Komentarze (70)
Podwyżki cen prądu? Czas sprawdzić, co pożera energię elektryczną w domu
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • e-manitou

  Oceniono 4 razy 4

  7W w trybie stand-by? Nie wiem skąd autor czerpie wiedzę, mam nadzieję że nie z katechizmu. Przeciętne urządzienie pobiera w trubie stand-by ok. 0,4W (sprawdzałem watomierzem deklarację producenta i jest prawdziwa) czyli koszt ok 8-10 groszy miesięcznie. Czy to dużo czy mało niech każdy sobie odpowie sam.

 • skandy5

  Oceniono 4 razy 4

  Po wyjściu ze światowego kryzysu gospodarczego, przez który Polska pod rządami PO przeszła suchą nogą, należało budować elektrownie jądrową - koszt programu 500+ wystarczyłyby do budowy siłowni o mocy Bełchatowa (20% zużycia energii w kraju)

 • kalinowski11

  Oceniono 8 razy 4

  Pier.olenie... wszystko mam praktycznie energooszczędne... co mam jeszcze zrobić? Siedzieć po ciemku? Przestać prać? Czy może gotować na ogniu?

 • bjuras

  Oceniono 4 razy 4

  Mam dokładnie wyliczone i zapisane na komp.
  Czajnik 2400 W. 1 l. wody = 98 W. Gotuję 5x dzień po mniej 1 l. Wychodzi 70x5=350 Wat = 0.21 zł. Miesięcznie 10,5 kW = 6zł. Rocznie 126 kW - 73 zł.
  Tel. plazm. 42 cale - 242 W/h x 5 h =1,21 kw/dzień = 0,69 zł --> ~21 zł/m-c ! <---wartości przybliżone
  tel. LCD 49 cali - 46 W/h x 5 h= 0,230 kW/dzień = 0,13 zł --> ~ 4,06 zł/m-c <--wartości przybliżone
  Innych nie podaję, by nie zanudzać.

 • 01kotek01

  Oceniono 7 razy 3

  Ale głupoty napisane przez człowieka, ktory nie ma pojęcia o czym pisze....
  W rachunkach dla energetyki płacimy nie tylko za żużytą enegię w kWh, jednak conajmniej połowa kosztów tp tzw. koszty stałe, abonament, itp. i niezależnie ile oszczędzimy kWh i tak za nie będziemy musieli płaci, podobnie jak z rachunkiem tel.
  Elektrowni płacimy nie tylko za faktyczne zużyte kWh, tylko też za gotowość ich przesłania, amortyzację linii przesyłowych i innych urządzeń. Nawet zdybyśmy nic nie żużyli, to i tak będziemy płacić koszty stałe.
  Nawet więcej im więcej oszczędzimy to paradoksalnie, tym bardziej jest droższa jednostkowa cena w rozbiciu na 1 kWh.
  Takie są materialne fakty!!!
  Natomiast jeżeli chodzi o te podwyżki prądu to zawdzięczamy je biurokratom UE, ktorzy jednostronne wzięli na siebie zaostrzone normy emisji w stosunku do innych krajow na świecie jak Chiny, USA. No i nałożyli nowy podatek emisyjny, ktory płacą w pstateczności zwykli ludzie,a że prąd i paliwo jest składnikiem prawie ceny każdego produltu, więc wszystkie ceny tych produktow pojdą w sumie w gorę, co spowoduje osłabienie siły nabywczej naszych zarobków, czyli mówiąc wprost zalegalizowane pąnstwowo, bezczelne złodziejstwo społeczeństwa.
  Dalej, takie sztuczne koszty powoduj, obiżenie konkurencyjności naszych firm, a tym samym wzrost bezrobocia, spadek zarobkow, oraz podatkow dla państwa - efekt bieda ekologiczna na własne życzenie.
  To właśnie takie opłaty ekologiczne spowodowały masowe wystąpienia żołtych kamizelek we Francji i nie tylko oraz upadek popularności Macrona - pupilka elit i mediow mainstreamowych.
  Na koncu efekt odwrotny, znienawidzenie nawet słusznej umiarkowanej ekologii, wypatrzonej przez ekoterrorystow stawiających na radykalizację za co wszyscy zwykli ludzie płacimy.!!!

 • jabo23

  Oceniono 7 razy 3

  Zakładając, że grzejemy 2l wody od 0 do 100C przez 365 dni to wychodzi 85 kWh. Do 250 kWh to jeszcze trochę brakuje. Oj, chyba nie uważaliśmy za bardzo na lekcjach fizyki.
  Ciekawe, czy pan Bernard słyszał o zasadzie Pareta (20/80)? W tym przypadku oznacza to, że wystarczy wyeliminować 20% najbardziej prądożernych urządzeń, aby uzyskać 80% oszczędności.

 • zigzaur

  Oceniono 6 razy 2

  Brak elektrowni atomowych + przywileje dla górników = najdroższa energia elektryczna.

 • zydgejmasoncyklista

  Oceniono 7 razy 1

  Porady śmieszne, bo absolutna większość ludzi już dawno oszczędza na energii. U mojej mamy w malutkim mieszkanku wymieniłem wszystkie żarówki na ledowe; nowa energooszczędna pralka, mała lodówka, telewizor też LED... A rachunki płaci zaledwie połowę mniejsze niż ja za zużycie prądu w moim 110 m2 domu w Irlandii (a korzystam z elektrycznej suszarki do bielizny). Głupi artykuł.

 • Dominik Wójcik

  0

  Prąd drożeje, gaz drożeje. Ogrzewanie mieszkania boli, a przy tym i tak mam zimno. Kupię po prostu kuchnię węglową z płaszczem wodnym - będę gotował na węglu i węglem będę ogrzewał mieszkanie. Wyjdzie mi dużo taniej. Zdrowie sąsiadów mnie nie interesuje.

 • darjen77

  0

  Na dotowanie węgla to jest, a jak chcę założyć panele słoneczne na dachu to zero dofinansowania i tysiąc trudności z Enea

 • darjen77

  0

  Podatek emisyjny powinien iść na NZE i wymianę pieców a nie na 500+ i nowe elektrownie węglowe

 • angelus-silesius

  Oceniono 4 razy 0

  Podwyżki cen prądu:
  Https://www.salon24.pl/u/statystyk/919176,ile-rzad-doplaci-do-pradu-zagranicznym-fabrykom-i-marketom-w-polsce

 • lukki69

  Oceniono 2 razy -2

  Janusz i Grażyna dopadną kasę i musi być jasno głośno i kolorowo!

 • soldadura104

  Oceniono 9 razy -3

  Może by Chiny nam pobudowały na krechę elektrownie jądrowe. Kiedyś my za darmo wysyłaliśmy im maszyny. Teraz mają szansę się zrewanżować i nauczyć naszych budować elektrownie jądrowe (Rosjanie nauczyli nas budować Huty)

 • w11mil

  Oceniono 7 razy -5

  Trzeba przywrócić władzę PO. Oni wypowiedzą podpisaną przez siebie umowę o płaceniu za odpusty na CO2 i podarują każdemu wiatrak.

 • witoldpolak

  Oceniono 15 razy -5

  Chore wizje ekooszołomów doprowadzą ludzi do obłędu. Niedługo będą żyć w smrodzie i po ciemku .

 • ukw8078

  Oceniono 23 razy -13

  Podwyżki cen prądu?
  No cóż, to wynik nowego, kolejnego podatku, nałożonego przez Komisję Europejską, która cały ten podatek zagarnia dla Unii czyli tejże Komisji Europejskiej.
  221 milionów złotych wywalonych w organizację COP24 to dopiero wstęp, polaczkowie. Teraz będziecie j€bani przy zaparzeniu każdej herbatki. Oczywiści podwójne, bo stare podatki i akcyzy zostają:

  Https://www.youtube.com/watch?v=y_17yvROq_0

  Https://www.youtube.com/watch?v=yn7jfVuYpD8

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX