Jest porozumienie Carrefour i Media Markt. Pierwszy "wspólny" sklep w Polsce już działa. Będą kolejne

Od 22 listopada na wydzielonej powierzchni hipermarketu Carrefour w Galerii Wileńskiej w Warszawie działa sklep Media Markt. Jak donosi portal "Wiadomości Handlowe", na mocy porozumienia między spółkami, takich punktów będzie w Polsce więcej.

Sklep Media Markt w hipermarkecie Carrefour w Galerii Wileńskiej ma powierzchnię ok. 800 metrów kwadratowych. Znajduje się tam m.in. stanowisko serwisowe i stanowisko odbioru zamówień internetowych. Media Markt powstał w miejsce działu RTV/AGD, dotychczas prowadzonego bezpośrednio przez Carrefour. Francuska spółka sama więc rezygnuje w tym sklepie ze sprzedaży sprzętu elektronicznego, ale zamiast likwidacji stanowiska, po prostu wynajęła je popularnej sieci elektromarketów.

Co więcej, jak donoszą "Wiadomości Handlowe", Media Markt w Carrefourze w warszawskiej Galerii Wileńskiej to dopiero początek.  Portal informuje, że spółki podpisały porozumienie o współpracy, i takich placówek jak ta w stolicy będzie więcej. Kolejny ma ruszyć już za kilkanaście dni w jednym z hipermarketów Carrefoura w Łodzi.

Po co taka współpraca? Dla Media Markt to po prostu kolejna powierzchnia handlowa. Z kolei Carrefourowi (jak i zapewne innym hipermarketom) widocznie ciężko jest konkurować na sprzedaż sprzętu RTV/AGD z elektromarketami. W zamian więc za wpływy z czynszu, po prostu odstępuje Media Markt część wielkiej wszakże hali zakupowej. Dodatkowo, jest szansa, że klienci Media Markt zrobią także w Carrefourze zakupy (a może i klienci Carrefoura przy okazji zajrzą do Media Markt i coś nabędą).

Sklepy Media Markt pojawiają się już na Węgrzech w hipermarketach sieci Tesco. W Polsce Tesco też czasem odstępuje wyspecjalizowanej konkurencji część powierzchni handlowej, i np. w Jeleniej Górze został tam otwarty sklep Decathlon. 

Więcej o:
Komentarze (5)
Porozumienie Carrefour i MediaMarkt. Pierwszy 'wspólny' sklep w Polsce już działa. Będą kolejne
Zaloguj się
 • szyder-bach

  Oceniono 6 razy 4

  "Cześć, nie było już bananów, więc kupiłem laptopa."

 • jarek_na_smietniku

  Oceniono 2 razy 2

  Tu jest kiosk Ruchu! Ja… Ja tu mięso mam!

 • ltte

  Oceniono 3 razy 1

  Pomysł nie nowy. Kiedyś w sklepie z odzieżą gość zaczął sprzedawać telewizory. A w jednym domu towarowym narty stały na dziale RTV. To wszystko działo się w poprzednim tysiącleciu ;-)

 • dziki_truten

  Oceniono 2 razy 0

  Coś jak jemioła na drzewie.

 • mrpens

  Oceniono 1 raz -1

  Tylko czekać stoiska z używaną odzieżą, będzie lepsze niż śmierdząca plastikiem chińszczyzna

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX