Messenger będzie miał funkcję, na którą czekało wielu. Będzie można cofnąć wiadomość

Facebook pracuje nad funkcją Unsend w Messengerze. Pozwoli ona na cofanie wysłanych omyłkowo wiadomości.

Aktualnie wiadomość wysłana za pośrednictwem komunikatora Messenger nie może być skasowana. Niezależnie od tego, jak bardzo użytkownik by chciał wymazać wysłany niechcący komunikat, to może go skasować tylko po swojej stronie - odbiorca nadal będzie go widział. Jednak Facebook, który niedawno ujawnił, że Mark Zuckerberg może kasować wiadomości skutecznie, pracuje nad funkcją Unsend, która pozwoli całkowicie kasować wysłane wiadomości. Potwierdzają to zrzuty ekranu z aplikacji, które opublikowała na Twitterze Jane Manchun Wong, ekspertka od bezpieczeństwa internetowego. 

Najistotniejszą funkcją nowej opcji ma być fakt, że wiadomość będzie usuwana po obu stronach rozmowy. Dzięki temu użytkownicy będą mogli skasować komunikat wysłany omyłkowo do niewłaściwej osoby. Nie ma jednak róży bez kolców. Eksperci przypuszczają, że Facebook ograniczy czasowo możliwość kasowania. Nie wiadomo więc, czy na skasowanie błędnej wiadomości nie będzie tylko kilkadziesiąt sekund. Co raczej nie pomoże tym, którzy piszą w stanie, w którym nie powinno się pisać. 

Według dziennika "The Independent" funkcja Unsend pojawi się nieprędko. Facebook pracuje obecnie nad udostępnieniem jej szerokiemu gronu odbiorców (Messenger ma 1,3 mld użytkowników miesięcznie) i nim to się stanie opcja musi przejść "wewnętrzne testy". 

Więcej o:
Komentarze (5)
Messenger pozwoli na cofanie wiadomości
Zaloguj się
 • ssaassaa

  Oceniono 4 razy 4

  A po co ograniczać do kilkudziesięciu sekund? nie wystarczy możliwość kasowania do momentu przeczytania jej przez odbiorcę? Przecież o to chodzi, jak przeczyta online to kasowanie jest bez sensu, bo i po co?

 • Art Matysik

  Oceniono 4 razy 4

  A kiedy wymysla opcje wyszukiwania w wiadomosciach?

 • fakej

  Oceniono 2 razy 2

  Wystarczyłoby takiej wiadomości nadać specjalną flagę "skasowana", aby odbiorca wiedział, że nadawca chciał ją skasować, ale wciąż była dostępna. Kto by chciał mógłby sobie wyłączyć wyświetlanie wiadomości z takim statusem. Czyli np. wysyłam na messangerze wiadomość do szefa z pracy: "Ty tempy h...u", szef ją odczytuje, a następnie ja ją oznaczam jako skasowaną, aby wiedział, że nieco inaczej chciałem to ująć, a jednocześnie nie muszę się tłumaczyć.

 • gazeciarz777

  Oceniono 3 razy 1

  wiadomość pokroju "Japle wymyśliło MMSy"... Łooo Kurła Grażyna włączaj Łajnofona będziem cofać wiadomości...

 • omgorka

  0

  Myślałem, że przestaną podglądać i podsłuchiwać, a tu taka lipa. :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX