Ryanair kasuje ostatnie połączenie z Okęcia. "Ze względu na wysokie koszty na warszawskim lotnisku"

Ryanair ogłosił nowe połączenie ze Szczecina do Krakowa. Równocześnie jednak skasował połączenie Warszawa-Szczecin i znika całkiem z Lotniska Chopina. Lotnisko nie dostało żadnej oficjalnej informacji.

W czwartek Ryanair pochwalił się uruchomieniem połączenia Szczecin-Kraków, które wystartuje w kwietniu 2019 roku i będzie realizowane trzy razy w tygodniu. 

Cieszymy się bardzo z wprowadzenia nowej trasy ze Szczecina do Krakowa. Połączenie zostanie uruchomione w kwietniu i zastąpi inną trasę krajową ze Szczecina do Warszawy. To czwarta trasa Ryanaira ze Szczecina obok Dublina, Liverpoolu i Londynu Stansted 

- podała Olga Pawlonka, Dyrektor Sprzedaży i Marketing Ryanaira w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. 

Jak widać, irlandzki przewoźnik równocześnie z połączeniem Pomorza Zachodniego z dawną stolicą Polski, skasował połączenie do aktualnej stolicy. 

Według komunikatu cytowanego przez TVN24 Ryanair wycofał się z Lotniska Chopina ze względu na koszty. 

Ze względu na wysokie koszty na warszawskim lotnisku Chopina, trasa ze Szczecina do Warszawy zostanie anulowana od 7 stycznia 2019 roku 

- stwierdza Ryanair. 

Równocześnie przewoźnik zapewnił, że skontaktował się już z pasażerami odwołanych rejsów i poinformował o opcjach, jakie mają - czyli zwrocie kosztów lub zmianie rezerwacji. 

Ryanair będzie więc w 2019 roku realizować tylko trzy połączenia wewnątrz Polski: Szczecin - Kraków, Wrocław - Gdańsk i Gdańsk - Kraków. Przewoźnik z Irlandii jest najpopularniejszą linią lotniczą w Polsce - z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że w II kwartale 2018 roku Ryanair przewiózł ponad 3 miliony pasażerów z Polski (i do Polski), na drugim miejscu był LOT z 2,67 mln pasażerów, a na trzecim Wizz Air z 2,29 mln pasażerów. 

Lotnisko Chopina dowiaduje się ostatnie

Można by pomyśleć, że kwestie takie, jak realizacja bądź nie, operacji lotniczych z jakiegoś lotniska wymaga uzgodnień z obu stron. Okazuje się jednak, że w tym przypadku Lotnisko Chopina o rezygnacji Ryanaira ze startów z warszawskiego portu lotniczego dowiedziało się ostatnie. 

Lotnisko Chopina nie otrzymało od przewoźnika oficjalnego potwierdzenia likwidacji regularnej trasy do Szczecina 

- poinformowało Next.gazeta.pl Biuro Prasowe Lotniska Chopina. 

Więcej o: