Jeden z największych banków w Polsce może lekko zmienić nazwę. Chodzi o BGŻ BNP Paribas

Bank BGŻ BNP Paribas wkrótce może być po prostu bankiem BNP Paribas. Nad stosowną zmianą w statucie banku na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu akcjonariusze instytucji będą głosować 11 grudnia br.

Konkretnie, chodzi o zmianę nazwy banku z "Bank BGŻ BNP Paribas Spółka Akcyjna" na "BNP Paribas Bank Polska Spółka Akcyjna".

.. .

Planujemy zmianę nazwy Banku na BNP Paribas Bank Polska S.A. Decyzja ta jest wynikiem przeprowadzonych badań zarówno jakościowych, jak i ilościowych na obecnych i potencjalnych klientach. Proces ten wymaga uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego oraz stosownych zmian w statucie Banku

- tłumaczy biuro prasowe banku (jeszcze) BGŻ BNP Paribas. Być może chodzi także o to, że BNP Paribas to jednak marka globalna, i najwyższym władzom całej grupy kapitałowej zależy na tej samej nazwie we wszystkich krajach.

Biuro prasowe banku dodaje, że ewentualna modyfikacja nazwy instytucji nie będzie miała żadnego wpływu na dotychczasową obsługę klientów. Przykładowo, bank nie będzie wydawał nowych kart płatniczych,  będą one wymieniane zgodnie z dotychczasowym terminem ważności.

Bank BGŻ BNP Paribas pod aktualną nazwą działa od 2015 r.  Rok wcześniej francuska Grupa BNP Paribas przejęła od holenderskiego Rabobanku kontrolę nad Bankiem BGŻ (skrót od Bank Gospodarki Żywnościowej). Kilka lat wcześniej bank BNP Paribas Polska powstał z kolei z połączenia Fortis Banku Polska z Dominet Bankiem.

31 października BGŻ BNP Paribas przejął wydzieloną część Raiffeisen Banku. Na razie nie przeprowadzono jeszcze fuzji operacyjnej, czyli integracji systemów informatycznych obu banków. To ma odbyć się za około rok. Łączne aktywa BGŻ BNP Paribas i Raiffeisen Banku to ponad 110 mld zł. To czyni bank BGŻ BNP Paribas szóstym największym w Polsce, po PKO BP, Pekao, Santander Banku Polska, mBanku i ING Banku Śląskim. 

Więcej o: