Huebner: zmiany w ustawie SN to dobry ruch, ale wielka czarna chmura ciągle nad Polską wisi

Przegłosowane przez Sejm zmiany w ustawie o Sądzie Najwyższym to nie jest ruch, który by odwrócił wizerunek Polski - mówi Danuta Huebner, posłanka Parlamentu Europejskiego. W Brukseli rozmawiał z nią Łukasz Kijek.

W środę Sejm przegłosował zmiany w ustawie o Sądzie Najwyższym. Poprawka ta miała na celu wycofanie reform, które nie spodobały się instytucjom europejskim. Pojawia się jednak pytanie, czy problem rzeczywiście można uznać za zażegnany? O tym Łukasz Kijek porozmawiał z Danutą Huebner, posłanką Parlamentu Europejskiego.

- To jest dobry ruch z perspektywy obywateli. Nie jest to jednak ruch, który odwróciłby wizerunek Polski i problemy, które dostrzegają instytucje europejskie w tych nie respektujących wartości europejskich reformach. Pamiętajmy o tym, że jakieś pojedyncze gesty nie zmieniają tej wielkiej czarnej chmury, która ciągle wisi. - stwierdziła profesor Huebner.

Więcej o:
Komentarze (75)
Huebner: zmiany w ustawie Sądzie Najwyższym to dobry ruch, ale wielka czarna chmura ciągle nad Polską wisi
Zaloguj się
 • ziaburek

  Oceniono 26 razy 14

  Przynajmniej jednego Bruksela się dowiedziała - wystarczy partii rządzącej Polską pogrozić kijem w postaci kar finansowych, a podkuli ogon i potulnie wróci do kąta, z którego wylazła.

 • 55kris

  Oceniono 25 razy 13

  Banda tumanów dorwała się kaczym smędem do władzy i zachowuje się jak pijany słoń w składzie porcelany. Na dodatek wmawia sobie, że Polacy tak chcą. Amen

 • zgryz3

  Oceniono 15 razy 9

  Najśmieszniej będzie, jak na forach gazety.pl będą się produkować sami agenci PiS. Może zróbmy taki numer i zamilknijmy na jeden dzień, żeby same papugomałpki harcowały.

 • konkus

  Oceniono 10 razy 8

  Targowica 200 lat temu też walczyła z Konstytucją.
  I też z biskupią i rosyjską pomocą.

 • mazzini890

  Oceniono 9 razy 5

  To oczywiste ze dawna EWG będzie dalej monitorować co tu się dzieje. Za dużo Jarek sobie "pozwolił" i nadal chce kantować i musi być obserwowany.Vik też.I słusznie. A głosu obrony z strony Trumpa i europejskiej prawicy ani słychu.

 • justas32

  Oceniono 4 razy 4

  A dlaczego Polska ma mieć dobry wizerunek ? Za PO miała bardzo dobry i elektoratowi to nie odpowiadało. Teraz będzie miała gów.niany wizerunek - ale motłoch będzie wreszcie z siebie dumny ...

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 14 razy 4

  PISOWSKIE CYMBOŁY CZY WY NAPRAWDĘ NIE POJMUJECIE,ŻE JAK UCZYNICIE RUCH WYŁĄCZENIA POLSKI Z UE, TO POLACY WAS JAK PSY ŚCIERWO ROZWLOKĄ PO ULICACH!ISTNIEJECIE ZE SWOJĄ GŁUPOTĄ TYLKO DZIĘKI ICH CIERPLIWOŚCI!

 • mazzini890

  Oceniono 7 razy 3

  Pisiurki w urojenia że jakby zachodnia prawica wygrała wybory do Pe to bezwarunkowo was poprze, to już nawet Orban nie wierzy.Gada bo musi.Może w kwestii imigrantów was poprą.W kwestii gospodarki i struktur swoich.Tez siedzą w firmach i radach nadzorczych.Już to zresztą widać.Jak i milczenie "waszego" Trumpa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX