Wi-Fi w Pendolino wreszcie staje się faktem. Pasażerowie czekali na internet prawie pięć lat

Od dawna obiecywane Wi-Fi w Pendolino nareszcie będzie działać. PKP Intercity ma już pierwszy skład wyposażony w instalację bezprzewodowego internetu.
Zobacz wideo

W lecie PKP Intercity i Alstom (producent Pendolino) podpisały umowę na instalację urządzeń obsługujących Wi-Fi w składach typu ED 250. Montaż modułów rozpoczął się we wrześniu, a gotowe miały być przed końcem roku  2018. 28 grudnia PKP Intercity zaprezentuje pierwszy skład, w którym będzie można korzystać z bezprzewodowego internetu. W prezentacji udział weźmie minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. 

Wi-Fi w Pendolino obiecywano od dawna

Na możliwość korzystania z Wi-Fi w pociągach Pendolino pasażerowie tych pociągów musieli czekać ponad cztery lata. Składy zakupiono bez modułów obsługujących bezprzewodowy internet, a PKP Intercity nie montowało ich samodzielnie z obawy przed utratą gwarancji. W późniejszych latach montowanie urządzeń opóźniało się z uwagi na trudne negocjacje z Alstomem. Ostatecznie stanęło na tym, że Alstom za montaż (i 5 lat obsługi gwarancyjnej) modułów Wi-Fi dostanie 31,7 mln złotych.

Internet równieź w innych pociągach

Przewoźnik sukcesywnie wyposaża również w Wi-Fi tradycyjne wagony. Do końca roku możliwość korzystania z bezprzewodowego internetu ma być w 200 wagonach. Z internetu mogą korzystać bez problemu pasażerowie składów Dart i Flirt. 

Możliwość korzystania z Wi-Fi to jedno. Warto pamiętać jednak, że działanie internetu zależne jest od zasięgu sieci komórkowych. Pasażerowie muszą więc przygotować się na to, że nie wszędzie sieć będzie działać tak dobrze, jak w większych miastach.

Więcej o: