Wkrótce nowe kanały w naziemnej telewizji cyfrowej? Wszystko zależy od decyzji władz TVP

Telewizja Polska i Emitel zakończyły negocjacje dotyczące pojawienia się kanałów TVP na ósmym multipleksie. Oznacza to, że prawdopodobnie jeszcze przed świętami, odbiorcy telewizji cyfrowej będą mogli oglądać nowe kanały.
Zobacz wideo

Już wkrótce osoby korzystające z cyfrowej telewizji naziemnej i odbierające sygnał z  ósmego miltipleksu, zyskają nowe kanały.

Jak donoszą Wirtualne Media zakończyły się negocjacje pomiędzy Telewizją Polską a spółką Emitel, która odpowiada za nadawanie sygnału. Ostateczne decyzje ws. ewentualnego uruchomienia nowych kanałów jeszcze jednak nie zapadły. Wszystko przez to, że Telewizja Polska zastanawia się nad stawkami za emisję, które zaproponował Emitel. Problemem miałby być też niski zasięg multipleksu. 

Jeśli władze TVP, mimo tych przeciwności, zgodzą się na zaproponowane warunki - odbiorcy mają szansę na nowe kanały.

300Polityka.pl twierdzi nawet, że decyzja już zapadła.

Dzisiaj Rada Nadzorcza TVP ma wyrazić zgodę na podpisanie umowy przez TVP umożliwiającej wejście publicznego nadawcy na MUX-8.

- informuje serwis. 

Jakie kanały mają trafić na MUX-8?

Telewizja Polska może emitować na multipleksie ósmym nawet trzy kanały SD lub 1 HD i jeden SD. Niemal pewne jest, że odbiorcy uzyskają dostęp do TVP Rozrywka. Później pojawić może się dodatkowy kanał - TVP Nostalgia. Mają na nim pojawić się treści niedostępne na innych kanałach. 

Czytaj też: TVP chce zbadać telewidzów. Przetarg wygrała zdecydowanie najdroższa oferta

Na MUX-8 obecnie dostępne są kanały Nowa TV, Metro, Telewizja WP i Zoom TV. Właściciele tych stacji liczą na to, że pojawienie się na multipleksie TVP pomoże zwiększyć zasięg. 

Więcej o: