Primark w Polsce. Wiadomo już, gdzie będzie pierwszy sklep znanej sieci odzieżowej

Sieć Primark zawita w końcu do Polski. Jej pierwszy sklep nad Wisłą pojawi się w Warszawie wiosną 2019 roku.

O tym, że znana sieć sklepów z odzieżą Primark ma zawitać do Polski jako pierwszy informował w lipcu "Puls Biznesu". Nie była wtedy jednak znana lokalizacja pierwszego sklepu. Nie było też wiadomo, jaka jest dokładniejsza data otwarcia. Świetnie znana bywającym w Wielkiej Brytanii i Irlandii sieć pojawi się w Polsce już wiosną 2019 roku. 

Pierwszy polski sklep Primark zostanie otwarty w kolejnej stołecznej galerii handlowej - Galerii Młociny. Otwarcie całego kompleksu handlowego wraz z sklepem Primark planowane jest wiosną. Nie będzie to jedyny sklep tej sieci w Polsce. Według informacji bankier.pl Primark pojawi się też w innych miastach Polski - w naszym kraju na początek planowane jest otwarcie czterech sklepów. Pierwszy w Warszawie, drugi ma być prawdopodobnie zlokalizowany w Krakowie. 

Primark ma łącznie ponad 345 sklepów (według danych za 2017 rok) w 11 krajach, najwięcej w Wielkiej Brytanii (około 170), Hiszpanii i Irlandii. Należy do notowanej na giełdzie grupy ABF (Associated British Foods). W raporcie finansowym za ostatni rok rozliczeniowy tej grupy, można przeczytać, że Primark zwiększył swoją sieć o 30 sklepów netto (czyli uwzględniając lokale, które zdecydował się zamknąć), miał ponad 7 miliardów funtów przychodów, 12 proc. wzrost sprzedaży i 735 milionów funtów zysku operacyjnego.

Primark znany jest przede wszystkim z niskich cen odzieży oraz przyzwoitej (w relacji do cen) jakości. W Polsce będzie zapewne konkurował z odzieżowymi sieciówkami - H&M, C&A czy należącymi do polskiego kapitału Reserved.

Więcej o: