Radny PiS: Warszawa nie jest przygotowana do wywózki śmieci. "Prowizoryczne rozwiązania"

Jeden z radnych PiS alarmuje, że Warszawa nie jest przygotowana na nową ustawę śmieciową, która zaczyna obowiązywać 1 stycznia 2019 r.
Zobacz wideo

Wiceprzewodniczący klubu radnych PiS w radzie Warszawy Błażej Poboży powiedział Polskiemu Radiu, że obecnie w stolicy funkcjonują prowizoryczne rozwiązania. Jego zdaniem w Warszawie nie ma przygotowanego systemu odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych.

- Zgodnie z przepisami od 1 stycznia Warszawa powinna być przygotowana do segregowania odpadów komunalnych - podkreśla wiceprzewodniczący radnych PiS. Zwraca uwagę, że nie został wdrożony system segregacji odpadów na pięć frakcji. Nie został również ogłoszony przetarg dotyczący firmy wywożącej śmieci.

Błażej Poboży powiedział, że w związku z brakiem informacji na temat systemu wywozu śmieci w Warszawie radni PiS odwołają się do komisji ochrony środowiska w radzie miasta. Radni oczekują wyjaśnień dlaczego Warszawa nie jest przygotowana do wywózki odpadów komunalnych i jaka jest skala tego problemu.

- Oby było tak, że śmieci w altankach nie będą zalegały - podkreśla Poboży.

Czytaj też: Segregacja śmieci po nowemu nie wszędzie? Ministerstwo Środowiska daje więcej czasu

Podkreślił, że ratusz przymierza się do podwyżki z tytułu wywózki i zagospodarowania odpadów komunalnych. Radni PiS uważają, że to absurdalne rozwiązanie, gdyż to mieszkańcy, segregując odpady na pięć frakcji, będą wykonywali część pracy firm zewnętrznych. Ponadto miasto, sprzedając odpady, będzie na tym zarabiało.

Więcej o: