TVP podjęła decyzję w sprawie telewizji naziemnej. Nowe kanały mają przyciągnąć widzów

Zarząd podjął ważną decyzję dotyczącą telewizji naziemnej. TVP zacznie emitować sygnał na nowych nadajnikach. To dobre wieści dla widzów.
Zobacz wideo

Po wielu miesiącach negocjacji władze TVP zatwierdziły porozumienie ze spółką Emitel dotyczące emitowania sygnału za pośrednictwem nowych nadajników. Oznacza to, że jeszcze w tym roku na ósmym multipleksie mogą pojawić się dwa nowe kanały. 

Dobra wiadomość dla widzów

Jak dowiedziały się Wirtualne Media, na MUX-8 rozpocznie się emisja TVP Rozrywka i TVP Sport. Na zmianie zyskają pozostali nadawcy obecni na multipleksie: Nowa TV, Metro, Telewizja WP i Zoom TV. Ich udział w rynku był do tej pory hamowany właśnie przez małą atrakcyjność ósmego multipleksu. Pojawienie się programów TVP skłoni większą liczbę osób do zakupu odpowiednich anten i przestrojenia odbiorników. Sygnał nadawany jest bowiem na innym paśmie. 

Podpisanie umowy pomiędzy TVP a Emitelem nie było przesądzone. Władze publicznej telewizji nie chciały bowiem zgodzić się na stawki zaproponowane przez operatora multipleksu. Istniało ryzyko, że cała procedura znacznie się wydłuży. W skrajnym przypadku możliwa była nawet utrata koncesji - trzy wolne sloty na MUX-8 zostałyby przyznane innym podmiotom. 

Czytaj też: LG pokazuje pierwszy na świecie telewizor OLED 8K, a w polskiej telewizji Full HD to wciąż synonim luksusu

Wydanie zgody na zawarcie kontraktu sprawia, że sygnał do odbiorców ma szansę dotrzeć jeszcze w tym roku. 

Więcej o: