Komentarze (391)
W przyszłym roku koniec z wizami do USA? Jednoznaczna deklaracja ambasador USA
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kirk11811

  Oceniono 5 razy 5

  Drodzu Rodacy! Wizy do USA akurat obowiązują wszystkich nie będących obywatelami ani stałymi rezydentami USA. Wspomniany Visa Waiver Program - mylnie zwany ruchem bezwizowym - jedynie pozawala wszystkie formalności załatwić na lotnisku w USA po przylocie czyli zwalnia (waives) z konieczności załatwienia wizy (dokł. promesy) w konsulacie przez podróżą. Powodzenia.

 • koles751

  Oceniono 11 razy 5

  Wizy, których pragnie nienawistna część amerykańskiego społeczeństwa, ośmieszają USA. Inna sprawa, że żal iż Polski nie stać na gest wzajemności.

 • eclipse23

  Oceniono 17 razy 5

  To będziecie mogli przyjąć dziesiątki tysięcy chrystusowych pasożytow., księży mnichów zakonnice itp., pokażecie im w końcu ze każdy człowiek musi sam zarabiać i płacić podatki a nie żerować na reszcie społeczeństwa., polska niestety ich tego nie nauczyła

 • plastikpiokio

  Oceniono 6 razy 4

  ta paniusia to nasze wizy ma głęboko w duuuuuuużym poważaniu ale dopóki będzie w ambassadzie to będzie nam wieszać makaron na uszach ---bo to własnie lubimy.

 • stefan99999

  Oceniono 6 razy 4

  Ludzie!

  Ten fetysz "wizy do USA" jest dla mnie przerażający. Większość tych, którzy są za zniesieniem wiz, zupełnie nie rozumieją o co chodzi. Przypominają mi karpie głosujące za przyspieszeniem wigilii.

  Otóż mając wizę USA wbitą w paszport jesteśmy w dużo korzystniejszej sytuacji od obywateli państw korzystających z "visa waiver program". Dlaczego? Bo brak obowiązku wizowego wcale nie oznacza wolnego wjazdu do USA. Amerykański pogranicznik na lotnisku decyduje, czy wpuści danego podróżnego czy nie. Mając wizę w paszporcie mamy większą szansę na bezproblemowy wjazd, bo pogranicznik widząc wizę, wie, że ktoś nas już sprawdził i wziął na siebie część odpowiedzialności za wpuszczenie nas do USA.

  Poza tym mając wizę mamy szereg udogodnień. Dwa najbardziej oczywiste to:
  1. Możemy wjechać do USA na 6 miesięcy. W ruchu bezwizowym tylko na 90 dni.
  2. Możemy wjechać do USA w każdej chwili. W ruchu bezwizowym musimy się "zapowiedzieć" internetowo na co najmniej 48 godzin naprzód.

  A koniec końców stojąc przed okienkiem, za którym siedzi amerykański pogranicznik (immigration officer) jesteśmy traktowani dokładnie tak samo czy mamy wizę, czy podróżujemy w ruchu bezwizowym, tzn. jak potencjalni przestępcy, którzy chcą dostąpić bram raju, jakim Amerykanom się wydaje, że są USA.

  Ruch bezwizowy do USA to zupełnie nie to samo, co podróże po strefie Schengen, czy nawet UE.

  Już słyszę ten jęk Januszy, masowo zawracanych na amerykańskich lotniskach, bo im się wydawało, że zniesienie wiz do USA, oznacza wolny wjazd. Nic bardziej mylnego! Wspomnicie moje słowa.

  Ja tam wolę raz na 10 lat odnowić wizę B1/B2 i latać (lub wjeżdżać do USA np. nad Niagarą) bez ograniczeń.

 • mr_gm

  Oceniono 6 razy 4

  Asystentka, szofer, kucharz i pies pani ambasador też twierdzą, że zniesienie wiz dla Polaków to dla nich priorytet.

 • Popijajac Piwo

  Oceniono 20 razy 4

  Już widzę jak Orang(e)utan zgadza się na zakręcenie kurka z łatwą kasą zwanego "opłata za wniosek wizowy". Prawie mnie brzuch ze śmiechu rozbolał...

 • Oceniono 3 razy 3

  Moja żona, dawno dawno temu, powiedziała. Nie obiecuj, czego nie możesz zrobić. Niestety, większość ludzi jest tak bardzo tępa, że takie czcze obietnice traktuje poważnie. Mało tego, nie rozlicza z nich nigdy i nikogo. Dlatego politycy całego świata kłamią dziś jak najęci, bo po prostu mogą. I nie oni są winni, tylko ciemny lud. Nawet tak przez Jacka Kurskiego nazwany dalej będzie na niego głosował w kolejnych wyborach. Bo ta miazga, pozbawiona rozumu, jest dziś "suwerenem". Jak stworzyć doskonałe "radzieckie" społeczeństwo pokazał aparat propagandy w USA. Oni uwierzyli, że Trump postawi się Wall Street i korporacją, dlatego go wybrali. A dziś, im bardziej uchyla nieba "inwestorom" i wielkim firmom, sukcesywnie pompując pieniądze od biednych do bogatych, biedni dalej go i republikanów popierają. Świnie głosują, żeby je zawieźć do rzeźni. Cud? Nie, głupota. ZSRR się rozpadł, bo ludzie chodzili do szkoły, USA się nie rozpadnie, bo zamiast szkoły mają Facebooka. W takim świecie żyjemy.

 • j.an

  Oceniono 5 razy 3

  Pani ambasador chyba zna Pani polskie przysłowie : obiecanki cacanki a g.............,pusta deklaracja nie Pani rządzi w Stanach.

 • krzywelustro

  Oceniono 5 razy 3

  "- Jestem gotowa do końca przyszłego roku zakończyć sprawę wiz dla Polaków. Ta sprawa jest dla mnie priorytetem - powiedziała w wywiadzie dla TVN24 Georgette Mosbacher, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce."

  Jak tylko PiS-iory przerżną wybory.

 • zapiekana3

  Oceniono 3 razy 3

  po co znosić ? co to zmieni ?

 • lz5

  Oceniono 5 razy 3

  Pani ambasador kłamać uczyła się chyba u samego Trumpa.

 • remoteisland

  Oceniono 7 razy 3

  Pierwszy raz byłem w USA w 1990r. Potem kilkanaście razy. Wizy miałem zawsze wielokrotne na 10 lat i nigdy nie miałem problemu aby stanąć na amerykańskiej ziemi.

 • stefan elefant

  Oceniono 3 razy 3

  Przeciez do ruchu bezwizowego przystępuje sie automatycznie jeśli dany kraj spelnia wymogi visa waiver program.

  Statystyki nalata nam popsuli Polacy, którzy do usa polecieli na turystycznej i zostali na czarnucha. Do nich możemy mieć pretensje.

  Ale od lat jest coraz lepiej. Coraz mniej wniosków jest odrzucanych coraz mniej ludzi zostaje na czarno. Bo po co siedzieć w uss na czarno? Zrywać eternit bez ubezpieczenia zdrowotnego? Czasy ogromnej przebitki finansowej sie dawno skończyły. Lepiej w ue legalnie pracować.

  Wiec mi to wygląda tak, ze pani ambasador widzi, ze polskie statystyki są coraz lepsze i coś co i tak by sie stalo ogłosi jako swój sukces, że cos załatwiła.

 • kitciwoko

  Oceniono 5 razy 3

  Ta ponaciągana na mordzie baba plecie taki bzdury, jak pinokio mateusz. Baju baju, będziesz w raju durny polski służalcu.

 • mariuszet

  Oceniono 5 razy 3

  To jakiś kabaret, ta pani nic nie może w sprawie wiz. Żeby były zniesione potrzebne są wyniki odmowy wiz i statystyki pozostania w Stanach na czarno po wygaśnięciu wizy turystycznej. To wyłącznie zależy od naszych obywateli na ile stosują się do amerykańskiego prawa i następnie od kongresu i senatu. Oczywiście może się zdarzyć, że da się to zrobić za rok, bo Polacy coraz rzadziej dostają odmowę wizy i rzadziej zostają na czarno. Jak te wskaźniki jeszcze się poprawią to senat zgodzi się na wniosek prezydenta znieść wizy. Pani Mosbacher w tym temacie nic nie może.

 • Holy Diver

  Oceniono 3 razy 3

  10 mln Polakow w Stanach + drugie 10 w innych krajach - te liczby mowia same za siebie o patriotyzmie Polakow i malo rozni od syryjczykow czy ukraincow.....

 • drdr2

  Oceniono 5 razy 3

  Takie deklaracje to można kupić w każdym sklepie z deklaracjami

 • cmochall

  Oceniono 3 razy 3

  Przed wyborami parlamentarnymi ?Jednym slowem chce wplynac na wynik wyborow bo bedzie to odczytywane jako sukces pisowskiego rzadu.

 • justsaying

  Oceniono 3 razy 3

  Musicie napisac artykuł z czego wynika 5.9 procent odrzuconych podań o wizy turystyczne i zapytać jak można to zmienić. Być może podania są niekompletne, rozmowy z urzędnikami zle przeprowadzone, to znaczy deklaracja typu pójdę pracować dyskwalifikuje osobe ubiegająca się o wizę, może brak ubezpieczenia i brak wymaganych środków jest kolejnym powodem odrzucen. Brak znajomosci języka angielskiego i brak adresów gdzie będzie osoba przebywać w USA, chociażby hotel i adres hotelu.

 • sselrats

  Oceniono 7 razy 3

  Stara baba, nasz wodzunio Jareczek jest od niej dwa lata mlodszy.

 • gibbonzlodzi

  Oceniono 5 razy 3

  Za rok Kraśki już nie będzie w TVN. Możliwe, że nie będzie telewizji TVN.
  Natomiast panią Ambasador USA przepytywał będzie pułkownik Ziemiec.

 • zdziwiony6

  Oceniono 7 razy 3

  Mam nadzieję, że pani ambasador przekona kogoś w Kongresie, że teraz Polacy jeżdżą do USA w celach turystycznych a nie zarobkowych.

 • btr73kk

  Oceniono 13 razy 3

  Już widze jak pisobolszewia pozwala na emigracje milionow Polakow do USA . To kto zostanie i bedzie pracował na patologie i nierobow , główny elektorat tej czerwonej hołoty?

 • klassa

  Oceniono 9 razy 3

  I załatwiła nam to Królowa Botoxu.

 • obserwatoriumpolityczne.pl

  Oceniono 9 razy 3

  Jeśli mówi, że jest gotowa zakończyć tę sprawę, to znaczy że nic z tego nie będzie. Dyplomatycznie ładnie powiedziane, ale nic z tego nie będzie.

 • vomiting_frog

  Oceniono 2 razy 2

  -> niemalże wstydzi się

  Piękne, czyli się nie wstydzi. Niemalże się wzruszyłem.
  -> Z końcem przyszłego roku pan mnie tu posadzi i powie: pani obiecała, a tego nie dała

  Tak to się pewnie skończy tylko że jej tu już za rok pewnie nie będzie, ona sobie po prostu roczne wakacje w Europie zrobiła. Polska to jedyny kraj gdzie ktoś nieinkompetentny może być ambasadorem USA. Ambasador w kwestii wiz ma nic do powiedzenia. Przepisy USA są jasne. Chodzi o poziom odmów.
  Natomiast cała ta zabawa ze zniesieniem wiz jest po nic. Nic się nie zmieni. USA nie chce wpuszczać jakiegoś procenta Polaków bo ma ku temu jakieś swoje przesłanki nic tu się nie zmieni. Przesłanki pozostaną tak samo jak liczba niewpuszczonych. Jak ktoś ma coś na sumieniu np jakieś zatargi z imigracyjnym to nie wpuszczą go do USA tak czy siak. Procent odmów musi być niski bo nie ma sensu się szarpać na lotnisku w USA z kimś kogo nie wpuścili. Szkoda czasu i środków. Lepiej przetrzepać 100 w konsulacie niż 5ciu nie wpuścić do USA na miejscu. Ludziom szczególnie tym co nie mają czego szukać w konsulacie wydaje się że nagle im się drzwi do USA otworzą. Tak nie będzie.

 • veenn

  Oceniono 2 razy 2

  Wiecie, że wizy dla Polaków oznaczają, że ta sama czesc ludzi i tak nie będzie wpuszczana do USA, tylko selekcja będzie na lotnisku w USA zamiast na miejscu w konsulacie ? Tylko głupi tego chce.

 • hipis3308

  Oceniono 8 razy 2

  Ta dmuchana lala z seks -shopu, takie dyrdymały, to może opowiadać tylko pisowskiemu suwerenowi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX