Strajk w LOT zawieszony do poniedziałku. Pięć lotów musiało zostać odwołanych

LOT odwołał 5 rejsów z blisko 300 na dziś zaplanowanych. Chodzi o loty m.in. do Moskwy, Pragi i Kijowa.

Rzecznik spółki Adrian Kubicki powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że loty zostały odwołane z wyprzedzeniem. Dodał, że strajk jest zawieszony, ale jego efekt utrzymają się przez kilka dni i kilka rejsów dziennie będzie odwoływanych.

"Wszyscy pasażerowie otrzymali informacje na temat odwołań, zostały im zmienione plany podróży. Wszyscy, którzy potrzebują dodatkowych świadczeń, jak hotele, oczywiście je otrzymują" - powiedział rzecznik LOT-u. Adrian Kubicki dodał, że sytuacja jest pod kontrolą i w ciągu kilku dni skutki strajku zostaną całkowicie zniwelowane.

W nocy z piątku na sobotę związkowcy z LOT-u zawiesili strajk do poniedziałku, do 14.00. Po wstępnych negocjacjach ustalono, że do pracy mają zostać przywróceni: szefowa Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego Monika Żelazik, szef związku zawodowego pilotów w LOT Adam Rzeszot oraz pozostałe 66 osób, które wcześniej zostały zwolnione w trybie dyscyplinarnym.

W poniedziałek  o 8-mej rano zarząd LOT-u i związkowcy wrócą do rozmów.

Więcej o:
Komentarze (6)
Strajk w LOT zawieszony, ale pięć lotów musiało zostać odwołanych
Zaloguj się
 • dyskootantka

  Oceniono 4 razy 2

  Strajk zawieszony ale nie odwołany, nikt ze zwolnionych nadal nie otrzymał odwołania, nie dostał wstępu do budynku LOT-u ani do służbowej skrzynki mailowej. Wychodzi na to, że to kłamstwo.

 • viskus

  Oceniono 3 razy 1

  Albo pracownicy albo prezes.Musi gość wylecieć bo się nie nadaję na szefa Lotu.NIech zakłada prywatną spółkę.

 • fafarafafafa

  Oceniono 5 razy 1

  Nie można napisać 'ósmej'? Co to jest '8-mej'? Osiemmej?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX