"Kler" bije kolejne rekordy popularności. Film obejrzało już ponad 2,5 mln osób

"Kler" obejrzało już od premiery 2 504 616 osób. Tylko w miniony weekend do kin poszło aż 772 316 widzów. Już teraz film Smarzowskiego jest najchętniej oglądanym filmem tego roku. A szykują się kolejne rekordy.

Po rekordowym weekendzie otwarcia, jakiego od co najmniej 1989 r. nie miał w Polsce żaden inny film (ponad 935 tys. widzów), "Kler" nie zwalnia tempa. Jak wynika z najnowszych z danych z box office, do kin na film poszło ponad film 2,5 mln osób. Tylko w ostatni weekend do kin poszło ponad 772 tys. osób. Porównując tę wartość z wynikami otwarcia (czyli pierwszego weekendu na ekranach kin) innych filmów w Polsce, ostatni tak dobry wynik znajdziemy w 2015 r. 

"Kler" jeszcze przez wiele tygodni będzie grany w polskich kinach, a już stał się najchętniej oglądanym filmem 2018 r. Dotychczasowego lidera, "Kobiety Mafii", obejrzało nieco ponad 2 mln osób. 

Jeśli na "Kler" pójdzie do kin więcej niż 3 mln 11 tys. osób (a na to się zanosi), będzie to najchętniej oglądany film w polskich kinach w tej dekadzie (na razie liderem są "Listy do M. 3" z 2017 r.). 

W tym stuleciu najwyższą oglądalność, około 4,3 mln osób, miało "Quo Vadis" z 2001 r. Po 1989 r. najwięcej osób w kinach - kolejno ok. 7,1 i 6,1 mln - zebrały polskie produkcje z 1999 r. - "Ogniem i Mieczem" oraz "Pan Tadeusz". 

"Kler" pobił również też rekord oglądalności filmów Wojtka Smarzowskiego. "Wołyń" łącznie zobaczyło niespełna 1,5 mln osób, "Drogówkę" nieco ponad 1 mln widzów, "Pod Mocnym Aniołem blisko 885 tys. osób.

Czytaj też: "Kler" w weekend zarobił tyle, że producent będzie musiał oddać dotację od PISF

***

Adam Czerniak: "Rząd nie tylko uszczelnia podatki, ale także je podnosi"

Więcej o: