Komentarze (163)
Listopadowy cios. Zakaz handlu w niedziele odbiera klientów centrom handlowym
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • realistas

  Oceniono 7 razy 5

  Zmniejsza się handel to i zmniejszają się podatki. Tracą polscy przedsiębiorcy, którzy wynajmują powierzchnie handlowe. Tak trzymać PiS. Zlikwidować polskie sklepy w marketach.

 • mmarysia123

  Oceniono 4 razy 4

  Może i pracownicy mają wolne, ale przy recesji część tych pracowników będzie miała wolne na dłużej, bo to spowalnia gospodarkę i niszczy mały polski biznes. Do końca tego roku ma się zamknąć 15 tys. małych sklepików . DLA PORÓWNANIA - W 2017 ZAMKNĘŁO SIĘ 600. Scenariusz węgierski jest super realizowany. Ciekawe , komu zależy na niszczeniu polskich małych firm ?????

 • jeszw

  Oceniono 6 razy 4

  Będąc w usa w trakcie tegorocznej wielkiej nocy trudno było mi się zorientować, że to świeto, prawie wszystkie sklepy byly otwarte. Podobnie było 4 lipca. U helmutów ten zakaz oczywiście jest ale nie ze względu na poglądy zdewociałej części społeczeństa, bo tam takich nie ma.

 • natassja

  Oceniono 4 razy 2

  Te wszystkie maciupkie sklepiki osiedlowe mają słaby (czyt. oklepany i tradycyjny wybór) oraz wyższe ceny. Poczucie patriotyzmu to za mało, by w nich kupować. Wolę iść do marketu i mieć duży wybór i niskie ceny.

 • jarek_na_smietniku

  Oceniono 1 raz 1

  Właściciele małych sklepów zamykają je, bo:
  1. W sąsiedztwie otwierają hipergiees.
  2. Hipergiees w sąsiedztwie jest zamknięty.

  Karwa... zdecydujcie się.

 • ks-t

  Oceniono 1 raz 1

  Zamkneło sie 15 tysięcy małych sklepików, w ubiegłym roku 600. włąściciel i sprzedawca będzie szukał pracy. To 30 tys ludzi. Część ludzi z marketów też pójdzie na bruk, choć liczb jeszcze nie widać. Jeśli mniej towarów, albo za mniejsze pieniądze się sprzeda (promocje) się sprzeda to ogólny poziom bogactwa spadnie. Również w firmach które produkty produkują. TAk iłąńcuszek, który występuje przy wprowadzaniu jakichkolwiek, nierynkowych, ograniczeń.

 • jhbsk

  Oceniono 7 razy 1

  A szczytem absurdu będą zamknięte sklepy dzień przed wigilią. Nawet za komuny były wtedy niedziele handlowe.

 • borsuk07

  Oceniono 1 raz 1

  tracą Centra handlowe ponieważ sklepy muszą płacić centrom nie tylko za czynsz ale także od ilości ilości wejść do danego sklepu oraz prowizję od sprzedaży ! !

 • stachud

  0

  Ja zacząłem wydawać mniej na zakupy jak przestałem jeździć samochodem do pracy. Nie robię zakupów po pracy. Dodatkowo w niedziele też przestałem wychodzić na zakupy.
  Koniec końców kupuję tylko to co jest mi całowicie niezbędne. A niedługo zaczynam zdalną pracę czyli nie dam zarobić też komunikacji miejskiej ani budom z żarciem.
  Tylko Niemcy z TUI pewnie się cieszą że dzięki zaoszczędzonej kasie kupię u nich droższą zagraniczną wycieczkę.

 • Firma DUCAN Płock

  0

  Od czas jak wprowadzono te wolne niedziele to zauważyłem że mniej kupuje A jak mniej kupuje to mniejszy obrót mają domy towarowe. Inni chyba robią tak samo jak ja.

 • bogdan221

  Oceniono 2 razy 0

  Proponowałbym aby związkowscy zadbali o swoich pracowników a nie zajmowali się prywatnymi firmami.najlepiej by było abyśmy wyprowadzili tych działaczy z firm i ograniczyli ich wynagrodzenie do średniej krajowej. Związki pownny mieć swój biurowiec i utrzymywane powinny być ze składek związkowców.Polska KONSTYTUCJA zapewnia nam wolność gospodarczą dleczego oni nam to odbierają

 • m.arco

  Oceniono 1 raz -1

  W Warszawie, Krakowie czy Szczecinie sobie poradzą. Mieszkam w małej miejscowości i małe rodzinne sklepiki przepis o zakazie handlu w niedzielę przez markety uratował przed bankructwem. Supermarkety prawie nikomu nie dają zatrudnienia a generują bezrobocie, taka prawda.

 • tekameka

  Oceniono 5 razy -1

  UZ zwolniony ?

 • jami88

  Oceniono 12 razy -2

  A może jest tak, że ludzie kupują mniej - bo tak naprawdę im to niepotrzebne?
  I mniej potem wywalają...

 • smurfmadrala

  Oceniono 9 razy -3

  Starannie i z rozmysłem omijam molochy z blachy, plastiku, bez okien.
  Są jeszcze polskie sklepy, mieszczańskie lub wiejskie, z tradycją kupiecką,
  nie mam żadnych problemów z zakupami.
  W USA i UK padają gigantyczne centra, w Polsce na razie jedno, o ile wiem
  w moim mieście zamiast sklepów w tzw. "galerii" umieszczono akwaria z rekinami,
  dużo wolnych pomieszczeń, to dobrze wróży.
  Wybieram sklep na sto osób niż oszołomiony, wielotysięczny tłum,
  mam prawo ?

 • veni.vici

  Oceniono 14 razy -4

  bo niedzielna wizyta w centrum handlowym jest obowiązkowym punktem programu każdego polskiego grillo-piwko-kiełbasiarza i wara komukolwiek od tradycji!

 • czarna_brygada09

  Oceniono 9 razy -5

  W przyrodzie nic nie ginie i w finansach też. Jeżeli 'centra' straciły to ktoś zyskał albo zostało w kieszeni i to też dobrze.

 • bmarten

  Oceniono 8 razy -6

  W tej całej sprawie najbardziej zdumiewające są dwie rzeczy:
  - chodziło o to, by ludzie w niedziele i święta nie musieli PRACOWAĆ, a dyskusja toczy się NIE na temat ich PRACY w te dni, lecz "czy mogę sobie coś kupić, czy nie";
  - wciąż chodzi o PRACĘ ludzi ZA LADĄ CZY KASĄ w niedziele i święta, a tymczasem o ich PRACY dyskutują wyłącznie ci z drugiej strony lady czy kasy - czyli chcący sobie coś kupić.

 • thousand111

  Oceniono 10 razy -6

  Ciekawe na zlecenie, której galerii te wypociny. O manipulacji w tytule nie wspomnę.

 • xyz_xyz1

  Oceniono 11 razy -7

  Polska jak zawsze zacofana. Na świecie odchodzi się powoli od Centrów Handlowych bo stają się one zbędne - zamiast tego buduje się parki itp. Wszytko można kupić przez internet i jeszcze dowiozą ci to do domu gratis. A weekendy są dla rodziny czyli dla odpoczynku nie dla zakupów.

 • sselrats

  Oceniono 9 razy -7

  K kto
  L ludziom
  U ukradl
  B baleron
  O odpowie
  W wam
  E edzio

  E edzio
  W wam
  O odpowie
  B baleron
  U ukradl
  L ludziom
  K komunizm

 • mopcia

  Oceniono 11 razy -9

  Odbiera klientów, ale też daje odpocząć pracownikom. No i pozwala owym klientom na inne, niż bezmyślne wałęsanie się między półkami sklepowymi, zorganizowanie czasu wolnego.

 • Jacus Smietana

  Oceniono 17 razy -9

  heh , to na ile wyceniacie te straty? I powiedzcie gdzie te pieniadze sie podzialy? Ubylo ich? Takie gadanie po proznicy , przytoczcie jakies dane (z linkami do zrodel) , a nie puste slowa. To nie ma wzrostu w dni powszednie? Jesli tak to dobrze, bo przeciez ten bogaty kto oszczedza.

 • P 45

  Oceniono 13 razy -11

  Biedronka w Poznaniu w każdą niedzielę jest czynna, tylko personel cały ukraiński i to jest większy problem.

 • merkury-3

  Oceniono 20 razy -14

  Cetra handlowe beda masowo upadac tak dzieje sie juz w USA . Centra nie maja zadnych szans ze sklepami online ( wysylka zwrot za darmo plus mordercza konkurencja cenowa, klienci glosuja portfelami nic tego trndu nie odwroci . KLienci nie beda przeplacac bo sa marmury w korytarzu i kolorowe ledowe lampki na elewacji liczy sie tylko cena , rewolucja dopiero nadejdzie jak amazon rozpocznie inwazje na Polske do bedzie ostateczny koniec galerii

 • jan.w2

  Oceniono 21 razy -15

  U helmutów nie ma handlu w niedziele i jakoś nikt tam ryja o to nie drze, więc nie jęczcie durna hołoto, że w Polandii też handlu nie będzie. Nic wam się ku... nie stanie jak w niedziele posiedzicie spokojnie na dupach.

 • Daniel Kepinski

  Oceniono 24 razy -20

  Ja nie rozumie jakim trzeba być debilem by myśleć ze zakaz chandlu w niedzielę sprawia ze ludzie mniej kupują kończy się cukier muszę kupić nowe buty nowa koszulkę przed pracą po pracy mam mnóstwo czasu w sobotę w niedzielę odpoczywam i nic nie robię grabie liście koło domu rąbie drzewo dlubie w garażu myje moto mszę słyszę przez okno w pokoju oglądam tv chce kupić browarka idę do sklepu w niedzielę hi hi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX