Decyzja Komisji Europejskiej w sprawie PKN Orlen i Lotosu ma zapaść w przyszłym roku

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, podtrzymuje chęć połączenia spółki z Lotosem. Twierdzi, że przyniesie to korzyść gospodarce i pozwoli obniżyć ceny.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek ma nadzieję, że decyzja Komisji Europejskiej w sprawie połączenia PKN Orlen i Lotosu zapadnie w połowie przyszłego roku. Komisja ma ocenić, czy ewentualne połączenie dwóch największych polskich spółek paliwowych nie wpłynie negatywnie na rynek oraz na konkurencję.

Jak powiedział Daniel Obajtek cały czas trwają rozmowy dotyczące ewentualnej fuzji.

Na dziś mamy spokój społeczny w tym zakresie, rozmawiamy z Komisją, jesteśmy w dialogu. Robimy wszystko, by ta zgoda była w połowie roku 2019

- powiedział Daniel Obajtek.

Według prezesa PKN Orlen, taka fuzja - jak pokazują przykłady - może mieć pozytywny wpływ na gospodarkę oraz nie wpłynie negatywnie na klienta indywidualnego.

Takie fuzje powodują zmniejszenie obciążenia na każdym litrze paliwa, choćby w procesie logistycznym czy w procesie zakupu większej ilości ropy. Jeżeli inne czynniki nie nastąpią, takie fuzje nigdy nie powodują wzrostu cen, wręcz powodują spadek kosztów logistyki i produkcji. Takie fuzje pomagają gospodarce

- mówił Daniel Obajtek.

Czytaj też: Orlen i Lotos bliżej fuzji. BP protestuje: Państwowy monopol oznaczać może wzrost cen paliw

Prezes PKN Orlen bierze udział w III Kongresie "590" w Jasionce pod Rzeszowem. Kongres "590" to spotkania, debaty i panele dyskusyjne, w których biorą udział przedstawiciele świata polityki, nauki i biznesu. W kongresie udział wezmą również przedstawiciele najwyższych władz państwowych w tym prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki.

Więcej o:
Komentarze (8)
Decyzja Komisji Europejskiej w sprawie PKN Orlen może zapaść w przyszłym roku
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 6 razy 6

  Niech Orlen kupi Lotos za złotówkę, w czym problem? Jeden gość wie co i jak, chwilowo ma wolne.

 • denoir696

  Oceniono 6 razy 6

  Pewnie, połączmy też wszystkie banki, kopalnie, piekarnie i serwisy samochodowe (przy okazji "repolonizując" te ostatnie).
  Gwarantowana obniżka ceny wszystkiego. O 100%. I gwarancja jakości wzrasta o 100%. :)
  Jak to działa przy państwowych monopolach, pokazuje casus poczty. Dumpingiem cenowym i przepisami wykończyli rodzącą się konkurencję w postaci Inpostu, potem ceny poszybowały w górę, a listów nie ma kto roznosić. W mojej okolicy dwutygodniowe opóźnienia w przesyłaniu korespondencji to norma...
  Czysta komuna.

 • kristofoser

  Oceniono 6 razy 6

  Oczywiście PKN przejmie Lotos za symboliczną złotówkę! żeby dziadygi z Pis-u tęskniące za PRL poczuły się lepiej PKN zmieni nazwę na CPN.

 • incipit

  Oceniono 5 razy 5

  Takie państwowe fuzje zawsze podnoszą ceny. Bolszewicy tak mają.

 • nieotake

  Oceniono 4 razy 4

  Jan Himilsbach: Jest Zdzisiek?
  Czesława Maklakiewicz: Ależ panie Janku, przecież umarł! Toż był pan na pogrzebie...
  Jan Himilsbach: Wiem, kułwa... ale nie mogę się do tego przyzwyczaić.

  Mam podobnie - też nie mogę się kułwa przyzwyczaić do tych zbitek słownych „prezes + Orlen + obajtek”, „minister + sprawiedliwość + ziobro”, czy „prezydent + Rzeczpospolita Polska + duda”

 • honkers

  Oceniono 1 raz 1

  PiS buduje sitwę oligarchiczną składającą się z kolesi i zaufanych kacyków herszta na wzór sowiecki - nic dziwnego, że użycie zwrotu bolszewia tak ich rozdrażniła. Oni przecież nie są bolszewią oni są NEOBOLSZEWIĄ.

 • bartekgryko

  0

  Wszyscy wiedza, że monopol to super sprawa, same korzyści...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX