Donald Tusk o polexicie: Sprawa jest dramatycznie poważna. Opamiętajcie się

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk ostrzegł polityków przed wykorzystywaniem hasła tak zwanego polexitu.

- Sprawa jest dramatycznie poważna, a ryzyko jest śmiertelnie poważne. Chciałbym, żeby ci, którzy robią wszystko w stronę tzw. polexitu opamiętali się - mówił dziennikarzom w Warszawie były premier. 

Donald Tusk przypomniał, że w kwestii procedur wychodzenia z Unii Europejskiej ma niestety doświadczenie z premierem Cameronem. To on - jak mówił przewodniczący Rady Europejskiej - "wymyślił referendum w sprawie brexitu, i to on potem usiłował nie dopuścić do wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty". 

Czytaj więcej: Polexit? Prof. Nowak-Far: Polska już nie jest w centrum decyzyjnym UE. Nasze miejsce zostało zajęte

Przewodniczący Rady Europejskiej dodał, że "nawet jeśli Jarosław Kaczyński nie ma planu wyprowadzenia Polski z Unii, to pojawianie się terminu polexit w dyskusji politycznej już jest niebezpieczne".

Donald Tusk przypomniał, że w przypadku Wielkiej Brytanii czyniono liczne starania, żeby zatrzymać ten kraj w strukturach unijnych, a i tak się to nie udało. "Obawiam się, że w Europie chęć trzymania Polski będzie mniejsza, niż w przypadku Wielkiej Brytanii." - powiedział Donald Tusk dziennikarzom.

Więcej o:
Komentarze (130)
Donald Tusk o polexicie: Sprawa jest dramatycznie poważna
Zaloguj się
 • antymilo92

  Oceniono 69 razy 41

  Nie wiem czy slowa madrego czlowieka dotra do smierdzacego polskiego zascianka.....

 • stachud

  Oceniono 34 razy 26

  PIS wpędza nas w objęcia Putina. Już kupuje miliony ton węgla żeby wesprzeć gospodarkę Putina.

 • xyz13579

  Oceniono 27 razy 21

  Machina ruszyła. Im bardziej depcze się w Polsce wartości europejskie, tym większe poparcie Polaków w sondażach dla pozostania w jej strukturach . Ale to się niestety nie rownowazy. UE już dawno przestała być głównie miejscem geograficznym. Unia to „pokojowa, kwitnąca międzynarodowa wspólnota interesów, Europą rozumu, praw człowieka, swobodnego przepływu dóbr, idei i osób” pisał Tony Judt w swoim eseju o Europie. I w takiej Europie już nas nie ma od trzech lat.

 • szabepio

  Oceniono 21 razy 13

  Ue jak widać bez wiekszego stresu godzi sie na brexit gdzie zainwestowano nieporownywalnie wiecej niz w Polsce. Zatem polexit nie spowoduje jakiegos wstrząsu dla ue. Tyle ze pisowskie młotki dla utrzymania wladzy są w stanie zrobić wszystko. Podobnie jak idiota Cameron.
  Dla pisu tylko ue jest przeszkodą we wprowadzeniu pelnej dyktatury i unikniecia kary za to co do tej port zrobily te s.....y.

 • biesczad1

  Oceniono 32 razy 12

  Panie Donaldzie, dobrze Panu życzę: ma Pan Rodzinę - proszę olać tę wolską swołocz!!!

 • czechy11

  Oceniono 14 razy 10

  Do oglupialego PiSowskim tępactwem społeczeństwa prawda ya dotrze dopiero jak nastąpi katastrofa. Taki już ten naród jest.

 • claudiusz

  Oceniono 15 razy 9

  pis drzwiami kuchennymi chce wyprowadzic Polske z EU.....ostrzegam bo moze byc jak w Anglii za pozno...Anglicy traz chca powrotu do EU....ale to labedzi spiew..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX