Afera KNF. Media Markt z prześmiewczą reklamą. "Nagraj na bank"

"Tanie i niezawodne dyktafony. Nagraj na bank" - kusi klientów sieć elektromarketów Media Markt.

To oczywiście nawiązanie do afery KNF, ujawnionej przez "Gazetę Wyborczą". Biznesmen Leszek Czarnecki, kontrolujący Getin Noble Bank, nagrał potajemnie w marcu br. (ale ujawnił dopiero teraz) spotkanie z przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego Markiem Chrzanowskim. Czarneckiemu udało się zarejestrować rozmowę pomimo, że Chrzanowski chwalił się "szumidłami", które miały zagłuszać ewentualnie podsłuchy.

Czytaj więcej: Afera KNF. O co w niej chodzi? Wyjaśniamy w dziewięciu punktach [ANALIZA]

Pełnomocnik Czarneckiego, mecenas Roman Giertych, poinformował później w rozmowie z money.pl, że dyktafon, którym udało się nagrał rozmowę z przewodniczącym KNF (podobno jedynym, a Czarnecki na spotkanie przyniósł trzy) biznesmen "kupił za 170 zł w sklepie Media Markt".

Teraz sieć wykorzystuje to całe zamieszanie w żartobliwych reklamach dyktafonów. Przekaz jest opatrzony hasłem "nagraj na bank". 

.. Media Markt

Jest też radiowa wersja reklamy. W niej Tytus stawia A'Tomkowi wyzwanie "Twoje szumidło kontra mój dyktafon". Na pytanie A'Tomka "A co jak nagrasz?", Tytus odpowiada "To mi dasz 40 milionów. Bananów". Następnie lektor reklamuje m.in. dyktafon za 169 zł.

Afera w KNF - to trzeba wiedzieć:

- Afera KNF. Nie tylko (domniemana) korupcja. W rozmowie Czarneckiego z Chrzanowskim są też inne ciekawe wątki [5 RZECZY]
- Giertych: w aferze KNF mogą pojawić się kolejne osoby. "Największa afera III RP"
- Jest drugie zawiadomienie ws. KNF, dotyczy doradcy prezydenta. "Miał lobbować w KNF"
- Premier Mateusz Morawiecki przyjął dymisję Marka Chrzanowskiego z funkcji szefa KNF
- Idea Bank Leszka Czarneckiego na liście ostrzeżeń KNF. Nie chodzi o działalność bankową
- Afera KNF. Dziennikarze ujawniają, jaka będzie linia obrony Marka Chrzanowskiego

Więcej o: