Poważna awaria w ING Banku Śląskim. Przez ponad 8 godzin klienci mieli problemy

Klienci ING Banku Śląskiego nie mieli dobrego czwartku. Bankowość elektroniczna banku uległa poważnej awarii. Nie działała też infolinia. Bank przepraszał i zagwarantował bezpłatne wypłaty z bankomatów. Sytuacja wróciła do normy przed północą.

ING Bank Śląski i jego klienci mają dziś problem. Około godziny 14 przestała działać bankowość elektroniczna. Klienci nie mogli się zalogować ani przez serwis www ani w aplikacji mobilnej. Niektórzy skarżą się, że nie są w stanie w żaden sposób zapłacić za swoje zakupy. 

Awaria jest bardzo poważna. Dotyczy nie tylko systemu bankowości internetowej, pojawiają się także problemy z płatnościami kartami i wypłatą gotówki z bankomatów. Co gorsza, nie działa także infolinia banku, o czym ING Bank Śląski informuje na swoim facebookowym profilu, równocześnie przepraszając za utrudnienia. W zaktualizowanej informacji o 22:46 bank przekazał, że wszystkie kluczowe usługi już działają - od płatności kartą, poprzez bankowość elektroniczną po wypłaty z bankomatów własnych, obcych i Planet Cash. Wciąż nie działał wówczas jeszcze opcja "Płać z ING". 

Przed północą ING Bank Śląski w odpowiedzi na pytanie zadane przez naszego dziennikarza na Twitterze, odpowiedział, że przyczyny awarii były wewnętrzne, a sytuacja już całkowicie wróciła do normy. 

Bank poinformował, że w związku z awarią wszystkie wypłaty z bankomatów dokonane dzisiaj przez jego klientów są bezpłatne.  

Więcej o:
Komentarze (98)
Awaria w ING Banku Śląskim. Nie działa bankowość elektroniczna
Zaloguj się
 • pieddro

  Oceniono 22 razy 14

  Ja tego nie rozumiem: Z jednej strony wielkie akcje pt. "Polska bezgotówkowa", POS-y za złotówkę i nakaz realizacji transkakcji ponad 20k bezgotówkowo, z drugiej strony non stop awaria: jak nie Mbank, to ing, jak nie alior to pekao (albo pko).
  Zdecydujcie się: Albo macie system bankowy odporny na awarie (np częściowo zapisujący transakcje offline) albo nie. No nie może być tak że facet z artykułu kwitnie na stacji benzynowej bo bank z#$#$#$%ał. Ile razy każdy z was bał się w sklepie że coś pójdzie nie tak? To ma tak wyglądać? Że ZAWSZE strach przed nieudaną realizacją usługi (za którą płacimy) przerzucany jest na konsumenta?

 • walkirrr

  Oceniono 17 razy 13

  chrzanowski mści się z aresztu, spuścił swoje psy hakerskie. Jesli jego nie bedzie w KNF to nie bedzie zadnych banków

 • laszczyny

  Oceniono 12 razy 10

  KNF ?

 • mateuszzex

  Oceniono 9 razy 9

  .. co miesiac, badz nawet czesciej w weekendy przeprowadzaja prace nad systemem, a on i tak sie sypie. tragedia!!

 • tenare

  Oceniono 10 razy 6

  Kupię ING Bank Śląski za złotówkę.
  Tak jak jest. Nie musicie nic naprawiać.

 • admo70

  Oceniono 6 razy 6

  Nowoczesność w domu i zagrodzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX