sesję.

Później szef rządu przejdzie na Ground Zero, gdzie złoży wieniec pod pomnikiem ofiar ataku terrorystycznego na World Trade Center z 11 września 2001 roku.

Premier Morawiecki będzie głównym gościem Dnia Polskiego Biznesu w Nowym Jorku z udziałem polskich i amerykańskich przedsiębiorców. Podczas wystąpienia będzie mówił o sukcesie gospodarczym Polski i zachęcał do inwestowania w naszym kraju. W konferencji weźmie też udział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Spotkanie organizuje PZU przy współpracy z Thomson Reuters oraz Boston Consulting Group.

Ostatnim punktem wizyty szefa polskiego rządu w Nowym Jorku będzie udział w spotkaniu "An Evening of Conversation". Mateusz Morawiecki będzie tam mówił o polsko-amerykańskiej współpracy gospodarczej.

Budimex: Pracowników z Ukrainy wystarczy, jeżeli wszyscy do nas przyjadą. W branży budowlanej brakuje 100 tys. osób

Więcej o: