LC Corp nie sprzedało nieruchomości za miliard. Warunki nabywcy okazały się nie do zaakceptowania

Spółka deweloperska miesiąc temu poinformowała, że podpisała list intencyjny w sprawie sprzedaży swoich biurowców za ponad miliard złotych. Będzie jednak musiała nadal szukać kupca.
Zobacz wideo

30 listopada wygasł list intencyjny, jaki LC Corp podpisała w sprawie sprzedaży czterech biurowców w trzech miastach Polski. Umowa dotycząca budynku Wola Center, zlokalizowanego w Warszawie przy ul. Przyokopowej 33, budynku Wola Retro, zlokalizowanego w Warszawie przy ul. Skierniewickiej 16/20 (w budowie), Retro Office House, zlokalizowanego we Wrocławiu na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Komandorskiej, oraz Silesia Star, zlokalizowanego w Katowicach przy ul. Uniwersyteckiej 18 i zakładająca ich sprzedaż za 275 mln euro (około 1,2 mld złotych) nie dojdzie więc do skutku. 

W lakonicznym komunikacie LC Corp poinformowało, że negocjacje zostały zakończone, a wyłączność na negocjacje podmiotu, z którym podpisany był list intencyjny, wygasła. Miało to nastąpić "w związku z niemożliwością akceptacji warunków transakcji zaproponowanych przez potencjalnego kupującego". 

Spółka będzie kontynuowała proces sprzedaży wskazanych nieruchomości, podejmując odpowiednie działania na rynku w tym zakresie

- informuje dalej LC Corp. 

Wygaśnięcie listu intencyjnego nie oznacza więc, że nieruchomości zostały zdjęte z rynku. Nadal są na sprzedaż, tyle że proces szukania kupca rozpoczął się na nowo. 

Więcej o: