Premier: 50 mln zł na modernizację skoczni narciarskich w Zakopanem

Rząd przeznaczy 50 milionów złotych na modernizację Małej i Średniej Krokwi - dwóch skoczni narciarskich w Zakopanem. Poza remontem obok nich powstaną kolejne obiekty, na których będą mogły trenować dzieci.

Premier Mateusz Morawiecki mówił, że skocznie od dawna wymagały remontu. "Wiemy, że potrzeba na to sporo inwestycji" - dodał szef rządu. I podkreślił, że dlatego doczekają się dodatkowych środków. Wcześniej premier odwiedził Kasprowy Wierch.

W. Bańka: To znakomita wiadomość

Minister sportu i turystyki Witold Bańka powiedział, że rozbudowa małych i średnich skoczni stworzy wspaniały kompleks dla skoczków narciarskich. Podkreślił, że obiekty będą służyć przyszłym adeptom tego sportu.

Bańka na konferencji prasowej pod zakopiańskimi skoczniami przedstawił plan rozbudowy kompleksu, który określił mianem "inwestycji wieloetapowej". Podkreślił, że w przyszłym tygodniu uruchomiony zostanie przetarg na modernizację skoczni. Szef resortu powiedział, że program zakłada budowę pięciu skoczni o różnych wielkościach.

Witold Bańka przypomniał, że niebawem zostanie otwarty kompleks narciarski w podhalańskim Chochołowie. Dodał, że inwestycje infrastrukturalne objęły także narciarskie trasy biegowe. Ich modernizację rozpoczął już Centralny Ośrodek Sportu.

Koszt renowacji tras wynosi 12 milionów złotych.

Witold Bańka podkreślił, że w latach 2016-2018 rząd Prawa i Sprawiedliwości na modernizację infrastruktury sportowej w Zakopanem przeznaczył ponad 90 milionów złotych. "Chcemy mieć ośrodek z prawdziwego zdarzenia tak, aby wszyscy mogli tu trenować we wspaniałych warunkach" - powiedział.

Kolejka na Kasprowy zrepolonizowana

Polski Fundusz Rozwoju poinformował dziś, że  kupi prawie 100 proc. akcji Polskich Kolei Linowych od spółki zależnej funduszu Mid Europa Partners. PKL to operator kolejek i wyciągów górskich, m.in. na Kasprowy Wierch i Jaworzynę Krynicką.

PFR ma jak na razie umowę na zakup 99,77 proc. akcji Polskich Kolei Linowych. By przejęcie doszło do skutku, musi spełnić się szereg warunków, w tym konieczność uzyskania zgody prezesa UOKiK. PFR podaje w komunikacie, że "zamknięcie transakcji planowane jest w najbliższych miesiącach",

Mid Europa pisze, że powinno do tego dojść do końca tego roku.

Więcej o: