Producent broni MBDA otwiera biuro w Warszawie. "Ramię w ramię z Polakami"

MBDA, europejski koncern zbrojeniowy specjalizujący się w produkcji broni rakietowej otworzył właśnie swoje przedstawicielstwo w Polsce. Warszawskie biuro ma stanowić namacalny dowód intencji firmy wobec klientów i partnerów znad Wisły.

MBDA, europejski producent systemów rakietowych, otworzył przedstawicielstwo w Warszawie, podała spółka. MBDA, którego udziałowcami są Airbus, BAE Systems i Leonardo, jest w pełni wspierane przez rządy Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Włoch i Hiszpanii, dla których Polska to ważny sojusznik.

Biuro to stanowi namacalny dowód intencji MBDA zarówno wobec polskiego klienta, jak i naszych partnerów przemysłowych w Polsce. Wzmacnia także zobowiązanie podjęte przez nas, gdy podpisaliśmy strategiczną umowę partnerską z Polską Grupą Zbrojeniową

- powiedział wiceprezes MBDA ds. eksportu na Europę Paul Stanley, cytowany w komunikacie.

Otwarcie nowego biura w Warszawie pokazuje, że jesteśmy zdecydowani pracować ramię w ramię z Polakami, aby zapewnić bezpieczeństwo regionu w obliczu zagrożeń, z którymi nasze kraje mają do czynienia. Posiadanie wspólnych systemów rakietowych do ochrony naszych żołnierzy na polu bitwy wzmocni wspólne ćwiczenia wojskowe, pozwoli naszym przemysłom współpracować, a w ostateczności umożliwi naszym żołnierzom braterską walkę o bezpieczniejszy świat

- dodał brytyjski minister ds. zamówień obronnych Stuart Andrew.

MBDA to jedyny europejski koncern zdolny opracować i wyprodukować pociski i systemy rakietowe odpowiadające pełnemu zakresowi obecnych i przyszłych potrzeb operacyjnych trzech rodzajów sił zbrojnych (lądowych, morskich i powietrznych), podkreślono w materiale.

W 2017 r. obroty MBDA wyniosły 3,1 mld euro, a portfel zamówień sięgnął 16,8 mld euro. Łącznie koncern oferuje 45 systemów rakietowych i środków przeciwdziałania użytkowanych operacyjnie, jednocześnie prowadząc prace rozwojowe nad kolejnymi 15 systemami. Udziałowcami MBDA są: Airbus (37,5 proc.), BAE Systems (37,5 proc.) i Leonardo (25 proc.).

Czytaj tez: Pierwsza akcja następcy słynnych harrierów. F-35B zaatakował w Afganistanie

---

Andrzej K. Koźmiński: Pracodawcy to nie są małe dzieci. To ludzie, którzy powinni dawać sobie radę [NEXT TIME]

Więcej o: