Poważna awaria w ING Banku Śląskim. Przez ponad 8 godzin klienci mieli problemy

Klienci ING Banku Śląskiego nie mieli dobrego czwartku. Bankowość elektroniczna banku uległa poważnej awarii. Nie działała też infolinia. Bank przepraszał i zagwarantował bezpłatne wypłaty z bankomatów. Sytuacja wróciła do normy przed północą.

ING Bank Śląski i jego klienci mają dziś problem. Około godziny 14 przestała działać bankowość elektroniczna. Klienci nie mogli się zalogować ani przez serwis www ani w aplikacji mobilnej. Niektórzy skarżą się, że nie są w stanie w żaden sposób zapłacić za swoje zakupy. 

Awaria jest bardzo poważna. Dotyczy nie tylko systemu bankowości internetowej, pojawiają się także problemy z płatnościami kartami i wypłatą gotówki z bankomatów. Co gorsza, nie działa także infolinia banku, o czym ING Bank Śląski informuje na swoim facebookowym profilu, równocześnie przepraszając za utrudnienia. W zaktualizowanej informacji o 22:46 bank przekazał, że wszystkie kluczowe usługi już działają - od płatności kartą, poprzez bankowość elektroniczną po wypłaty z bankomatów własnych, obcych i Planet Cash. Wciąż nie działał wówczas jeszcze opcja "Płać z ING". 

Przed północą ING Bank Śląski w odpowiedzi na pytanie zadane przez naszego dziennikarza na Twitterze, odpowiedział, że przyczyny awarii były wewnętrzne, a sytuacja już całkowicie wróciła do normy. 

Bank poinformował, że w związku z awarią wszystkie wypłaty z bankomatów dokonane dzisiaj przez jego klientów są bezpłatne.  

Więcej o: