Współzałożyciel Apple przyjeżdża do Polski. Steve Wozniak przyjął zaproszenie PFN

Steve Wozniak, jeden z założycieli Apple przyjedzie do Polski na zaproszenie Polskiej Fundacji Narodowej. Spotkanie z nim odbędzie się w ramach projektu 100x100 prowadzonego z okazji stulecia odzyskania niepodległości.

Steve Wozniak jest człowiekiem, który w 1976 roku razem ze Steve'em Jobsem założył niewielką firmę Apple Computer. Zaprojektował i skonstruował pierwsze komputery osobiste tej firmy - Apple I i Apple II. To właśnie on będzie kolejnym gościem w ramach programu100x100 Polskiej Fundacji Narodowej. 

Wozniak jest od lat uznanym filantropem i jedną z ikon Doliny Krzemowej. Był jednym z filarów Apple aż do połowy lat 80-tych XX wieku. Choć z firmy odszedł w 1985 roku, to nigdy nie przestał być oficjalnie jej pracownikiem i reprezentantem. Po odejściu od codziennej pracy w Apple Wozniak skupił się na ukończeniu studiów i kolejnych projektach tworzących nowe produkty i technologie (np. uniwersalnego pilota). Wozniak jest też zaangażowany w działalność filantropijną. 

Do Warszawy przyjedzie 27 listopada. Podczas spotkania będzie mowa o rozwoju polskich startupów i inwestycjach w nowe technologie. Spotkanie odbędzie się w ramach programu 100x100 mającego na celu promocję Polski za granicą.