Jeden z największych banków w Polsce może lekko zmienić nazwę. Chodzi o BGŻ BNP Paribas

Bank BGŻ BNP Paribas wkrótce może być po prostu bankiem BNP Paribas. Nad stosowną zmianą w statucie banku na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu akcjonariusze instytucji będą głosować 11 grudnia br.

Konkretnie, chodzi o zmianę nazwy banku z "Bank BGŻ BNP Paribas Spółka Akcyjna" na "BNP Paribas Bank Polska Spółka Akcyjna".

.. .

Planujemy zmianę nazwy Banku na BNP Paribas Bank Polska S.A. Decyzja ta jest wynikiem przeprowadzonych badań zarówno jakościowych, jak i ilościowych na obecnych i potencjalnych klientach. Proces ten wymaga uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego oraz stosownych zmian w statucie Banku

- tłumaczy biuro prasowe banku (jeszcze) BGŻ BNP Paribas. Być może chodzi także o to, że BNP Paribas to jednak marka globalna, i najwyższym władzom całej grupy kapitałowej zależy na tej samej nazwie we wszystkich krajach.

Biuro prasowe banku dodaje, że ewentualna modyfikacja nazwy instytucji nie będzie miała żadnego wpływu na dotychczasową obsługę klientów. Przykładowo, bank nie będzie wydawał nowych kart płatniczych,  będą one wymieniane zgodnie z dotychczasowym terminem ważności.

Bank BGŻ BNP Paribas pod aktualną nazwą działa od 2015 r.  Rok wcześniej francuska Grupa BNP Paribas przejęła od holenderskiego Rabobanku kontrolę nad Bankiem BGŻ (skrót od Bank Gospodarki Żywnościowej). Kilka lat wcześniej bank BNP Paribas Polska powstał z kolei z połączenia Fortis Banku Polska z Dominet Bankiem.

31 października BGŻ BNP Paribas przejął wydzieloną część Raiffeisen Banku. Na razie nie przeprowadzono jeszcze fuzji operacyjnej, czyli integracji systemów informatycznych obu banków. To ma odbyć się za około rok. Łączne aktywa BGŻ BNP Paribas i Raiffeisen Banku to ponad 110 mld zł. To czyni bank BGŻ BNP Paribas szóstym największym w Polsce, po PKO BP, Pekao, Santander Banku Polska, mBanku i ING Banku Śląskim. 

Więcej o:
Komentarze (28)
Jeden z największych banków w Polsce może lekko zmienić nazwę. Chodzi o BGŻ BNP Paribas
Zaloguj się
 • nietyp

  Oceniono 20 razy 14

  A ja myślałem, ze chodzi o zmianę z nazwy Getin Bank na PIS Bank... Ale ze mnie gupek!!!

 • Nick Bezimienny

  Oceniono 17 razy 11

  Narodowy! i Katolicki! tak tych dwóch słów brak w nazwie tego banku. Może dlatego należy zasugerować przejęcie go za złotówkę przez jakiś katolicki, narodowy... SKOK? :)

 • precz_z_komunia

  Oceniono 12 razy 10

  Proponuję Bank Za Zyla :-)
  Nie będzie trzeba za chwilę znów zmieniać :-)

 • po-nurak

  Oceniono 7 razy 5

  Jest taki jeden prawnik, który mógłby tanio pomóc w uzyskaniu zgody Prezesa (KNF) na zmianę nazwy...

 • dziwnyglon

  Oceniono 7 razy 5

  - Halo?
  - Dzień dobry, nazywam się Jan Kowalski i dzwonię do pana z Banku Dominet. Chciałbym przedstawić panu ofertę korzystnej pożyczki gotówkowej. Czy mogę zająć 3 minuty?
  - Do czego ten bank?!

 • epik73

  Oceniono 3 razy 3

  A co z oszczędnościami ludzi w owych pisowskich bankach jak przyjdzie rozkaz z Nowogrodzkiej że kasa potrzebna. Zablokują ludziom konta jak to było podczas stanu wojennego?

 • anna.pcz

  Oceniono 5 razy 3

  A kiedy media zajmą się skandalem i właściwe służby zjadają, jakim prawem KNF pozwoliła sprzedać Raiffeisena BGŻ Paribasowi z wydzieleniem frankowiczów austriackiemu Raiffeisenowi?
  W tym momencie ludzie stracili dostęp do obsługi w przehandlowanych oddziałach, kredytobiorcom giną pieniądze, bank pozmieniał konta a ludzie NIE MAJĄ NAWET PRAWA SPRAWDZENIA STANU KONTA!!! NA KTÓRE WPŁACAJĄ PIENIĄDZE! Czy ten złodziej z KNF i tu nabrał łapówek w trakcie ponad rocznych negocjacji KNF z Raiffeisenem?

 • darek655

  Oceniono 2 razy 2

  Proponuję nazwę ,,Kacza Triada"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX