Rafał Milczarski, prezes PLL LOT w Gazeta.pl: W LOT nie ma umów śmieciowych

Prezes PLL LOT Rafał Milczarski w porannej rozmowie Gazeta.pl skrytykował osoby twierdzące, że w spółce są umowy śmieciowe. Powiedział też, dlaczego uklęknął przed Moniką Żelazik.

Rafał Milczarski, prezes PLL LOT, w porannej rozmowie Gazeta.pl komentował bieżące wydarzenia wokół spółki i protest części pracowników.

Milczarski w rozmowie z Łukaszem Kijkiem odrzucił zarzuty, jakoby piloci w PLL LOT pracowali na "umowach śmieciowych". Jak przekonywał, takie umowy to umowy o dzieło i zlecenie, zawierane wstecznie, jakich w PLL LOT nie ma.

Pilot, który prowadzi działalność gospodarczą, świadczy usługi pilotażu, działa w oparciu o prawo lotnicze, nie działa pod moim bezpośrednim nadzorem - nie są wyczerpane wymogi dla umowy o pracę

- mówił Milczarski.

- W LOT nie ma umów śmieciowych, działalność gospodarcza jest dozwolona w Polsce - wskazywał.

Jak wskazywał, w Polsce 3 miliony ludzi prowadzi działalność gospodarczą i także osoby pracujące w PLL LOT mają do tego prawo.

- Nie zgadzam się na mobbing ze strony związkowców wobec takich osób, są próby obrażania ich. To też obraźliwe dla 3 mln Polaków, którzy prowadzą działalność gospodarczą - powiedział prezes PLL LOT.

Protest w PLL LOT. Dlaczego prezes i Żelazik klęczeli?

W Gazeta.pl prezes PLL LOT odniósł się też do sceny, która w ostatnim czasie obiegła media. Przed Milczarskim uklęknęła Monika Żelazik, która twierdzi, że zrobiła to dlatego, że prezes udostępnił protestującym łazienki. Prezes także uklęknął. Dlaczego?

Jestem dżentelmenem i uważam, że dama nie powinna klęczeć przed dżentelmenem. Pani Żelazik zasługuje na godność

- odpowiedział Rafał Milczarski.

Wskazywał, że takie teatralne gesty to "specjalność" Moniki Żelazik. Wystosował też szereg zarzutów do jednej z liderek protestu: - Ona działa bezprawnie i szkodliwie dla ludzi. Celowo, w mojej ocenie, manipuluje tymi ludźmi, nie podaje im prawdy.

Więcej o: