Kolejowa część Mostu Gdańskiego w Warszawie będzie remontowana. Ma potrwać 9 miesięcy

Kolejowa część Mostu Gdańskiego w warszawie zostanie wyremontowana. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały właśnie umowę na modernizację. W ciągu dziewięciu miesięcy zostanie wymieniona cała konstrukcja.

Jak mówi prezes PKP PLK, Ireneusz Merchel, most nie był remontowany od pięćdziesięciu lat. Podkreślił on, że zostanie wymieniona cała konstrukcja, na której położone są tory. W związku z tym, że most jest pod opieką konserwatora zabytków, projekt powstawał w ścisłej współpracy z tą instytucją.

Zostaną wymienione stalowe przęsła, wzmocnione zostaną także fundamenty podpór. W ramach prac zostaną także wymienione tory i sieć trakcyjna.

Remont Mostu Gdańskiego, to kolejny element modernizacji tak zwanej linii obwodowej, która poprawi komunikację kolejową po Warszawie. Jak mówi wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel, będzie miał też wpływ na komunikację w całej aglomeracji.

Modernizacja zwiększy przepustowość linii, a pociągi kursujące tym odcinkiem będą mogły jechać szybciej. Po zakończeniu prac most będzie przystosowany do prędkości 120 kilometrów na godzinę dla pociągów pasażerskich i 100 kilometrów na godzinę dla składów towarowych.

Remont kolejowej części Mostu Gdańskiego to element Krajowego Programu Kolejowego, którego celem jest modernizacja transportu szynowego w Polsce. Prace będą kosztować 75 milionów złotych.