Sklep Media Markt w hipermarkecie Carrefour w Galerii Wileńskiej ma powierzchnię ok. 800 metrów kwadratowych. Znajduje się tam m.in. stanowisko serwisowe i stanowisko odbioru zamówień internetowych. Media Markt powstał w miejsce działu RTV/AGD, dotychczas prowadzonego bezpośrednio przez Carrefour. Francuska spółka sama więc rezygnuje w tym sklepie ze sprzedaży sprzętu elektronicznego, ale zamiast likwidacji stanowiska, po prostu wynajęła je popularnej sieci elektromarketów.
Co więcej, jak donoszą "Wiadomości Handlowe", Media Markt w Carrefourze w warszawskiej Galerii Wileńskiej to dopiero początek. Portal informuje, że spółki podpisały porozumienie o współpracy, i takich placówek jak ta w stolicy będzie więcej. Kolejny ma ruszyć już za kilkanaście dni w jednym z hipermarketów Carrefoura w Łodzi.
Po co taka współpraca? Dla Media Markt to po prostu kolejna powierzchnia handlowa. Z kolei Carrefourowi (jak i zapewne innym hipermarketom) widocznie ciężko jest konkurować na sprzedaż sprzętu RTV/AGD z elektromarketami. W zamian więc za wpływy z czynszu, po prostu odstępuje Media Markt część wielkiej wszakże hali zakupowej. Dodatkowo, jest szansa, że klienci Media Markt zrobią także w Carrefourze zakupy (a może i klienci Carrefoura przy okazji zajrzą do Media Markt i coś nabędą).
Sklepy Media Markt pojawiają się już na Węgrzech w hipermarketach sieci Tesco. W Polsce Tesco też czasem odstępuje wyspecjalizowanej konkurencji część powierzchni handlowej, i np. w Jeleniej Górze został tam otwarty sklep Decathlon.