Najlepiej zarabiający youtuber na świecie ma... 7 lat. W ciągu roku zarobił 22 mln dolarów

Do zarabiania na YouTube nie trzeba wielkiej wiedzy. Wystarczy pasja i odrobina szczęścia, co udowodnił 7-letni Ryan, który w ciągu zaledwie roku wzbogacił się o 22 miliony dolarów.
Zobacz wideo

Na szczycie listy najlepiej zarabiających youtuberów znalazł się siedmiolatek. Zarobki młodego yotubera liczone są w milionach dolarów. Według magazynu "Forbes", który sporządził ranking, między 1 czerwca 2017 a 1 czerwca 2018 roku 7-latek zarobił na swoim kanale 22 miliony dolarów

Mały milioner prowadzi  kanał w serwisie YouTube z pomocą rodziców. Na powstałym w 2015 roku kanale Ryan ToysReview 7-letni youtuber testuje zabawki. W tym czasie chłopiec zyskał 17 mln subskrybentów i zanotował 26 mld odtworzeń swoich filmów. Większość przychodów kanału pochodzi reklam, a tylko niewielka część do sponsorów.

Ryan powiedział dziennikarzom, że sukces zawdzięcza temu, że jest "interesujący" i "zabawny". Co pewnie jest kwestią gustu, ale 17 mln subskrybujących zapewne się z nim zgodzi. Młody biznesmen nie poprzestaje na kręceniu recenzji zabawek - od niedawna ma własną linię zabawek. Kolekcję zabawek "Ryan's World" sprzedaje Walmart. Jego filmy będą także emitowane przez serwisy Hulu oraz  Prime Video. 

Kanał Ryan ToysReview podwoił swoje przychody w stosunku do ubiegłorocznego rankingu. Pomiędzy 2016 a 2017 rokiem zarobił "zaledwie" 11 milionów dolarów. 

Ranking "Forbesa" obejmuje 10 najlepiej zarabiających youtuberów na świecie. W ciągu roku zarobili oni łącznie 180 mln dolarów. Warto zaznaczyć, że  zarobki te są estymacją nie uwzględniającą podatków, prowizji agentów, menedżerów czy prawników i bazują na danych od agencji, które zajmują się sprzedażą reklam na YouTube. 

1. Ryan ToysReview – 22 miliony dolarów przychodu;

 

2. Jake Paul – 21,5 miliona dolarów przychodu;

 

3. Dude Perfect – 20 milionów dolarów przychodu;

 

4. DanTDM – 18,5 miliona dolarów przychodu;

 

5. Jeffree Star – 18 milionów dolarów przychodu;

 

6. Markiplier – 17,5 miliona dolarów przychodu;

 

7. Vanoss Gaming – 17 milionów dolarów przychodu;

 

8. Jacksepticeye – 16 milionów dolarów przychodu;

 

9. PewDiePie – 15,5 miliona dolarów przychodu;

 

10. Logan Paul – 14,5 miliona dolarów przychodu.

 
Więcej o: