Messenger będzie miał funkcję, na którą czekało wielu. Będzie można cofnąć wiadomość

Facebook pracuje nad funkcją Unsend w Messengerze. Pozwoli ona na cofanie wysłanych omyłkowo wiadomości.

Aktualnie wiadomość wysłana za pośrednictwem komunikatora Messenger nie może być skasowana. Niezależnie od tego, jak bardzo użytkownik by chciał wymazać wysłany niechcący komunikat, to może go skasować tylko po swojej stronie - odbiorca nadal będzie go widział. Jednak Facebook, który niedawno ujawnił, że Mark Zuckerberg może kasować wiadomości skutecznie, pracuje nad funkcją Unsend, która pozwoli całkowicie kasować wysłane wiadomości. Potwierdzają to zrzuty ekranu z aplikacji, które opublikowała na Twitterze Jane Manchun Wong, ekspertka od bezpieczeństwa internetowego. 

Najistotniejszą funkcją nowej opcji ma być fakt, że wiadomość będzie usuwana po obu stronach rozmowy. Dzięki temu użytkownicy będą mogli skasować komunikat wysłany omyłkowo do niewłaściwej osoby. Nie ma jednak róży bez kolców. Eksperci przypuszczają, że Facebook ograniczy czasowo możliwość kasowania. Nie wiadomo więc, czy na skasowanie błędnej wiadomości nie będzie tylko kilkadziesiąt sekund. Co raczej nie pomoże tym, którzy piszą w stanie, w którym nie powinno się pisać. 

Według dziennika "The Independent" funkcja Unsend pojawi się nieprędko. Facebook pracuje obecnie nad udostępnieniem jej szerokiemu gronu odbiorców (Messenger ma 1,3 mld użytkowników miesięcznie) i nim to się stanie opcja musi przejść "wewnętrzne testy". 

Więcej o: