PLL LOT rozmawia ze związkowcami. Przez strajk kilka niedzielnych lotów odwołanych

Zarząd PLL LOT poprosił związkowców o spotkanie. Od kilku dni prowadzą oni strajk. LOT musiał odwołać w tym czasie niektóre loty i wypożyczyć samoloty od innych linii lotniczych.

Jak podaje IAR, przedstawiciele przewoźnika nie chcieli przekazać szczegółów negocjacji, ani ewentualnej oferty ze strony zarządu.

Z powodu strajku LOT miał problemy ze znalezieniem pełnej załogi, więc musiał odwołać w niedzielę siedem połączeń, w tym jedno z Warszawy do Toronto. W poniedziałek rano wszystkie planowane loty odbyły się w terminie. LOT musiał jednak wypożyczyć kilka samolotów od innych przewoźników.

Strajkujące związki zawodowe chcą, by LOT przywrócił do pracy zwolnioną pod koniec maja Monikę Żelazik, przewodniczącą Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego. Domagają się podwyżek oraz powrotu do zasad wynagradzania z 2010 roku. Według związkowców obecny system jest niesprawiedliwy, bo blisko połowa pensji uzależniona jest od dodatków. Chcą też odwołania prezesa LOT-u Rafała Milczarskiego, który ich zdaniem źle zarządza spółką, stosuje mobbing i toleruje niesprawiedliwą według związkowców politykę zatrudniania.

Więcej o:
Komentarze (6)
Zarząd PLL LOT rozmawia ze związkowcami. Przez strajk siedem niedzielnych lotów odwołanych
Zaloguj się
 • lukturko

  Oceniono 7 razy 7

  "Zarząd PLL LOT poprosił związkowców o spotkanie."
  Na tym, zakończonym niedawno spotkaniu prezes wręczył zwolnienia dyscyplinarne kilkudziesięciu członkom załóg, które w związku ze strajkiem odmówiły wykonania lotów. Przypomnijmy: ten strajk mógł się nie rozpocząć, gdyby w środę 17 X prezes zmienił swoją majową decyzję, i przywrócił do pracy zwolnioną szefową Związku Zawodowego Personelu Latającego.

 • dgb1973

  Oceniono 7 razy 7

  przed chcwilą czytałam, że zarząd wręczył związkowcom wypowiedzenia, jeśli to prawda to jest to chamstwo i pacyfikacja związków

 • dziadwawelski

  Oceniono 8 razy 6

  Te "nielegalne przestoje w pracy" oraz kłamliwe oskarżenia pod adresem towarzyszy sprawujących w imieniu suwerena kierowniczą rolę w naszym krajowym polskim przewoźniku lotniczym jeszcze bardziej zewrą nasze szeregi i wzmogą naszą determinację do walki z...."kontr zmianą"

 • maks1956

  Oceniono 5 razy 5

  podła dojna zmiana nawet LOT rozwalą

 • robseth12

  Oceniono 2 razy 2

  Zarząd nie rozmawiał tylko zaprosił wręczyć wypowiedzenia umowy. Wszystkim strajkującym wysłali wypowiedzenia mailem!!

 • polak66maly

  Oceniono 2 razy 0

  dzieki strajkowi, LOT w ostatnich dniach byl niezwykle punktualny, jak nigdy wczesniej w ostatnich paru latach. Czy moglibyscie Panstwo dalej strajkowac? Z gory dziekuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX