Komentarze (110)
Jak działa segregacja śmieci? Ekspert wyjaśnia. Sortowanie odpadów ma sens
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • westlondon

  Oceniono 8 razy 2

  W UK tez sie tak zaczynalo. Pozniej ograniczono ilosc smieci przydzielajac jeden kubel na jeden dom. Nastepnie wprowadzono obowiazek oddawania opakowan do recyclingu w stanie czystym, tzn za pozostawienie np w opakowaniu po majonezie resztek tego produktu mozna dostac kare nawet do tysiaca funtow.

 • an35m

  Oceniono 1 raz 1

  to nasze mieszkania (ogromne metrażowo przecież, zwłaszcza te w blokach) zastawimy nowym umeblowaniem! - pojemnikami na odpady!

 • wezyronly

  Oceniono 1 raz 1

  Wielokomorowa śmieciarka? Mam przed oknami "dzwonki" do segregacji. I widzę, jak zawartość jest zsypywana na jedną przyczepę - o jednej komorze!

 • wredek123

  Oceniono 1 raz 1

  Pierd..l, pierd..l, a jak już subwencje wpadną, to tak jak gdyby reutylizacja była zrobiona :-)

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 3 razy 1

  Ta cala ustawa smieciowa to jeden wielki przekret zeby przymusowy posrednik w postaci gminy mogl zarobic .......... u mnie w gminie jeszcze nie podpisano z zadna firma smieciowa umowy na przyszly rok a juz uchwalono ceny za wywoz smieci w przyszlym roku ................ a co bedzie jak jakas firma zaproponuje stawke o polowe mniejsza?
  Dlaczego jako mieszkaniec i platnik nie mam mozliwosci zapoznania sie z oferta firmy "smieciowej" i jej cenami?

 • gczern

  Oceniono 5 razy 1

  to jest jedna wielka ściema, były pojemniki tylko na butelki plastikowe.... zawsze pękały w szwach bo ludzie naprawdę sumiennie tam je zapełniali mając świadomość że robią coś dobrego a teraz wrzucasz butelki razem z innymi suchymi rzeczami i ktos mi wmawia że lepiej jest teraz jak ktoś musi to segregować i mam w to uwierzyć że ktoś to przetwarza? czemu ten durny minister tak się broni przed systemem skupu butelek plastikowych i szklanych?

 • a.k.traper

  Oceniono 5 razy 1

  Jest różnica w sortowaniu między włascicielami domów a najemcami w blokach, nie wszyscy rozumieja te zasady a może i nie chcą rozumieć, ja dostaję worki kolorowe i je zapełniam i wystawiam w dzień w którym je zabierają, nie spotkałem się by wrzucane je do takiej samej śmieciarki co mieszane, zazwyczaj jest to przyczepa i na niej są skłądane kolorami, oczywiście jest to wstępna segregacja , w blokach często jest to pier...nik, bo ludzie traktują, że to nie ich sprawa albo złośliwie wrzucają zwykłe smieci do szkła lub papieru, to widziałem na własne oczy i wcale to nie były rozwydrzone nastolatki a raczej ich dziadkowie i babcie.

 • swinton

  Oceniono 7 razy 1

  A w moim bloku dale wszystko idzie do wspólnego kosza.
  I nigdy nie widzialem by smiecirki przyjezdzały po segrogowane smieci.

 • cucurucu

  Oceniono 11 razy 1

  Na Zachodzie tez segreguje sie smieci i tez sa rozne pojemniki. ale moze mi ktos wyjasnic dlaczego w Polsce te pojemniki zawsze wygladaja topornie, prymitywnie i odpychajaco? Kto projektuje taki chlam?

 • ton_y

  0

  I jeszcze pytanie o resztki z obiadu - ziemniaki w sosie trzeba zawinąć w folię / czy może wysuszyć / czy też po prostu wrzucić jak leci do pojemnika??

 • ton_y

  0

  Będę wdzięczny za listę rzeczy które mają znaleźć się w pojemniku na odpady zmieszane. Można się jedynie domyślać że szkło hartowane (np tzw arcoroc??). Czy tak trudno jest w tym projekcie zrobić listę przykładowych odpadków dla każdego kosza?? Mam na myśli prawdziwą listę z SETKAMI przykładów. A nie zgaduj zgadula i wielka tajemnica

 • j-ugo

  0

  Kiedyś papier oddawało się do skupu, płacili 1 zł za kg. Za butelkę o,5 l też 1zł za sztukę.
  A teraz......

 • mrgarrison

  0

  Z artykulu wynika , ze kosci nie mozna wyrzucac. To co, mamy je zakopywac? :/

 • skimada

  0

  Ekspert teoretyk, widzę jak wygląda odbiór odpadów posegregowanych, podjeżdża śmieciarka z napisem "odpady segregowane" a pracownicy ładują wszystko i kierunek następny blok, więc o jakich komorach pan powiadasz. Bardzo dobrze wychodzi wam pouczanie, ale mamy tego już dość. Postanowiłem, że jeżeli dojdzie do podwyżki - koniec z segregowaniem. Zrobię to co Gospodarka Komunalna, a swoją drogą panie ekspert, proszę uporządkować rynek producencki.

 • aki3

  0

  Jak to się dzieje, że przed nakazem sortowania opłaty za śmieci były kilkukrotnie niższe niż po wprowadzeniu nakazu?

 • aki3

  0

  Posortowane śmieci są mieszane w śmieciarce, aby można było podnieść ceny za brak sortowania To koło zamachowe śmieciowego biznesu.

 • krzysztofszelagowski

  0

  dlaczego piszecie że w niektórych miastach ( Warszawa ) będzie 6 pojemników . przecież w całej Polsce ma być jednakowy system i takie same pojemniki

 • jdurda

  Oceniono 4 razy 0

  Dalej nie jest rozwiązany problem puszek po lakierach,butelek po rozpuszczalnikach,talerzach,szyb.drobnych urządzeń elektrycznych typu suszarki do włosów,czajników itp. pdobno należy to dostarczyć do składowiska odpadów,już widzę jak mieszkańcy latają z tymi odpadami na wysypisko zeby oddać rozbity talerz lub pojemnik po lakierze.

 • wlodeek

  Oceniono 4 razy 0

  Kwaczor już posortował w PIS-du!, kwa kwa kwa!

 • msypa

  Oceniono 4 razy 0

  Wieści ze źródła: tona posegregowanych kosztuje 300 zł. Tona "bio" 60 zł. Niektórzy operatorzy śmieciarek dodają kilka ton "bio" do tych "plastików" i kasują kilka stów więcej. Wasze segregowanie nie ma sensu. Info od gościa pracującego na sortowni.

 • andrzejagassi

  Oceniono 10 razy 0

  specjalna komorowa śmieciakra do segregacji odpadów którą ostatnio widziałem była tak zaawansowana technologicznie, że nie było nawet widać obudowy i specjalnej bariery która oddzielała papier od tworzyw sztucznych. Tak zaawansowana technologia, że wyglądało to jak jedna wielka kupa zmieszanych śmieci.
  Nie ma to jak zaklinanie rzeczywistości

 • pan.szklanka

  Oceniono 20 razy 0

  Ja nie rozumiem. Całe życie słyszałem, że segregacja jest zła. Rasizm i te sprawy. Nie wiem co to ma wspólnego z odpadami. Poza tym tzw. "bio" doskonale nadaje się na kompost. W słoikach trzymamy przetwory. Aluminium oddajemy do skupu. Zostaje papier i plastik, które przydają się w sezonie grzewczym.

 • udet11

  Oceniono 8 razy 0

  Na swiecie sa 3 max 4 worki i wystarcza a u nas 7?
  1.metal i szklo oraz plastik(bo i tak musi prejsc przez sortownie
  2. Papier
  3 bio
  4 inne

 • Bolek Mos

  Oceniono 11 razy -1

  Cała ta segregacja śmieci, to jeden wielki obciach. Lokatorzy segregują na plastik, papier, metale, bio, szkło, bo taniej. Przyjeżdża później jedna wywrotka i ładuje wszystko razem na pake. To jest chore.

 • nukula4

  Oceniono 2 razy -2

  Zmieszane odpadki nie są przypadkiem rzadkim ale normalnym. Recyklinguję uczciwie i wiem coś an ten temat. Wynoszę osobno bioodpady i często widzę w pojemniku BUTELKI a zawsze worki z plastiku/ Ktoś co prawda zbiera obierki ale nie jest na tyle inteligentny by je wynieść w pojemniku zwrotnym! Elektronika z makulaturą itd. itp. Albo w szkole źle uczą albo Polacy to idioci nie pojmujący czego się od nich oczekuje. Raczej to drugie bo w kościele nauczeni bezmyślnie powtarzać po księdzu a ksiądz nie sprawdza czy rozumieją co mówi...

 • Marian Szczypek

  Oceniono 7 razy -3

  Jedzie jedną śmieciarka z jedną komorą i do jednej dziury chyba tam siedzą krasnoludki i segregują

 • respons

  Oceniono 9 razy -3

  Czytając powyższe pytam autora - mądralę :
  1. gdzie wyrzucać w takim razie kartony po napojach, mleku itp oraz brudny papier ??
  2. gdzie wrzucać pobite szyby, lustra, talerze, fajans, porcelanę i szkło żaroodporne ??
  - może mi ten mądrala odpowie ?

 • gangut

  Oceniono 5 razy -5

  Widziałem ostatnio na SORze w jednym z warszawskich szpitali duży napis na drzwiach "Segregacja pacjentów". Czy to ma coś wspólnego z reformą?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX