Ceny energii elektrycznej. Będzie dodatkowe posiedzenie Sejmu w sprawie podwyżek?

Na piątek zwołane zostało posiedzenie prezydium Sejmu i Konwentu Seniorów. Przypuszczalnie może chodzić o dodatkowe posiedzenie Sejmu w sprawie cen energii elektrycznej.

Jak donosi serwis 300polityka na 21 grudnia zwołane zostały posiedzenia prezydium Sejmu i Konwentu Seniorów. Przypuszczalnym tematem posiedzeń może być zwołanie dodatkowego posiedzenia Sejmu w sprawie cen energii elektrycznej. 

W kwestii cen energii wypowiadali się już praktycznie wszyscy ważniejsi politycy partii rządzącej a nawet pełniący obowiązki prezydenta Andrzej Duda. Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz niedawno np. wykluczała podwyżki. 

Najistotniejsza informacja dla wszystkich konsumentów jest taka: ceny energii nie podniosą się od stycznia przyszłego roku. Mamy kilka elastyczności, które może zastosować administracja bez ingerencji w spółki giełdowe w taki sposób, aby te spółki mogły nie wnioskować o tak duże podwyżki - mówiła niedawno minister Emilewicz w wywiadzie dla TVN24.

O tym, że nie będzie podwyżek cen dla konsumentów przekonany jest także premier Mateusz Morawiecki. A zapewnieniami od ministra Tchórzewskiego chwalił się na Twitterze Andrzej Duda

Tymczasem podwyżek na pewno nie będzie od stycznia. Urząd Regulacji Energetyki nie zatwierdził bowiem taryf dostawców energii, kupując tym samym trochę czasu konsumentom i rządowi. Dodatkowo URE skierował do prokuratury zawiadomienie dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa polegające na manipulacji cenami energii elektrycznej na rynku hurtowym. Prezes URE podejrzewa, że na rynku energii za wzrosty mogą odpowiadać spekulanci. 

Ewentualne podwyżki cen energii rząd chce konsumentom zrekompensować. Przeznaczone na to mają być pieniądze rzędu 4-5 mld złotych. 

Dodatkowe posiedzenie Sejmu być może będzie właśnie dotyczyło kwestii związanych z cenami energii i sposobami radzenia sobie z podwyżkami. Partia rządząca za wszelką cenę chce uniknąć podwyżek w roku wyborczym. 

Więcej o:
Komentarze (16)
Ceny energii elektrycznej. Będzie dodatkowe posiedzenie Sejmu w sprawie podwyżek?
Zaloguj się
 • elenem

  Oceniono 9 razy 9

  Podwyżki będą !
  I żadne przesunięcie w czasie tego nie zmieni !
  Niech PIS i Prezydent przestaną oszukiwać Polaków !

 • seppuku

  Oceniono 8 razy 8

  Nie będzie podwyżki cen energii tylko regulacja. SUTENER to kupi?.

 • pan.szklanka

  Oceniono 5 razy 5

  Kolejnym pokoleniom spalanie węgla będzie się wydawać równie absurdalne, co nam palenie w piecu bursztynem. Żeby w tak prymitywny sposób pozbywać się tak szlachetnego pierwiastka.

 • mergentheim9

  Oceniono 4 razy 4

  "pełniący obowiązki prezydenta Andrzej Duda"???
  Co autor miał na myśli?

 • alex2222

  Oceniono 4 razy 4

  Na razie dostałem podwyżkę za śmieci od stycznia.
  50%.

 • czechy11

  Oceniono 4 razy 4

  Pojutrze bedxie ustawa ze wiatru nue ma, smogu nie ma, a masło mimo ze droższe jest tańsze.

 • kunpio

  Oceniono 2 razy 2

  tak czy inaczej Kowalski zapłaci więcej , jak nie w rachunku do w podatkach, oj ciemny ludzie

 • evergreen111

  Oceniono 2 razy 2

  "Ewentualne podwyżki cen energii rząd chce konsumentom zrekompensować. Przeznaczone na to mają być pieniądze rzędu 4-5 mld złotych."

  A SKĄD RZĄD WEŹMIE TE MILIARDY? OD KONSUMENTÓW!!!!

 • czechy11

  Oceniono 2 razy 2

  Bedxie ustawa ze wzrost cen energii nie jestvpifwyka tylko darem dla narodu od Jim Dzong Kaczki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX