Ursus znacznie traci na giełdzie. Tąpnięcie mogły wywołać słowa Jarosława Kaczyńskiego

Robert Kędzierski
Ursus w ciągu kilkunastu godzin stracił na giełdzie ok. 12 proc. Według części ekspertów tąpnięcie mogły wywołać słowa Jarosława Kaczyńskiego, który ogłosił, że Autosan będzie produkował autobusy elektryczne.

Ursus stracił na giełdzie 11,92 proc. Część ekspertów dość nagłe tąpnięcie notowań wiąże z weekendową wypowiedzią Jarosława Kaczyńskiego. Szef PiS podczas sobotniego wystąpienia w Sanoku oznajmił, że fabryka autobusów Autosan zostanie przejęta przez przez PGE. Firma ma wystartować z produkcją "supernowoczesnych autobusów elektrycznych".

Spadek notowań UrsusaSpadek notowań Ursusa Źródło: Stooq.pl

Ursus już produkuje autobusy

Podobny plan od kilku lat realizuje Ursus. Fabryka produkuje już autobusy elektryczne, dostarczyła je nawet do kilku miast. Produkowane przez Ursusa Ekovolty mogą zabrać 80 pasażerów i mają zasięg 100 km. 

Ursus zaprezentował też elektryczny samochód dostawczy, zapowiadał produkcję elektrycznego samochodu osobowego, a nawet ciągnika zasilanego z akumulatora. 

Parkiet nagłe tąpnięcie cen akcji Ursusa wiąże nie ze słowami Jarosława Kaczyńskiego, ale działaniami jednego z głównych akcjonariuszy. Andrzej Zarajczyk w ostatnich dniach za pośrednictwem kontrolowanych spółek upłynniał kolejne pakiety akcji spółki o wartości prawie 1,5 mln zł - wyjaśnia serwis. 

Fatalna prognoza wyników finansowych Ursusa

Firma nie tylko nie wygrywa w ostatnim czasie znaczących przetargów, lecz także nie podbija, wbrew deklaracjom, zachodnich rynków. 

Ursus przestał zarabiać. Strata netto spółki Ursus S.A. w I półroczu 2018 r. wyniosła 16 mln zł w stosunku do 6 mln zł zysku netto analogicznego okresu roku ubiegłego, co wynikało ze spadku przychodów ze sprzedaży krajowej oraz ze sprzedaży zagranicznej w ramach kontraktów eksportowych oraz ze wzrostu kosztów finansowych z uwagi na niekorzystną relację kursu dolara amerykańskiego (waluty rozliczeniowej kontraktu) w stosunku do kursu złotego - czytamy w komunikacie opublikowanym pod koniec września.

Więcej o:
Komentarze (172)
Ursus znacznie traci na giełdzie. Tąpnięcie mogły wywołać słowa Jarosława Kaczyńskiego
Zaloguj się
 • kotmiki

  Oceniono 68 razy 66

  Pisowski Autosan wyprodukuje elektryczne autobusy podobnie jak stocznia szczecińska statki

 • kemor234

  Oceniono 59 razy 55

  A pamiętacie stadninę w Janowie ????????
  PIS WSZYSTKO NISZCZY !!!!! LUDZI I GOSPODARKĘ !!!!!

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 62 razy 54

  To straszne, jakiego taki ekonomiczny ignorant potrafi narobić gnoju w gospodarce.

 • norton2

  Oceniono 42 razy 42

  Czego się Kaczor nie chwyci to wszystko i zawsze spier.do.li
  Normalne w wydaniu PISuaru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • vito60

  Oceniono 36 razy 36

  Gospodarka centralnie sterowana, komuna wraca. Sanok głosował na PiS, w Lublinie piss dostał bęcki. Zaczyna się karanie ,, nieprawomyślnych"? Konus wam w dudę.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 33 razy 33

  Dziadyga stetryczały i obłąkany nawet słupka nie poteafi porządnie wkopać, a bierze się za gospodarkę. Życiowy nieudacznik.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX