W tym markecie zrobisz zakupy w niedziele bez handlu. Działa bez obsługi

Sieć marketów Bio Family udostępniła w sklepie w Poznaniu możliwość zakupów po godzinach pracy obsługi. Wszystko m.in. dzięki "karcie wstępu" do lokalu. Rozwiązanie umożliwia też zakupy w dni niehandlowe.

Sklep Bio Family mieści się w Poznaniu przy ulicy Murawa 2. W standardowych godzinach pracy normalnie pracują w nim ekspedienci. Natomiast w nocy albo w dni "niehandlowe" czy święta supermarket Bio Family w Poznaniu - dzięki wprowadzonym właśnie rozwiązaniom - staje się zupełnie bezobsługowy.

Wejście do supermarketu jest wówczas możliwe dzięki karcie wstępu Open 24/7. Tę można wyrobić sobie bezpłatnie u doradców klienta (oczywiście już w godzinach ich pracy) po okazaniu dowodu osobistego. Potem za zakupy należy zapłacić w kasie samoobsługowej. Ta przyjmuje wyłącznie płatności kartami czy smartfonem (Apple Pay, Google Pay) oraz BLIK-iem.

- Mamy zastosowane systemy bezpieczeństwa, które pozwalają nam na znaczące wyeliminowanie potencjalnych kradzieży, które jednocześnie zapewniają swobodę zakupów dla klientów - komentuje dla next.gazeta.pl Diana Gawrońska, rzeczniczka prasowa Bio Market Polska, właściciela sklepów Bio Family. 

Co w przypadku, gdy np. komuś w niedzielę niehandlową rozbije się w poznańskim Bio Family słoik? W sklepie nie może być wszak żadnego pracownika. - Mamy dostępną infolinię, na którą można zadzwonić w razie takiej sytuacji, czy innych pytań i wątpliwości - komentuje Gawrońska. - Wówczas podjedzie właściciel sklepu, w niehandlowe niedziele tylko on może się pojawić, nikt inny - dodaje rzeczniczka.

Biznes syna twórcy Biedronki

Spółka Bio Market Polska ruszyła w zeszłym roku. Firma jest kontrolowana jest Mateusza Świtalskiego. To syn Mariusza Świtalskiego - twórcy takich polskich sieci handlowych jak Eurocash, Biedronka czy Żabka (dwie pierwsze marki sprzedał potem Jeronimo Martins, a Żabkę funduszowi AIG).

Poza sklepem w Poznaniu, Bio Market Polska ma na razie także swoje markety w Swarzędzu i Wrocławiu. Jak wynika z informacji przekazanych redakcji next.gazeta.pl, okres testowy całodobowego, bezobsługowego sklepu w Poznaniu ma trwać do końca roku. - W przypadku placówek w Swarzędzu i Wrocławiu wdrożenie usługi Open 24/7 nastąpi w pierwszym kwartale 2019 r. - informuje Diana Gawrońska.

Kiedy i gdzie Bio Market Polska otworzy kolejne supermarkety Bio Family? - Obecnie naszym priorytetem jest pojawienie się na terenie aglomeracji warszawskiej, w Trójmieście, Krakowie i Katowicach oraz otwarcie kolejnych sklepów w Poznaniu i we Wrocławiu - mówił kilka dni temu w rozmowie z Retailnet Dawid Pecyna, Dyrektor ds. Ekspansji sieci sklepów. W rozmowie z next.gazeta.pl Diana Gawrońska z biura prasowego Bio Market Polska potwierdza, że dział ekspansji szuka lokalizacji pod nowe supermarkety, ale dokładnych terminów otwarcia kolejnych sklepów sieć na razie nie ma.

Wszystkie produkty spożywcze w asortymencie marketów Bio Family posiadają Certyfikat Bio.

Czytaj więcej: Twórcy Biedronki mają nowy pomysł. Tym razem to supermarkety z ekożywnością

Więcej o:
Komentarze (69)
W Poznaniu powstał market bez obsługi. Sposób na zakaz handlu
Zaloguj się
 • ekonomiaglupcze

  Oceniono 44 razy 36

  niedziele niehandlowe to GŁUPOTA i nie dziwię się że Węgrzy już się z tego wycofali.
  Zamiast tego lepsze prawo w kodeksie pracy do 2 niedziel wolnych w każdym miesiącu DLA WSZYSTKICH a nie tylko osób pracujących w handlu !!!

 • dalenne

  Oceniono 42 razy 36

  Rewelacja! System kamer musi być nieźle rozrośnięty, ale tak czy siak to petarda! Jestem przeciwna niedzielom niehandlowym, bo sama mam specyficzny system pracy, rodzinę i te niedziele ratowały mi tyłek. Nie rozumiem dlaczego Solidarność tak bardzo nie chciała zgodzić się na proponowane dwie wolne niedziele ustawowo. Chyba tylko po to by zmusić ludzi do pójścia do kościółka. Dla zasady.

 • bigzaganiacz

  Oceniono 26 razy 26

  no i spoko amazon testuje sklepy bez obslugi juz jakis czas, sie ludzie przyzwyczja to pracownicy beda mogli spedzac czas z rodzina przez caly tydzien

 • ochujek

  Oceniono 23 razy 19

  Głupia władza, głupie związki zawodowe. Węgry i Niemcy wycofują się z zakazu handlu w niedzielę. Przez ten zakaz więcej osób poszło do kina na KLER.

 • wzaleski1157

  Oceniono 21 razy 17

  Rewelacja. Niedługo związki zawodowe będą prosić wielkie firmy handlowe o zwiększenie godzin pracy dla pracowników, bo ludzie będą tracić dobrze płatną pracę.

 • ireksz

  Oceniono 16 razy 16

  jak zaczely sie cyrki z handlem w niedziele napisalem, ze skonczy sie to E-sklepami i ci co nie chcieli pracowac w niedziele straca prace, bo ich roboty zastapia, no i slowo stalo sie cialem, amen

 • mlynek_999

  Oceniono 15 razy 15

  Jak wiadomo, czego pis się nie dotknie to w dłuższej perspektywie i tak spie_przy. I mam głęboką nadzieję, że taki format sklepu się rozpowszechni, zaś pracownicy marketów o których rzekomo walczył pomysłodawca tej głupkowatej ustawy odpowiednio podziękują mu za tą wolną niedzielę, poniedziałek i resztę tygodnia.

 • tristan987

  Oceniono 20 razy 14

  Sluszna reakcja na glupie przepisy.

 • malgorzata.ewa.golab

  Oceniono 16 razy 14

  O!! Podoba mi się!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX