Bankowa fuzja staje się faktem. Santander Bank Polska przejmuje część Deutsche Banku

Santander Bank Polska - w związku ze spełnieniem wszystkich warunków przewidzianych w umowie transakcyjnej z 14 grudnia 2017 r. - nabył od Deutsche Bank AG część akcji Deutsche Bank Polska za łączną kwotę 257 959 800 zł, podał Santander Bank Polska.

Santander kupił dokładnie 274 444 939 akcji zwykłych imiennych, stanowiących ponad 10 proc. kapitału zakładowego Deutsche Bank Polska.

"Zgodnie z umową transakcyjną, nabywane akcje przestaną istnieć w dniu rejestracji obniżenia kapitału zakładowego DBPL w związku z transakcją, a Santander PL nie będzie posiadał żadnych akcji DBPL. Santander PL zakłada, że transakcja zostanie zakończona w czwartym kwartale 2018 r." - czytamy w komunikacie. 

Wcześniej banki informowały, że DB Polska będzie kontynuował działalność na terytorium Polski w zakresie bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, a także detalicznych kredytów hipotecznych w walutach obcych, która to działalność pozostanie w DB Polska po wydzieleniu. 

Czytaj też: Klienci Deutsche Bank Polska trafią do Santander Banku. Co ich czeka?
Więcej: https://next.gazeta.pl/next/7,151003,23914062,klienci-deutsche-bank-polska-trafia-do-santander-banku-znamy.html

W połowie grudnia ub. roku BZ WBK (obecnie Santander Bank Polska) poinformował, że podpisał z Deutsche Bank AG umowę transakcyjną zakładającą nabycie wydzielonej części Deutsche Bank Polska S.A. (DBPL) w skład, której wchodzi bankowość detaliczna, private banking, business banking (MŚP), a także 100 proc. akcji w DB Securities. Wstępna cena za wydzielony biznes DBPL wynosi 1 289 799 000 zł, podał wtedy BZ WBK. Nabycie wydzielonej części Deutsche Bank Polska S.A. w tym akcji DB Securities S.A. nastąpi w wyniku podziału Deutsche Bank Polska.

Santander Bank Polska (d. Bank Zachodni WBK) należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Głównym akcjonariuszem BZ WBK jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.

Chopin, Modlin, Radom, CPK. Wiceprezes Modlina: cztery lotniska na Mazowszu nie przetrwają, któreś trzeba będzie zamknąć

Więcej o: