W Warszawie powstaje kolos. 1500 lokali, 27 pięter, 92 m wysokości. Mieszkania, biura, sklepy

J.W. Construction buduje w Warszawie największy kompleks mieszkalny. 27 pięter będzie mierzyć 92 metry. W środku znajdzie się aż 1500 lokali. To jedna z największych inwestycji w Stolicy.

J.W. Construction buduje największy kompleks mieszkaniowy w Warszawie. Bliska Wola Tower będzie liczyć 27 pięter naziemnych, cztery kondygnacje podziemne. - donosi Warszawa Wyborcza.pl. W bryle mierzącej aż 92 metry znajdzie się łącznie 1500 lokali. Oprócz 892 apartamentów będzie to również 170 apartamentów hotelowych, 380 biur, 33 lokale usługowe. W kompleksie znajdzie się też pasaż handlowy. 

Kompleks będzie zwieńczeniem flagowej inwestycji J.W. Construction Holding SA -osiedla Bliska Wola. Wśród apartamentów 482 to lokale o podwyższonym standardzie o powierzchni od 23 do 146 mkw. 

Bliska Wola Tower będzie wyróżniać się szklaną elewacją, panoramicznymi przeszkleniami w apartamentach z widokiem na centrum stolicy oraz zabudowanymi balkonami. 

2018 rekordowym rokiem dla deweloperów

Z danych Narodowego Banku Polskiego przeanalizowanych przez Open Finance wynika, że w. 71 proc. nowych mieszkań w pierwszym kwartale roku zakupiono za gotówkę. Tylko przez pierwsze trzy miesiące roku Polacy wydali na mieszkania pięć miliardów zł.  Olbrzymi popyt przekłada się na wzrost cen. I to nawet na rynku wtórnym, gdzie w porównaniu z zeszłym rokiem ceny wzrosły o prawie 7 proc. Wzrost ceny nowych mieszkań jest niewiele mniejszy - wynosi 6 proc. 

Są i negatywne sygnały

Informacje o gigantycznym popycie zbiegają się niepokojącymi analizami ekspertów. Jan Styliński, prezes Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa twierdzi, że w Polsce przybywa nierentownych inwestycji. Sytuacja w branży może się pogorszyć, w najgorszym wariancie czeka nas powtórka z roku 2012, kiedy doszło do fali bankructw w branży. 

Czytaj też: Ekspert: prąd powinien podrożeć o 30 proc. Piekarz, rzemieślnik też będą musieli podnieść ceny

J.W. Construction Holding S.A. to jeden z największych polskich deweloperów mieszkaniowych, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych od 2007 r. Obecny w Warszawie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Gdyni i Szczecinie a także za granicą. Generalny wykonawca większości własnych inwestycji. Aktywny także na rynku nieruchomości komercyjnych i luksusowych, m.in. jako właściciel i operator sieci hoteli.

***

Budimex: Pracowników z Ukrainy wystarczy, jeżeli wszyscy do nas przyjadą. W branży budowlanej brakuje 100 tys. osób

Więcej o:
Komentarze (87)
W Warszawie J.W. Construction Holding S.A. buduje 27 piętrowy kompleks. 1500 lokali - mieszkania, biura, sklepy, pasaż handlowy
Zaloguj się
 • saves

  Oceniono 35 razy 29

  "Bliska Wola Tower"? Powaliło ich? Ta nazwa jest żałosna. Powinno się to nazywać "Super Apartments High Tower Ski Resort Park Plaza". I ceny od razy ze 20% w górę.

 • vicenteolivio

  Oceniono 32 razy 22

  "Wśród APARTAMENTÓW 482 to lokale o podwyższonym standardzie o powierzchni od 23 do 146 mkw".
  BUAHAHAHAHAHAHAAAAA!!!!! PĘKNĘ ZE ŚMIECHU!!! 23-metrowy APARTAMENT O PODWYŻSZONYM STANDARDZIE!!!!!!!!! Hahahahahahaaa!!!!! W prawdziwych apartamentach taką powierzchnię to mają kible!!!!!

 • smurfmadrala

  Oceniono 35 razy 19

  Patologicznie NADĘTE, ROZDĘTE, PRZEROŚNIĘTE ...
  Przechowalnia na siłę roboczą czyli koszary korpo-rabów, na kredyt kupi taki typ kwaterę na 27 piętrze, wkrótce ducha wyzionie z przepracowania i wprowadzi się następny.
  Wokół kataklizm motoryzacyjny i parkingowa wojna .
  Dzieci żal bo czasem korpo-rab wyłamie się i decyduje się na rodzicielstwo.
  Getto dla bogatych w patologicznej skali podkreślającej dzisiejsze niewolnictwo gadżeciarstwa, lansu w stylu "patrzta ile mam szmalu".
  Wyścigi szczurów co dzień zwiększają tempo gonitwy i skalę, dotyczy także przechowalni na siłę roboczą.

 • kinlej

  Oceniono 17 razy 13

  A why nie Close Will Tower? Ja w something co ma obciachową polską name mieszkać nie będę.

 • dorsai68

  Oceniono 12 razy 12

  Wypisz wymaluj jak mrówkowce osiedla "Za żelazną bramą". Tyle, że tym razem szafa jest narożna.

 • sinhuesinhue

  Oceniono 8 razy 8

  Bliska Wola na Odolanach ;)

 • twzelnik

  Oceniono 7 razy 7

  Taaak, apartamenty od 23 m2...
  I to wspaniałe upakowanie pierdyliona mieszkań i instytucji w jednym klocku.
  Już pędzę...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX