Petru o swojej pracy w Banku Światowym: Nikt mnie nie polecał, przeszedłem rekrutację [WIDEO]

- Pracowałem w Banku Światowym jako ekonomista, przeszedłem cały proces rekrutacji i nikt mnie nie polecał - mówi Ryszard Petru. Szef nowej partii Teraz komentował w rozmowie z next.gazeta.pl między innymi sprawę zatrudnienia Kacpra Kamińskiego, syna szefa CBA Michała Kamińskiego w Banku Światowym.

Gazeta Wyborcza napisała, że szef NBP, którym obecnie jest Adam Glapiński, deleguje do banku swojego przedstawiciela. W lipcu wyznaczył na stanowisko wicedyrektora wykonawczego specjalistkę ds. finansów Katarzynę Zajdel-Kurowską. Jej doradcą został Kacper Kamiński. Według źródeł "Wyborczej" doradcę wskazuje prezes NBP. 

Ryszard Petru komentował także zamieszanie wokół KNF. Według niego CBA działa w tej sprawie bardzo powoli i nie zbadała m.in. wątków NBP, Zdzisława Sokala i premiera Mateusza Morawieckiego.

Teraz to nowa partia, którą założył Ryszard Petru. Polityk w rozmowie z next.gazeta.pl tłumaczył, że nie przejmuje się krytycznymi komentarzami, a nazwa nowej partii powstała w wyniku różnego rodzaju badań i analiz.

Zobacz też:

Afera KNF przybiera na sile. Cztery powody, dla których powinna cię interesować

Kontrola wewnętrzna w KNF. Oprócz banków Czarneckiego, jeszcze jeden bank pod lupą

Czy pieniądze klientów są bezpieczne? Prezes Związku Banków Polskich uspokaja

Więcej o: