Oficjalny start lodówkomatów InPostu. "Zmienimy zakupowe zwyczaje Polaków"

InPost uruchamia lodówkomaty. Na początek będzie 50 - 35 urządzeń w Warszawie i 15 w Krakowie. - Rewolucja w handlu detalicznym nadchodzi szybkimi krokami - przekonuje firma.

Paczkomaty z funkcją lodówki, czyli lodówkomaty InPost ustawiał na początku lata. Urządzenia początkowo były niedostępne dla klientów. Obecnie jednak zostały już przygotowane do działania. InPost nie zdradza, co prawda, z jakimi partnerami będzie współpracował w projekcie, ale podchodzi do niego entuzjastycznie. 

Obecnie mamy 50 maszyn (35 w Warszawie i 15 w Krakowie). Wprowadzenie tego typu maszyn odbiorczych oznacza, że rewolucja w handlu detalicznym nadchodzi szybkimi krokami. Jesteśmy liderem wzrostów jako operator logistyczny, jednak nie ograniczamy się tylko do tego segmentu rynku. Wchodzimy w nowy projekt, który zmieni zakupowe zwyczaje Polaków

- powiedział next.gazeta.pl Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy InPost. 

Lodówkomat przy Trakcie Lubelskim w WarszawieLodówkomat przy Trakcie Lubelskim w Warszawie Materiały prasowe

Według portalu wiadomoscihandlowe.pl do lodówkomatów będą dostarczać zakupy co najmniej dwie duże sieci handlowe. W czerwcu mówiono, między innymi, o Auchan, Rossmannie czy Drogerii Natura. Można domniemywać, że nie są to jedyne sieci, które mogłyby być zainteresowane opcjami oferowanymi przez lodówkomaty. 

Paczkomaty z funkcją chłodni to szansa na rozwój polskiego rynku e-zakupów spożywczych (e-grocery). W chwili obecnej stanowi on ułamek rynku, jednak jednym ze skutków zakazu handlu w niedziele jest wzrost w segmencie e-grocery. 

Lodówkomat, ul. Inspektorowa w WarszawieLodówkomat, ul. Inspektorowa w Warszawie Materiały prasowe

Lodówkomaty InPostu mają już konkurencję. W Warszawie można odbierać zakupy spożywcze w 30 urządzeniach konkurencyjnej firmy Coolomat. 

Więcej o: