Przemysław Saleta stawia na własną kryptowalutę. SaletaCoin nie jest pierwszą, którą tworzy celebryta

Robert Kędzierski
Przemysław Saleta zaangażował się w tworzenie nowej kryptowaluty. Ma być pierwszym polskim sportowcem, który zdecydował się na taki krok. W jaki sposób można wykorzystać wirtualne waluty?

Przemysław Saleta, były bokser wagi ciężkiej, na początku kariery też kickbokser, postanowił zainwestować w kryptowaluty. Nie lokuje jednak środków w bitcoinie, najsłynniejszej z wirtulanych walut. Współtworzy własną e-walutę - SaletaCoin.

Projekt realizowany jest przez giełdę krytpowalut Tokeneo oraz Personal Tokens, system tokenów personalnych. Ma być pierwszym, w który zaangażował się polski sportowiec. 

Znani sportowcy wykorzystują własne tokeny przede wszystkim do celów marketingowych i większej aktywizacji swoich fanów. Podobnie będzie w przypadku SaletaCoin, za który dodatkowo będzie można nabyć szereg usług, produktów oraz gadżetów

- wyjaśnia Tokeneo 

Premiera wirtualnej waluty Przemysława Salety będzie miała miejsce podczas konferencji BTC Invest Camp, która odbędzie się w Tajlandii w styczniu 2019 r.

 

Oni już zainwestowali w kryptowaluty

Wśród zwolenników kryptowalut znaleźć można zarówno biznesmenów, jak i sportowców i celebrytów. 

Mike Tyson, legendarny bokser, ma sieć bankomatów obsługujących Bitcoin. Richard Branson, właściciel Virgin Group zainwestował 30 milionów dolarów w startup Bitpay umożliwiający rozliczanie płatności w wirtualnych walutach. W projekt tego typu zainwestował też Steven Seagal, który jest ambasadorem Bitcoiin2Gen. Z kolei znany aktor Ashton Kutcher, zaangażował się w projekt UnikoinGold. 

Finansowej innowacji nie boi się też Sebastian Kulczyk. - Zainwestowałem dużo pieniędzy w kryptowaluty - stwierdził w rozmowie z money.pl.

Zdarza się jednak, że twórcy kryptowalut po wsparcie znanych osób sięgają... bez ich wiedzy. Tak było w przypadku The Crypto Revol. Projekt "wsparł się" wizerunkiem Dominiki Kulczyk, najbogatszej kobiety w Polsce, bez pytania jej o zgodę. 

Czytaj też: Mogliśmy być bogaci - bitcoin, wirtualna waluta, która wywołała cyfrową gorączkę złota

Bitcoin znów przeżywa trudności

Czy Salecie uda się na kryptowalucie zarobić? Trudno powiedzieć, ale na chwilę obecną jednym z największych zagrożeń dla tego typu inwestycji jest bardzo wysoka zmienność ich kursów.

Najlepszym przykładem jest bitcoin, który w ciągu ostatnich dni stracił na wartości aż 30 proc. Za jedną monetę wciąż jednak trzeba płacić fortunę - ok. 4400 dolarów, ale to najmniej od października 2017 r.  Warto też dodać, że jeszcze w grudniu ubiegłego roku kryptowaluta kosztowała ponad 19 tysięcy dolarów. 

Kurs bitcoina w ciągu miesiacaKurs bitcoina w ciągu miesiaca Źródło: investing.com

Jak stworzyć kryptowalutę?

Stworzenie wirtualnej waluty wymaga sporo środków. Dlatego następcy bitcoina powstają poprzez ICO - Initial Coin Offering. Jest to forma crowdfundingu czyli finansowania społecznościowego. 

**

Więcej o: