Onet: NBP dał pracownikom premie na Święto Niepodległości. Łącznie nawet 18 mln zł

Jak ustalił "Onet", z okazji Święta Niepodległości ok. 95 proc. pracowników Narodowego Banku Polskiego otrzymało premie w wysokości 6 tys. zł. Łącznie przeznaczono na nie prawdopodobnie ok. 18 mln zł.

Informacje "Onetu" o premiach potwierdziło biuro prasowe Narodowego Banku Polskiego. Poinformowało, że "okolicznościową wypłatę pieniężną w równej wysokości" otrzymało 95 proc. załogi banku. Z rozmów serwisu z pracownikami Narodowego Banku Polskiego wynika, że premie wyniosły po 6 tys. zł brutto, i już wpłynęły na ich rachunki.

Jak wynika z raportu rocznego NBP za 2017 r., w ubiegłym roku przeciętne zatrudnienie w tej instytucji wynosiło 3281 etatów. Gdyby założyć, że mniej więcej tylu pracowników NBP zatrudnia obecnie (a ani spektakularnych naborów, ani zwolnień ostatnio w banku centralnym nie było), to nagrody po 6 tys. zł brutto powędrowały do 3,1 tys. osób. Mogły więc łącznie wynieść ponad 18 mln zł.

.. raport roczny NBP za 2017 r.

Narodowy Bank Polski nie jest jedyną instytucją publiczną czy spółką kontrolowaną przez Skarb Państwa, w której zarządzono wypłaty premii z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak informował TVN24BiŚ, spółka PGNiG wypłaciła swoim pracownikom, zatrudnionym na podstawie umów o pracę, "świadczenia okolicznościowe" w wysokości 500-850 zł netto. Te informacje potwierdziło biuro prasowe koncernu. Wysokość premii zależała m.in. od progu podatkowego.

Czytaj też: Złota moneta w kształcie kuli za 54 tys. złotych. NBP świętuje rocznicę niepodległości

Więcej o: