Strajk pracowników LOT trwa. Kolejne połączenia z Warszawy odwołane [LISTA LOTÓW]

Akcja strajkowa pracowników LOT-u trwa. W środę pasażerowie polskich linii lotniczych muszą przygotować się na dalsze utrudnienia. Wiemy o kolejnych odwołanych lotach z Warszawy.

Lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie opublikował na stronie internetowej listę odwołanych w środę lotów. Powodem odwołania niektórych połączeń jest trwający obecnie strajk pracowników PLL LOT.

ODWOŁANE WYLOTY Z WARSZAWY:

8.20 Billund

9.00 Hamburg

9.55 Ljubljana

12.50 Chicago

20.15 Frankfurt

20.20 Kijów-Żuliany

20.30 Kopenhaga

22.20 Erywań

ODWOŁANE PRZYLOTY DO WARSZAWY:

6.30 Erywań 

6.50 Zielona Góra

8.40 Ljubljana

9.15 Frankfurt

9.15 Kijów-Żuliany

9.35 Mediolan

12.30 Billund

12.30 Hamburg

13.10 Newark

Strajk pracowników LOT

Strajk  pracowników LOT-u trwa od  18 października. Polega na niepodejmowaniu przez nich czynności służbowych. Z powodu strajku w ciągu ostatnich sześciu dni odwołano kilkadziesiąt lotów, m.in. do Seulu, Toronto, Tokio, Londynu, Hamburga czy Chicago.

Nie wszyscy pracownicy zgadzają się ze strajkiem - wiele osób nie protestuje.

Formalnym powodem protestu jest przywrócenie do pracy Moniki Żelazik, szefowej Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego, która została zwolniona w czerwcu za próby organizowania strajku. Pracownicy protestują też przeciwko zatrudnianiu na podstawie umów cywilnoprawnych oraz formom wynagradzania załóg samolotów, która opiera się na niskich podstawach i dodatkach wypłacanych za każdą godzinę spędzoną w powietrzu. System ten został wprowadzony przez poprzedniego prezesa spółki, Sebastiana Mikosza.

Szefostwo spółki uważa strajk za nielegalny, gdyż możliwość przeprowadzenia protestu dwukrotnie została zablokowana przez sąd z powodu braku przeprowadzenia referendum ws. strajku.

Z powodu protestu w trybie dyscyplinarnym zwolniono łącznie 67 pracowników, którzy brali w nim udział. Decyzję przesłano drogą mailową, następnie zwolnionym zablokowano dostęp do poczty oraz przepustki do pracy - informuje Newsweek.pl.

Więcej o: