"Historyczna zmiana", Play wypowiedział umowę roamingu krajowego Polkomtelowi

P4 (operator sieci Play) wypowiedział umowę roamingu krajowego zawartą w 2006 roku z firmą Polkomtel, przy zachowaniu 12-miesięcznego okresu wypowiedzenia, podał Play Communications.
Zobacz wideo

P4, operator sieci Play rezygnuje z umowy roamingu krajowego, którą miał z Polkomtelem. To duży krok dla Play, który pierwszą umowę roamingu krajowego miał właśnie z Polkomtelem (operatorem sieci Plus). Bez krajowego roamingu Play nie mógł podówczas zapewnić swoim klientom zasięgu w całym kraju. Wypowiedzeniem umowy pochwalił się na Twitterze rzecznik Play, Marcin Gruszka. 

Czytaj więcej: Rząd obniża akcyzę na prąd. "Nie będzie podwyżek cen energii"

"Rezygnacja ze współpracy z końcem przyszłego roku będzie możliwa dzięki realizowanej rozbudowie własnej sieci Play, która na koniec roku składać się będzie z 7 tysięcy stacji bazowych, a w perspektywie roku 2021 ma osiągnąć 9,5 tysięcy stacji. Na tym etapie, zgodnie z niedawno ogłoszoną strategią, Play zakończy pozostałe umowy roamingu krajowego i w pełni wyeliminuje związane z nim koszty, które w okresie pierwszych dziewięciu miesięcy 2018 roku wyniosły 205 mln zł" - czytamy w komunikacie prasowym Play.

Na swoim blogu sieć Play zapewniła, że jeszcze w 2019 będzie można korzystać z roamingu w sieci Polkomtela, a w latach 2020-2021 u pozostałych operatorów (T-Mobile i Orange Polska). Play rezygnuje z roamingu krajowego z uwagi na koszty z tym związane oraz na fakt, że ma coraz lepszą sieć własnych stacji bazowych.

Przypomniano też, że rezygnacja z roamingu krajowego nie jest podstawą do rezygnacji z umowy. 

Więcej o: